W czwartek 28.01 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zawodników Kross Racing Team. Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak i nowy kolarz drużyny Szwajcar Fabian Giger opowiadali o swoich planach startowych na zbliżający się sezon. Ważnym punktem wydarzenia było także zaprezentowanie ultralekkiej ramy, stworzonej przez konstruktorów marki KROSS, specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich.

Velké Karlovice w pobliżu czeskiego Vsetína przygotowują w połowie maja duży bike festiwal „trzech państw”. W sumie czemu nie, skoro zarówno do Polski, jak na Słowację jest stąd rzut beretem.

Zima skłania nas do pozostawania wewnątrz. Przykuwa nas do trenażerów i nie pozwala wyściubić nosa poza ciepłe i ogrzewane pomieszczenia.

W nadchodzącym sezonie Kellys Team rozpocznie rywalizację w nowych dyscyplinach MTB. Współpraca z nowymi zawodnikami, sprawi, że w roku 2016 charakterystyczne barwy zobaczymy nie tylko na trasach zawodów XC oraz enduro, ale także na imprezach downhilowych i fourcrossowych.

Ostatnie sezony pokazały, że rozziew pomiędzy sprzętem, jakiego używają zawodowcy i amatorzy znacznie się powiększył.

Międzynarodowa redakcja Eurosportu wytypowała dziesiątkę najzdolniejszych sportowców, o których będzie głośno w 2016 roku. W tym gronie znalazło się miejsce dla polskiego kolarza Rafała Majki.

Po raz kolejny Bike Maraton, organizator najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych Polsce, włącza się do udziału podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych już za nami. Impreza niezmiennie od pierwszej edycji przyciąga imponującą rozmiarami grupę ludzi z pasją – tych, którzy lubią podróże i rower.

W tym roku na charytatywnej aukcji fundacji Jurka Owsiaka można wylicytować wyjątkowy numer startowy z JEDYNKĄ oraz specjalny pakiet startowy, upoważniający do bezpłatnego udziału we wszystkich imprezach organizowanych przez Zmana Group w 2016 roku!

Masz nieduże mieszkanie i nie dysponujesz komórką lokatorską czy garażem, gdzie mógłbyś przechować swój rower do kolejnego ciepłego sezonu? Boisz się go trzymać na klatce schodowej w obawie przed kradzieżą? Możesz skorzystać z usług Więcej Miejsca – nowej przechowalni rzeczy z dojazdem do klienta.

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak dołączyli do Kross Racing Team w styczniu 2015 roku. Zawodnicy drużyny mają za sobą pierwszy, bardzo udany sezon w nowej drużynie. Włoszczowska wróciła z I Igrzysk Europejskich w Baku z brązowym medalem, a Wawak sukcesywnie walczył o wysoką formę podczas Pucharów Świata.

Przemysław Niemiec, jeden z czołowych polskich kolarzy szosowych, w środę 16 grudnia odwiedzi w Rydułtowach zawodniczki Cykloklasy Merida. To pierwsze w Polsce klasy kolarskie dla dziewczyn na poziomie szkół podstawowych. Zawodnik Lampre-Merida jest patronem honorowym projektu. – Dziewczyny będą miały okazję poznać go bliżej, potrenować z nim i skorzystać z jego doświadczenia – mówi Dariusz Skupień, trener i wychowawca młodych zawodniczek, który z bliska śledził początki kariery Niemca.

Rozwój i globalizacja – to główne cele reformy kolarstwa, o której dyskutowano podczas dwudniowego seminarium Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w Barcelonie. Tour de Pologne popiera tę reformę i pozytywnie ocenia jej główne założenia.

Danny MacAskill ucieka przed zimą na Gran Canarię, aby tam pojeździć po... dachach!

Potwierdza się informacja, że najbardziej rozpoznawalny triathlonista w Polsce - Kacper Adam - rozpoczyna współpracę ze znaną rowerową marką Shimano. W polskiej siedzibie firmy odbyło się oficjalne spotkanie z zawodnikiem, podczas którego dopięto sponsoringowy kontrakt.

W obecnych czasach podróż nie jest niczym niezwykłym. Wielu ludzi stać na to, żeby kupić bilet, spakować się i pojechać nawet do najodleglejszych miejsc. Niczym wyjątkowym nie jest też informacja - serwisy prześcigają się w podawaniu coraz to innych newsów. Dlaczego więc tak dużym zainteresowaniem cieszy się Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych, którego podstawowym tworzywem jest podróż oraz informacja o niej.

Międzynarodowe Targi Rowerowe Bike-Expo w Kielcach odbyły się już po raz szósty. Zaprezentowało się 250 wystawców nie tylko z Polski i europejskich krajów naszego regionu, ale również z Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin i Tajwanu.

Coraz więcej małych dróżek z dobrą nawierzchnią rozwidla się w jeszcze mniejsze odnogi, po których nie jeżdżą nawet Golfy i Passaty TDI. Ostatnio wiele mówi się o zagrożeniu, jakie wydobywa się z ich wydechów jednak my, kolarze, na co dzień bardziej martwimy się o to, co zrobią ich szaleni kierowcy. A ta wąska odnoga w prawo kusi, choć nie wiesz jaką nawierzchnię zastaniesz po drugiej stronie grzbietu.

Podczas jazdy na rowerze pamiętaj o bezpieczeństwie. Opowiadają o tym „Pozytywne Obroty”, film zrealizowany przez firmę Skandia Życie TU S.A. we współpracy z GoldenSubmarine. Krótkie wideo efektownie łączy realne ujęcia z animacjami, oglądanymi przez widza… bezpośrednio na kręcących się kołach.

Podobno istnieje „gen przygody”, a osoby nim obdarzone charakteryzują się silną potrzebą poznania, odkrywania, poszukiwania nowych wyzwań i przygody. Jeżeli „gen przygody” istnieje, to muszą go mieć uczestnicy Wrocławskich Spotkań Podróżników Rowerowych.

Sezon 2015 dla zawodników był bardzo ważny z kilku powodów, jednak główną myślą, jaka przyświecała czołówce polskiego MTB, była przyszłoroczna olimpiada. W sezonie przed igrzyskami sprawdzenie swojego miejsca w szeregu jest istotnym elementem. W tym roku oszczędzono kolarzom wielu transoceanicznych podróży i tylko dwie edycje Pucharu odbyły się poza Europą.

Firma Cycling Sports Group, właściciel marki Cannondale, wzywa na kontrolę serwisową wszystkie rowery wyposażone we wspornik OPI ze zintegrowaną rurą sterową.

Przyjeżdżając po raz pierwszy do Srebrnej Góry można odnieść wrażenie, że całe miasteczko jest podporządkowane kolarzom, a dzięki pasji i staraniom wszystkich osób zaangażowanych w projekt, Strefa MTB Sudety ma szansę stać się rowerowym centrum Polski.

Targi Kielce zapraszają na VI Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO, które odbędą się od 24 do 26 września. W tym samym czasie po raz pierwszy odbędzie się także wystawa motocykli i skuterów KIELCE MOTO-EXPO

Stowarzyszenie Rowerowe Podhale zapraszamy na II Podhalański Zlot Enduro MTB, który odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 r. w Kościelisku.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie można już oglądać wystawę „Peleton Tour de Pologne” zorganizowaną przez Muzeum Sportu i Turystyki. W wernisażu wzięli udział między innymi autor prac Ireneusz Chmurzyński, słynny dziennikarz sportowy Bogdan Tuszyński oraz patron honorowy wystawy Czesław Lang.

W niedzielę 30 sierpnia 2015 r. w Warszawie ruszy Rajd Światowej Solidarności Liv 2015, który przejedzie w tym samym czasie, co kobieca kolarska drużyna narodowa w Afganistanie. Kolarki Liv ruszą spod Kolumny Zygmunta w Warszawie ok. g. 11. Jedną z uczestniczek akcji będzie Beata Sadowska, dziennikarka radiowa i telewizyjna, znana m.in. z Radia ZET i Polsatu.

Fundacja POMBA razem z czeskim stowarzyszeniem ČeMBA zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu projektowania singletracków, które odbędzie się już 11-13. września w Trunovie. Szkolenie odbywa się w Czechach, ale jest to raptem 10 km od polskiej granicy.

Michał Kwiatkowski, Fabio Aru, Marcel Kittel, Moreno Moser – to tylko niektóre z gwiazd startujących w 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Składy drużyn ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się na PGE Narodowym, miejscu startu tegorocznego wyścigu. Podczas konferencji odbyło się także przekazanie floty samochodowej Hyundai – Oficjalnego Partnera 72. Tour de Pologne.

Czy wyobrażacie sobie superenduro po drogach drugiej kategorii? Więcej o idei ścigania się po szutrach i sprzęcie gravel tylko w bB #8/2015.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB