Mistrzostwa Świata MTB to najważniejsza i najbardziej spektakularna część kolarskiego roku zawodowców. Czeska lokalizacja to znane i bardzo lubiane miejsce – tamtejsze trasy są doskonale przygotowane do uprawiania klasycznego cross-country. Na starcie Mistrzostw Świata w Novym Meście zobaczymy liczną ekipę z Polski.

Francuski producenty ekskluzywnych rowerów szosowych świętuje w tym roku trzydziestolecie wygrania wielkiej pętli.

Merida Polska została oficjalnym partnerem akcji „150 cm dla rowerzysty”, która promuje bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym. – Dołączamy do akcji z dużym przekonaniem, bo powodów dla jej rozwoju niestety wciąż nie brakuje – mówi Anna Bara, marketing manager przedstawiciela jednej z czołowych marek rowerów na świecie. – Świadomość polskich kierowców rośnie, ale jednocześnie na drogach przybywa rowerzystów, a tym samym potencjalnie niebezpiecznych sytuacji – dodaje Adam Osuch, koordynator akcji.

Najważniejsza impreza cross-country tego roku odbędzie 28.06-3.07 w Czechach, na odnowionej trasie w Novym Meście. Polski producent rowerów Kross, który jest oficjalnym partnerem tego wydarzenia, będzie wspierał członków drużyny Kross Racing Team z Mają Włoszczowską i Fabianem Gigerem (Szwajcaria) na czele w walce o czołowe lokaty.

Not2Bad to film, w którym Cam McCaul ujawnia drzemiące w nim pokłady poczucia humoru, skazując widzów na salwy śmiechu i porażając ich pozytywną energią.

w ramach XVIII Pikniku Olimpijskiego na Kępie Potockiej w godzinach 12.30 - 17.00

Ritchey z dumą przedstawia swoją najnowszą ofertę – legendarne stalowe ramy są już teraz dostępne w limitowanej ręcznie malowanej edycji wprost z USA.

W dniu 12 maja w Warszawskim WUM-ie odbyła się inauguracja dwóch inicjatyw sportowych - ogólnopolskiej kampanii sportowej „Polska Goni Europę” oraz innowacyjnej platformy treningowej i-Sport.

W dniach 18-23 lipca 2016 r. Fundacja Otwarte Ramiona wraz ze swoim podopiecznym - Paweł Szpryngiel - organizuje wydarzenie pt. „Tour de Fundacja”. Akcja ma na celu zebranie funduszy dla podopiecznych fundacji oraz zmianę sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych jako z założenia nieaktywnych. Podczas tego wydarzenia podjęta zostanie także próba pobicia rekordu Guinnessa.

Jest takie miejsce koło Zabrza. Nazywają je Hasiok. Legenda głosi, że gdy tylko okazało się że mogą tam powstać Singletracki, Rząd zbudował tam strategiczne skrzyżowanie autostrad A1 i A4, a lokalni inwestorzy centrum handlowe Europa Centralna. Przypadek? Teraz przyszła pora na trasy rowerowe.

Zapraszamy rowerzystów z całego świata, aby dołączyli do założyciela firmy Giant Kinga Liu i wzięli udział w „Ride Like King” – dorocznej międzynarodowej imprezie celebrującej kolarstwo. W tym roku ósma edycja „Ride Like King” odbędzie się w dniach 13-15 maja.

Podczas europejskiej zimy Dawid Godziek udał się na Antypody, by przygotować się do nadchodzącego sezonu, wygrać dwa contesty – Langers Session i Gorge Road Jam, oraz przetestować miejscowe rowerowe spoty. Towarzyszyli mu fotograf Bartek Woliński oraz filmowiec Aleksander Osmałek.

Tylko w ubiegłym roku kampania społeczna „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet przyciągnęła do pozytywnej walki mieszkańców aż 657 polskich miast. W tym roku do wygrania, a w zasadzie do wykręcenia w kilometrach, będzie 300 stojaków! O ich lokalizacji zdecydują sami rowerzyści i przejechany przez nich dystans.

Już w niedzielę 8 maja w Krakowie będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które zatrzyma się nad Wisłą przy ośrodku sportu i rekreacji Kolna. Zawartość ciężarówki wypełnią m.in. rowery górskie i szosowe znane z najważniejszych wyścigów kolarskich świata.

Romet Racing Team rozpoczyna sezon 2016 w nowym składzie. Do zawodników dotychczasowej drużyny: Bartka Janowskiego, Marcina Motyki, Dominika Grządziela i Kasi Polakowskiej do Teamu dołączyli: Kamila Biernat i Maciej Jeziorski.

Zapraszamy na drugą już odsłonę Buduj z POMBA, tym razem 16-17 kwietnia na Singletrackach w Świeradowie Zdroju.

„Szlakiem historii” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Patronat Honorowy nad naszym narodowym wyścigiem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W tym roku Tour de Pologne będzie nie tylko odkrywał historię, ale również ją tworzył. Nowy rozdział to, organizowany po raz pierwszy, Tour de Pologne Women. Uroczysta prezentacja tras obu wyścigów odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.

Kross przygotował konkurs dla pasjonatów dwóch kółek! Na wybrańców czekają limitowane rowery oraz nagroda główna – wyjazd na olimpiadę w Rio de Janeiro, gdzie szczęśliwcy będą kibicować Mai Włoszczowskiej i innym członkom Kross Racing Team.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja zespołu VERVA Activejet Pro Cycling Team. Przedstawienie zespołu połączono z panelem dyskusyjnym na temat polskiego kolarstwa, w którym udział wzięli przedstawiciele polityki, biznesu i sportu. Potwierdzono także zaproszenia na wyścigi z cyklu World Tour. Po ubiegłotygodniowym starcie w Volta Catalunya, podopieczni Piotra Kosmali mogą być pewni startu w Tour de Suisse, Tour de Pologne oraz Hamburg Cyclassics.

Już 16 kwietnia br. rozpocznie się kolejna edycja akcji Taurus Road Show. Inauguracyjnym wydarzeniem będzie pierwszy tegoroczny Bike Maraton, który odbędzie się w Miękini. W sezonie wiosenno-letnim Taurus pojawi się w sumie na 20 dużych imprezach rowerowych w całej Polsce, organizowanych głównie w ramach cyklów Bike Maraton oraz Bike Atelier MTB Maraton.

15 marca 2016 roku o godzinie 10:00 na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie największej w Polsce firmowej rowerowni. Korzystać z niej będą inżynierowie i naukowcy pracujący na terenie Instytutu Lotnictwa.

W sobotę 12 marca zadebiutowało Mobilne Centrum Testowe Meridy. Ciężarówka, którą wypełniło ponad 30 rowerów z najwyższej półki, zawitała na Ursynów, a jej zawartość zweryfikowano na trasie. – Mam bardzo pozytywne wrażenia z testów. Cieszę się, że można było dokładnie poczuć, co to znaczy dobry rower – mówi Krzysztof Kamiński, jeden z uczestników testów. Kolejne odbędą się już 20 marca w Łodzi.

Tegoroczna edycja zmagań na trenażerach, Tour de Bike Atelier dobiegła końca. Ostatnią edycję, rozgrywaną w Tychach wygrał Marcin Cupryś. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już przed finałowym wyścigiem zapewnił sobie Filip Matoszko.

Cykl maratonów rowerowych MTB organizowanych przez Lang Team zyskuje w tym sezonie nową nazwę – Maratony Rowerowe Lang Team. Zgodnie z kalendarzem, odbędzie się siedem edycji zawodów, w tym cztery edycje Skandia Maraton Lang Team.

– To jeden z moich ulubionych wyścigów. W ostatnich latach osiągałem w nim dobre wyniki, ale w tym roku nie ścigałem się jeszcze zbyt wiele i spokojnie podchodzę do jutrzejszego startu – mówi Przemysław Niemiec, który w sobotę powalczy w Strade Bianche. Wspólnie z Diego Ulissim będzie przewodził grupie Lampre-Merida na szutrowych drogach Toskanii.

Ponad 30 rowerów z najwyższej półki będzie można przetestować w tym roku w całej Polsce. Będą one dostępne w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które rozpocznie swoją trasę już 12 marca w Warszawie. Ciężarówkę Meridy wypełnią m.in. maszyny zawodowych grup Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Teamu.

Narodowa Żeńska Reprezentacja Kolarska Afganistanu, grupa kobiet walczących o równouprawnienie w tym kraju, została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Kolarki rozpętały prawdziwą rewolucję i narażają swoje życie tylko dlatego, że zdecydowały się wsiąść na rower. Dlaczego? Gdyż wierzą, że mają do tego prawo.

Już dzisiaj Multivan Merida Biking Team rozpocznie swój sezon, stając na starcie Cyprus Sunshine Cup. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, Jose Antonio Hermida, Ondrej Cink oraz ich koledzy chcą potraktować etapówkę nie tylko jako solidny trening. – Cenne punkty rankingu UCI mogą się bardzo przydać w walce o dobrą pozycję na starcie wyścigów Pucharu Świata – podkreśla Fabian Aust, menedżer grupy Meridy.

17.02.2016 r. w Warszawie odbyła się prezentacja betonowego skateparku, który jeszcze w tym roku powstanie na terenie Parku Zachodniego (dzielnica Ochota) w ramach rewitalizacji tego terenu.

Co jeszcze może ważyć 4,56 kg, tyle co Merida Scultura Superlite LTD, czyli najlżejszy seryjnie produkowany rower świata? Z takim zadaniem trzeba się zmierzyć w konkursie „Waga idealna” Meridy. Wysyłając zdjęcie, można powalczyć o rower szosowy Merida i wiele innych nagród. Promowany inspirującymi filmami konkurs potrwa od 2 do 20 lutego na rowerymerida.pl/wagaidealna.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB