Firma Specialized padła ofiarą złodziei rowerów, którzy włamali się do jej siedziby głównej w Kalifornii.

Zbliża się premiera filmu Unreal. Oto pierwszy epizod zachęcający do oglądnięcia reżyserowanej przez Darcego Wittenburga produkcji w którą zaangażowani są najwięksi tytani w kinematografii outdoorowej: Teton Gravity Research i Anthill Films.

Kolarskie Gwiazdy zawitały do Warszawy. II Bal Mistrzów Kolarskich ponownie okazał się spotkaniem pełnym wzruszeń. Głównym punktem wyjątkowej Kolarskiej Gali było uroczyste przedstawienie „Najlepszej Dziesiątki Polskich Kolarzy Roku 2014”. Niespodzianki być nie mogło. Kapituła Plebiscytu złożona z czołowych polskich dziennikarzy kolarskich pierwsze miejsce przyznała Michałowi Kwiatkowskiemu, mistrzowi świata z hiszpańskiej Ponferrady.

Witam w mojej nowej rubryce, w której będę Wam przybliżał kolarskie słownictwo. Z włoskiego na polski, z własnego doświadczenia, z pozdrowieniami dla wszystkich.

Jak karnawał, to z kolarzami! W sobotę, 24 stycznia 2015 roku w centrum Warszawy II Bal Mistrzów Kolarskich. Podczas imprezy zostanie uroczyście przedstawiona "Najlepsza Dziesiątka Polskich Kolarzy Roku 2014" wyłoniona przez Kapitułę Dziennikarzy, zajmujących się kolarstwem.

Ponad 15 tysięcy konsumentów wybrało Romet jedną z najsilniejszych polskich marek w dwóch kategoriach – motocykli i skuterów oraz rowerów. W procesie certyfikacji w każdej z powyższych kategorii firmie przyznano tytuł „Created in Poland Superbrands 2014/15”.

Polscy rowerzyści nie muszą zapadać w sen zimowy. Zamiast tego mogą wystartować w Klasykach Bike Atelier i Tour de Bike Atelier, czyli wyścigach na trenażerach legendarnymi trasami. Będą je mogli śledzić na dużym wyświetlaczu i powalczyć o cenne nagrody. Finał pierwszych zawodów odbędzie się 13 grudnia w sklepie Bike Atelier w Częstochowie.

Shimano Polska już po raz trzeci, zaprasza na jesienno zimowy konkurs - ELITE RACE 2015. Aby nie zastać się w tym niesprzyjającym dla kolarzy okresie Shimano Polska przygotowało cykl zmagań na trenażerach ELITE.

Joanna Kowalczyk podjęła się przejechania rowerem miejskim z Krakowa do Wrocławia w szczytnym celu. Ty też możesz pomóc!

Najbardziej utytułowana kobieta w historii MTB nie zwalnia tempa. Gunn-Rita Dahle Flesjaa przedłużyła swoją umowę z Multivan Merida Biking Teamem do końca 2016 roku. – Jestem w pełni zmotywowana, by ciężko trenować zimą i stworzyć podstawę do sukcesów w 2015 roku – mówi. Ważne cele Norweżki to 29. triumf w Pucharze Świata oraz dobry wynik na olimpiadzie. – Jeśli zakwalifikuję się do Rio, nie zamierzam tam lecieć jako turystka – podkreśla 41-letnia Norweżka.

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję warsztatów Akademii Rowerowej Cezarego Zamany. Tym razem spotykamy się blisko Warszawy w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Tematem naszego spotkania będzie "Trening funkcjonalny oraz Bike Fitting czyli ustawianie prawidłowej pozycji na rowerze".

Z ogromną satysfakcją zapraszamy na drugi długometrażowy film o polskiej scenie downhillowej, którego autorem jest Kuba Gzela. O ponownym podjęciu wyzwania związanego z realizacją filmu zadecydowały setki pozytywnych i motywujących komentarzy dotyczących pierwszej jego części, która podczas premiery wypełniła po brzegi największe kino w Krakowie. Film wywołał ogromne zainteresowanie mediów.

- zobacz 4 filmy akcji podczas jednej nocy w kinach sieci Multikino!

Himalaiści, ekstremalni narciarze, snowboardziści i biegacze, slacklinerzy, rowerzyści długodystansowi, szybownicy, paralotniarze i podróżnicy spotkają się w Łodzi podczas Explorers Festival w dniach 19-23 listopada 2014, aby opowiedzieć o swoich pasjach, dokonaniach i marzeniach.

BBBCycling zdiagnozowało potencjalne niebezpieczeństwo dotyczące pedałów szosowych RoadKing BPD-09 oraz BPD-09Ti. Oś pedału może pęknąć, mogąc spowodować wypadek.

Filozofia rodzi się ze zdziwienia, podróż z ciekawości. O swojej filozofii podróżowania na rowerze opowiedzą 29 listopada goście Wrocławskiego Spotkania Podróżników Rowerowych.

Zapraszamy na jesienne Testy Rowerów SCOTT z kolekcji 2015

Międzynarodowe Targi Rowerowe to impreza o coraz większym znaczeniu dla branży rowerowej. Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Europejskiej Unii Kolarskiej, Polskiego Związku Kolarskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Rowerów, Stowarzyszenia Europejskich Producentów Części i Akcesoriów Rowerowych oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska strona marki – www.catlike.pl startuje niedługo po premierze nowej kolekcji butów Catlike. Poza możliwością obejrzenia całych kolekcji kasków, okularów i butów, na stronie znajdziemy również mapę sklepów, gdzie można kupić produkty Catlike.

Zapraszamy wszystkich miłośników legendarnej marki PEDRO’S na bezpłatne tankowanie oleju do łańcucha!

Producenci rowerów i akcesoriów upatrują w tym oczywistym fakcie swoją szansę i kreują go na jeden z najważniejszych kierunków rozwoju „rowerówki”.

W dniach 6 – 7 września odbędzie się pierwsza edycja imprezy „Olkusz Silver Games” w nowo otwartym obiekcie „Silver Park” w Olkuszu przy ul. Głowackiego.

W najbliższy poniedziałek 1.09 rozpoczną się Mistrzostwa Świata MTB w norweskim Hajfel. Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji Polski, w którym swoje miejsce znalazły dwie zawodniczki Kross Racing Team.

Zawody odbędą się w formie Best Trick w dwóch konkurencjach BMX i SKATE - pula nagród to po 1500 zł na konkurencje. Dodatkowo odbędą się również zawody na toru Trialowym, które będą rozegrane w ramach Pucharu Polski.

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się pierwszy Bytomski Piknik Sportowy. Impreza skierowana jest do pasjonatów sportu, dla których liczy się czysta sportowa rywalizacja oraz przede wszystkim świetna zabawa!

Kolarstwo to bardzo specyficzna dziedzina sportu, jedna z niewielu, w której zwykły śmiertelnik może mieć lepszy sprzęt od najwybitniejszych zawodników na świecie. Nie da się ukryć, że to drogi sport, jednak większość komponentów dostępnych jest w dobrych sklepach rowerowych. Każdy z nas ma dostęp do technologii rodem z Pucharu Świata. Takie gwiazdy jak Schurter, Absalon czy nasza Maja Młoszczowska używają ich tylko wcześniej. Oto co podpatrzyliśmy na zawodach Pucharu Świata.

Przejazd królewskiego 6. etapu Tour de Pologne w wozie Lampre-Merida to uczta przygotowana dla zwycięzcy aukcji charytatywnej. – Takie przeżycia zostaną w pamięci na zawsze – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu. Pieniądze z rozpoczętej 29 lipca aukcji wspomogą kosztowną terapię 8-letniej Klaudii Pająk z Pisarzowic, rodzinnej miejscowości Przemysława Niemca. – Wszyscy w Lampre-Merida jesteśmy pomocnikami Klaudii w jej wyścigu – podkreśla Marco Marzano, dyrektor sportowy grupy.

Światło dzienne ujrzała właśnie nowa aplikacja mobilna dla wszystkich fanów kręcenia – InstaBike.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB