Na zabezpieczonej trasie w podwarszawskim Wieliszewie przejechał 758 km w ciągu 48 godzin.

Tour de Pologne to nie tylko walka zawodowców. Każdy miłośnik kolarstwa może się sprawdzić w zmaganiach towarzyszących wyścigowi. 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. Trwa także rywalizacja w aplikacji Endomondo przygotowana przez Tauron Polska Energia, głównego sponsora wyścigu. Wygrać można m.in. rower szosowy, replikę maszyny Lampre-Merida, czy udział w zamkniętych testach modeli Merida na rok 2015.

Mariusz Bryja i Tomek Dębiec, którzy trzy lata temu pokazali najlepsze polskie miejscówki w filmie Enduro Me, teraz ruszają w najdziksze zakątki w całej Europie. Nowy przygodowy projekt filmowy to Pathfinder.

Odsłona 3 – BIERZ BRACIE BLAGIE I CHODŹ NA PRAGIE

„Przerwa na reklamę” to nazwa nowej aplikacji konkursowej. Do wygrania rowery Giant Sedona i Giant BLVD W.

Mistrz świata Rui Costa przystępuje do Tour de France z odmienioną pozycją na rowerze. Ma ona zapewnić kolarzowi Lampre-Merida oszczędność 20 watów mocy przy prędkości 45 km/godz. – Nie mówimy o milimetrach, ale o centymetrach zmiany. Przy zawodniku tej klasy to kolosalna różnica – zaznacza Juergen Falke, kierownik działu badawczo-rozwojowego Meridy, inicjator zmiany.

Romet otwiera przed klientami nowe możliwości testowania rowerów i uruchamia Centrum testowe rowerów marki Romet na trasach Single Track w Świeradowie Zdroju.

450 gramów – tyle może zadecydować o zwycięstwie. Właśnie o tyle odchudzono rower mistrza świata Rui Costy z myślą o Tour de France. Kolarz Lampre-Merida zadebiutował na nim w wyścigu dookoła Szwajcarii, który wygrał trzeci raz z rzędu.

Wystartowała trzecia edycja akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, czyli coroczna rywalizacja rowerowa Fundacji Allegro All For Planet. Dzięki niej, na ulicach polskich miast pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych.

Wysokie loty, szybkie zjazdy i nieziemskie widoki przy klimatycznej muzyce – sprawdźcie jak wyglądała tegoroczna edycja festiwalu rowerowego Joy Ride Fest!

Odsłona 2 – Nadwiślański Wieczór

Długo musieliśmy czekać na to info. Skatepark w Olkuszu zostanie otwarty w środę 11 czerwca!

1 czerwca okradziono siedzibę Scotta w Szwajcarskim Givisiez. Straty w sprzęcie szacowane są na...

Kiedy po zawodach enduro w Ojen usiedliśmy z Jeromem do tapas i paelli, pierwszym zdaniem było: „Jeżdżę szybko, bo jestem szalony!”.

Zostały już tylko 3 dni, aby wesprzeć Święto Cykliczne. Festiwal jest robiony przez rowerzystów dla rowerzystów. Właśnie takich, jak Ty!

Już 6 czerwca we Wrocławiu startuje największy w Polsce Festiwal Filmów Rowerowych BIKE DAYS. Z tej okazji specjalnie dla mieszkańców miasta otwarty zostanie słynny Wrocławski Tor Kolarski, na którym odbędą się m.in. zawody z elektronicznym pomiarem czasu. W ramach festiwalu w Kinie Nowe Horyzonty wyemitowane zostaną także rowerowe bajki animowane, w Galerii U zawisną zdjęcia i rowery z czasów Wyścigu Pokoju, a na Dworcu Świebodzkim będzie można posłuchać koncertów muzyki baskijskiej.

Pierwsza tegoroczna edycja KLUBU GIANT będzie miała krajoznawczy charakter. Na 23-kilometrowej trasie uczestnicy zapoznają się z warszawskimi parkami. Na rowerzystów czeka wiele atrakcji i konkursów, w tym pokaz akrobacji Piotra Bielaka. Impreza jest organizowana wspólnie z PTTK. Ruszamy 18 maja o 11:30 spod Kolumny Zygmunty w Warszawie. Wstęp wolny.

W Austriackim wyścigu cross country (XCO) Grazer Bike, triumf odniosła Słowenka Tanja Žakelj (Unior Team), drugie miejsce zajęła Anna Szafraniec (Kross Racing Team), a trzecie Daniela Campuzano (FMC).

Lubisz sport, aktywność na świeżym powietrzu? Zostań testerem najnowszej kamery sportowej Garmin VIRB Elite i zdobądź ją na własność.

Niespełna miesiąc dzieli nas od młodej, ale już kultowej imprezy rowerowej Joy Ride Fest, która i w tym roku zostanie rozegrana w Kluszkowcach. To już trzeci raz z rzędu, kiedy Góra Wdżar stanie się mekką fanów MTB w Polsce. Każdy, także i Ty, znajdzie tam coś dla siebie.

W ramach przygotowań do sezonu triathlonowego Iron Dragon zaprasza na testy pianek triathlonowych.

Pod względem konstrukcji rower można porównać do zegarka. Można go rozłożyć, ale gdy po złożeniu pozostanie jedna śrubka, wiedz, że coś się dzieje.

Wierchomla w Beskidzie Sądeckim jest przygotowana do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Zapraszamy na trasy zjazdowe już w nadchodzący długi weekend majowy. Wyciąg Wierchomla I będzie otwarty dla rowerzystów i pieszych w dniach: 01.05 – 04.05 w godzinach od 10.00 do 17.00.

Wspólnie z firmą Endura zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Jeździłes kiedyś w ekstremalnych warunkach pogodowych? Masz zdjęcie swoje lub roweru? - przyślij je do nas!

Wszystko zaczęło się wiosną 1970 roku od pomysłu na wakacyjny konkurs dla młodzieży. Polscy kolarze święcili największe triumfy, wynikami Wyścigu Pokoju żył cały kraj, a turystyka rowerowa przeżywała swoje najlepsze chwile.

Organizatorzy zawodów Diverse Downhill Contest zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „DIVERSE DOWNHILL FOTO CONTEST”.

Do naszej redakcji wpłynęło bardzo ciekawe zapytanie od naszego czytelnika. Pan Marek zapytał nas czy lutowanie szprych daje wymierna poprawę sztywności w kołach 29-calowych oraz czy ewentualnie pokusilibyśmy się o sprawdzenie tego empirycznie w naszym Labie?

43 nowe rowery ułatwią pracę śląskiej policji. Pozwolą nadzorować większy obszar, lepiej patrolować niebezpieczne tereny i wjechać w trudno dostępne miejsca. – Taka służba promuje też zdrowy i aktywny tryb życia – mówi nadkom. Marcin Krepkowski. – To bardzo przydatny triumf dwóch kółek nad czterema – dodaje Mateusz Musioł z Meridy, która dostarczyła rowery policji.

Jeśli byłbyś Russelem Finsterwaldem twoje konto zasilałyby przelewy za to, że wraz z około setką najszybszych krosiarzy świata rozpędzałbyś swoje serce do maksymalnych obrotów przez kilka godzin. Pobudki przed wschodem słońca i parę kilometrów podjazdów asfaltem – pod warunkiem zwrotu w postaci niezłej jazdy w terenie byłyby częścią opisu twojego zawodu.

Dzisiaj o 13:00 na cmentarzu w Mroczkowie koło Opoczna kolarski świat pożegna Marka Galińskiego, który 17 marca zginął w wypadku samochodowym.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB