Kolarze z CST Riders wzięli udział w XVI edycji akcji Szlachetna Paczka, dołączając do setek wolontariuszy, darczyńców i firm zaangażowanych w projekt. Wspierając Szlachetną Paczkę podjęli wyzwanie i stali się liderami zmian. W ubiegły czwartek spakowali prezenty i tym samym stworzyli swoją paczkę, która w najbliższy weekend zostanie dostarczona wybranej rodzinie.

Po raz kolejny sieć sklepów Bike Atelier zaprasza do urozmaicenia zimowych treningów kolarskich, poprzez uczestnictwo w zawodach na trenażerach – Tour de Bike Atelier. Rywalizacja odbędzie się w 12 miastach w Polsce.

Rowerzysta w czerwono – żółtych barwach – tak od tegorocznej edycji wyglądają graficznie Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike – Expo. Nowe logo wystawy to kolejny element znaczący o dynamicznym rozwój wystawy.

Organizatorzy cyklu Bike Maraton i Runner's World Super Bieg zapraszają kolarzy i biegaczy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby.

Po przejechaniu ok. 15 tys. km i zapewnieniu testów Meridy w blisko 30 lokalizacjach Mobilne Centrum Testowe ma przerwę przed nowym sezonem. – Pierwszy rok testów pokazał nam, że są one bardzo potrzebne i pomocne dla wielu osób. W przyszłym roku zapewnimy nowe wysokiej klasy rowery do sprawdzenia, a także udogodnienia, nad którymi pracujemy – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska.

Podczas wczorajszej premiery filmu Road 2 Rio atmosfera była tak gorąca jak na plaży Copacabana.

– Branża rowerowa nie powinna się obawiać Donalda Trumpa, chyba że rozpocznie on wojnę handlową z Chinami – mówi Waldemar Chrapek, prezes zarządu Merida Polska, wyłącznego dystrybutora jednej z czołowych marek rowerów świata. – Są jednak możliwe skutki wyborów w USA, których warto być świadomym – dodaje Chien-Hui Lee, dyrektor Taiwan Trade Center Warsaw. Jakie to skutki i jakie są szanse rozwoju dwukołowej branży mocno związanej z Azją?

Pomysł na rowery plus nie zrodził się podczas leniwego posiedzenia, kiedy ciszę pokoju narad przerywało tylko bzyczenie much i brzdąkanie zepsutej świetlówki. Idea rozwijała się na szlakach, bo bez prób w terenie trudno uwierzyć w przyczepność i komfort, jakie zapewniają coraz to szersze opony.

Cezary Zamana w najbliższym sezonie proponuje swoim zawodnikom ciekawą nowość. Złota karta upoważnia do startu we wszystkich imprezach organizowanych przez Zamana Group. Jej właściciel może wybierać spośród bardzo bogatej oferty przygotowanej na sezon 2017.

Znamy szczegóły dotyczące przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017 w Parku Śląskim a jej organizatorem jest Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

– To była wspaniała przygoda i stały rozwój rowerowej pasji wśród dziewczyn – ocenia miniony sezon Dariusz Skupień, wychowawca i trener zawodniczek Cykloklasy Merida, pierwszych klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkół podstawowych w Polsce.

Amerykański producent wzywa wszystkich posiadaczy damperów Float X2 serii Factory i Performance z roku 2016 i 2017 do natychmiastowego zaprzestania ich używania.

W tegorocznej wystawie wzięło udział 244 firm z 11 państw. Wystawę odwiedziło 8 013 osób, wśród nich 6 189 specjalistów, przedstawicieli sklepów i hurtowni.

Już dziś możesz kupić kalendarz rowerowy na rok 2017 oferowany przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa w swoim stylu pożegnała się z Multivan Merida Biking Teamem. W dwóch ostatnich startach w barwach tej grupy legenda MTB odniosła dwa zwycięstwa. Dokonała tego na Azorach w maratonie z serii UCI MTB Marathon World Series oraz jego prologu. – Wspaniale było zakończyć jazdę dla Multivan Merida Biking Teamu triumfem – przyznała Dahle Flesjaa.

Projekt flagowy dotyczący realizacji II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr został zatwierdzony przez Komitet Monitorujący Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Oznacza to, że na wiosnę 2017 roku będzie mogła rozpocząć się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych w polskiej i słowackiej części Szlaku wokół Tatr, który jest strategicznym przedsięwzięciem Euroregionu „Tatry”.

Zakończyła się 5. edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. W rywalizacji brało udział 1500 miejscowości, a rowerzyści w całej Polsce wykręcili prawie 9 milionów kilometrów. Dzięki nim Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 oryginalnych stojaków rowerowych w 20 najlepszych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Pabianice czy Brodnica.

Krystian Herba ustanowił nowy rekord Guinnessa wskakując na rowerze na Willis Sears Tower w Chicago – jeden z najwyższych budynków na świecie. Zawodnik w ciągu 3 godzin pokonał na rowerze 3461 schodów.

Bike-RS, Blfizjoterapia, oraz Medicycling.eu mają zaszczyt zaprosić kolarza zawodowych jak i amatorów, triatlonistów, trenerów oraz wszystkich tych którym zależy na swoim zdrowiu na II Ogólnopolską konferencję Zotsań Swoim Trenerem w dniach 5-6 listopada do Łodzi do Hotelu Campoverde. Konferencja kolarska poświęcona treningom, regeneracji, medycynie sportowej, oraz żywieniu.

Najbardziej utytułowana zawodowa grupa MTB wszech czasów, Multivan Merida Biking Team, zakończyła swoją działalność. Przed wyścigiem Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race zapytaliśmy Gunn-Ritę Dahle Flesjå o jej formę i plany na przyszłość.

To wyjątkowy projekt, miejmy nadzieję przełomowy w skali naszego kraju. Fundacja POMBA wygrała przetarg na zaprojektowanie sieci około 45 km tras rowerowych typu Singletrack. Trasy zostaną wybudowane od zera, w większości o szerokości około metra.

– Gdy tylko ludzie będą mieli okazję przejechać się na rowerze szosowym z hamulcami tarczowymi, trudno im będzie wrócić do klasycznej szosówki – uważa Patrick Laprell, product manager Meridy odpowiedzialny za jej rowery szosowe. 29 września podczas Kielce Bike Expo poprowadzi on konferencję „Z tarczą czy na tarczy?” nt. wielu aspektów, z którymi wiąże się użycie hamulców tarczowych w rowerach szosowych.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Ondrej Cink z Multivan Merida Biking Teamu zajęli 2. miejsca w ostatnim tegorocznym wyścigu Pucharu Świata XC, który w minioną niedzielę odbył się w Vallnord w Andorze. Nie tylko dla Meridy był to szczególny wyścig – z Pucharem Świata pożegnał się legendarny Jose Antonio Hermida.

25 września 2016 r. odbędzie się trzeci już rajd rowerowy „Śladami górnośląskiej szlachty”, organizowany przez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim w ramach autorskiego projektu „Szlachecki weekend”.

Start w Rio de Janeiro to najprawdopodobniej ostatnie igrzyska olimpijskie w karierze Juliena Absalona, kolarza BMC MTB Racing Team, który zwyciężał w wyścigu cross country w Atenach i Pekinie.

Trenerką oraz założycielką jest dobrze znana w rowerowym świecie zawodniczka Sonia Skrzypnik. Na swoim koncie ma wiele wygranych w polskich i zagranicznych zawodach, co jest istotnym elementem w jakości przekazywanej wiedzy.

Maja już pokazała, na czym pojedzie w Rio. 29” sztywniak w odjazdowym malowaniu. Inni zawodnicy też już zapowiedzieli, na czym będą się ścigać podczas igrzysk. Taki na przykład Nino Schurter zaskoczył nas deklaracją o wyborze 29” fulla. Pożyjemy zobaczymy. W czasie pucharu świata w Albstadt i na Mistrzostwach Świata w Novym Mescie wśród zawodników i zawodniczek elity przeprowadziliśmy badania ilościowe.

Już w najbliższy weekend w Olsztynie k. Częstochowy będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki, w tym modele, na których zawodowcy ścigają się obecnie w Tour de France. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. Rowery będzie można sprawdzić na malowniczych jurajskich trasach. – Olsztyn to mekka zarówno dla rowerzystów szosowych, jak i MTB, zapraszamy! – mówi Maciej Basista, menedżer sklepów Bike Atelier w Częstochowie, współorganizator testów.

Poruszająca ceremonia odbyła się dziś w Radzyminie – mieście Cudu nad Wisłą, w którym 12 lipca rozpocznie się 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Hasło tegorocznego wyścigu brzmi „Szlakiem historii” i nawiązuje do Bitwy Warszawskiej i właśnie do Radzymina.

Polski Związek Kolarski przedstawia skład olimpijskiej reprezentacji Polski w kolarstwie na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro 2016.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB