Fundacja POMBA razem z czeskim stowarzyszeniem ČeMBA zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu projektowania singletracków, które odbędzie się już 11-13. września w Trunovie. Szkolenie odbywa się w Czechach, ale jest to raptem 10 km od polskiej granicy.

Michał Kwiatkowski, Fabio Aru, Marcel Kittel, Moreno Moser – to tylko niektóre z gwiazd startujących w 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Składy drużyn ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się na PGE Narodowym, miejscu startu tegorocznego wyścigu. Podczas konferencji odbyło się także przekazanie floty samochodowej Hyundai – Oficjalnego Partnera 72. Tour de Pologne.

Czy wyobrażacie sobie superenduro po drogach drugiej kategorii? Więcej o idei ścigania się po szutrach i sprzęcie gravel tylko w bB #8/2015.

Wczoraj o 16:00 na zachodnim końcu Polany Malczewskiego w krakowskim Lesie Wolskim tłumnie stawili się rowerzyści rządni inauguracyjnego przejazdu po dwóch przetrasowanych odcinkach niebieskiego szlaku rowerowego.

Już tylko niecały miesiąc został do rozpoczęcia 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig odbędzie się pod hasłem “Łączymy stolice”, a jego trasa poprowadzi z Warszawy do Krakowa. My natomiast chcemy połączyć Was i zachęcić do wspólnego kibicowania kolarzom. Stąd pomysł konkursu na najciekawszą dekorację i najbardziej oryginalne przebranie.

Czwartek 16.07.2015 zapowiada się ładnie, więc dlaczego by nie? Zatem spotykamy się o 16:00 w zachodnim końcu Polany Malczewskiego.

Ruszył Tour de France i coraz bliżej nam do połowy sezonu. Po niezwykle udanym dla Polaków jego początku drugi „kwartał” był zdecydowanie „chudszy”.

Legenda MTB Gunn-Rita Dahle Flesjaa nie zwalnia tempa. W sobotę 27 czerwca Norweżka zdobyła w Val Gardena we Włoszech swoje 6. mistrzostwo świata w maratonie MTB. Łącznie ze złotymi medalami w cross country to jej rekordowe 10. mistrzostwo świata. – 10. tytuł najlepszej na świecie to dla mnie coś wyjątkowego, spełnienie marzeń – powiedziała zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

Paryżanki jak nikt inny na świecie dbają o swoją kobiecość, stosują własne złote zasady stylu, łamiąc przy tym powszechnie przyjęte schematy. Kochają luksus i rock’n’roll. Gardzą mieszczańskim sztywniactwem, dlatego porzucają samochody, nie chodzą na siłownie - bo jedno i drugie zastępuje im rower! Na którym wyglądają oczywiście bezbłędnie!

Już 18 czerwca, krakowskie kino Kijów.Centrum, po raz kolejny ugości niezwykle ciekawe wydarzenie łączące sport i kinematografię. Tego dnia odbędzie się tam polska premiera filmu „UnReal”, pokazującego do czego zdolna jest światowa czołówka rowerzystów górskich w poszukiwaniu nowych wrażeń.

„Rowerem przez Kraków” – właśnie z takim hasłem na ustach w niedzielę 14 czerwca tysiące rowerzystów ruszy przez ulice Krakowa. Święto Cykliczne to od lat największy festiwal rowerowy w Polsce. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które nie tylko kochają rowery, ale także są miłośnikami sportu oraz popierają zrównoważony rozwój naszego miasta.

Masz szansę wygrać jedną z trzech par niepowtarzalnych butów Bontrager XXX Team Issue, unikalnie zdobionych przez włoskiego artystę Alessandro Richetti.

Reprezentant Kross Racing Team Bartłomiej Wawak zajął drugie miejsce w wyścigu kategorii UCI C1 w austriackim Stattegg, który odbył się w niedzielę 10.05. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Włoch - Gioele Bartolini (Merida Italia Team).

„Łączymy stolice” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie. Oficjalna prezentacja trasy odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.

Ogłaszamy międzynarodowe zawody dla początkujących Kona International Rookie Games, które odbędą się w dniach od 6 do 9 sierpnia w Serfaus-Fiss-Ladis.

W dniach 24-26 kwietnia odbyły się w Kościelisku I Cyklowarsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale i MTB Hostel. Impreza miała na celu rozwój wiedzy i umiejętności uczestników w ramach techniki jazdy, zapobiegania kontuzjom oraz serwisowania sprzętu.

odwiedzamy europejskie laboratoria doskonalenia produktów

Polski producent rowerów KROSS rozpoczyna oficjalnie współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. Uczniowie otrzymają profesjonalny sprzęt oraz wsparcie trenerskie kolarza Kornela Osickiego (Kross Racing Team). Najlepsi z nich z czasem zasilą szeregi drużyny, w której kolejne sukcesy osiągają m.in. Maja Włoszczowska czy Ania Szafraniec-Rutkiewicz. Konferencja prasowa poświęcona tej inicjatywie odbyła się 22.04.2015 w Ratuszu w Żywcu.

Rowerzyści proszeni są o przyprowadzenie rowerów do autoryzowanych punktów sprzedaży celem inspekcji i odpowiedniego przygotowania do sezonu.

Jazda rowerem lub rowerem elektrycznym jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym – wynika z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), biorąc pod uwagę m.in. cały „cykl życiowy” sprzętu, wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr.

Arkus&Romet Group włącza w swoją strukturę firmę WiM System – producenta bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, czego efektem jest powstanie nowej firmy o nazwie Romet Rental Systems. Największy gracz na rynku jednośladów w Polsce zapowiada włączenie się do rywalizacji w tym szybko rosnącym segmencie.

Tego jeszcze nie było. Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w MTB zorganizowany zostanie Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalnościach kolarstwo i turystyka rowerowa.

150 cm – tylko albo aż tyle, wystarczy by rowerzysta poczuł się na drodze bezpieczny. Nie od dziś wiadomo, że kierowcy samochodów oraz amatorzy dwóch kółek są w nieustannym konflikcie...

Punktualnie o godzinie 12:00, w hali Arena Legionowo znany komentator Eurosportu Adam Probosz rozpoczął konferencję prasową, zorganizowaną z okazji zbliżającego się startu największego w Polsce cyklu wyścigów rowerowych MTB dla amatorów. W konferencji wzięli udział prezes Sk Banku Jan Bajno, organizator imprezy Cezary Zamana, wiceburmistrz Kobyłki Piotr Grubek, dyrektor oddziału Sk Banku w Legionowie Marcin Czarski oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Marcin Dembowski z Wydziału Promocji i Spraw Społecznych.

Przygody Mariusza Bryji i Tomka Dębca poszukujących najciekawszych ścieżek do jazdy na rowerze w dzikich górach Europy można oglądać online lub ściągnąć film na swój komputer (po zalogowaniu się na Vimeo dostępny plik nawet 11 GB).

Drużyna BMC MTB Racing Team przedstawiła plany na tegoroczny sezon. Julien Absalon, najlepszy na świecie kolarz cross-country (XC) ostatniej dekady, zamierza sięgnąć po szósty w karierze tytuł mistrza świata w kolarstwie górskim. Celem całego zespołu jest co najmniej powtórzenie zeszłorocznych wyników.

Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w XCO odbędzie się seminarium szkoleniowe pt. „Współczesny trening kolarski”. Cenną wiedzę przekażą doświadczeni specjaliści.

W przeddzień wiosny - 21 marca 2015 roku w godzinach 12:00 - 22:30, największe centrum handlowe w Warszawie – Arkadia, zmieni się w arenę dla ekstremalnej rowerowej jazdy! To wszystko za sprawą eventu Rockstar „Porusz Swoje Miasto”, na którym niezwykłych wrażeń dostarczą zawodnicy światowego formatu z Polski i z zagranicy!

6 czerwca w Dolomitach odbędzie się kolarski wyścig szosowy dla amatorów – Tour de Pologne Challenge Trentino. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników rowerów będzie połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Passo Pordoi.

Bazą warsztatów będzie lokalny MTB Hostel, czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Sprzęt 2019

Przedwyścigowe dylematy sprzętowe

Singletrails Lechnica

Malta – Krawędzią klifu