The Climb to kalendarz, który zabierze Cię w całoroczną podróż na 12 kultowych podjazdów z tras największych wyścigów kolarskich. To przepustka do wielkiej historii, w której łzy szczęścia mieszają się z grymasami bólu.

– Wyniki, które osiągają nasze zawodniczki, są rewelacyjne, cały czas obserwujemy postępy tych dziewczyn – powiedział Dariusz Skupień, trener i wychowawca Cykloklasy Merida. 4 stycznia w Rydułtowach, podczas podsumowania 2016 roku Śląskiego Związku Kolarskiego, odbyła się przedsezonowa prezentacja pierwszych w Polsce klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej.

Jako że międzynarodowy sezon wyścigów szosowych 2017 niebawem się rozpocznie, Giant podjął ścisłą współpracę z Zespołem Sunweb, dostarczając członkom ekipy UCI WorldTour i kontynentalnego teamu Development najnowsze rowery i akcesoria, aby zapewnić im przewagę nad konkurencją w trakcie sezonu. Ponadto marka Liv została sponsorem kobiecego Zespołu Sunweb.

Lato to dla nich nieustający maraton treningów, zawodów i wyjazdów. Zima to czas, kiedy w końcu mogą odpocząć i mieć chwilę dla siebie. Kolarze górscy z drużyny Kross Racing Team opowiadają o tym, jak spędzają czas poza sezonem.

Łącznie właściciel tej wyjątkowej karty ma do wyboru aż 34 rowerowe imprezy w sezonie na terenie całej Polski! Zawodnik posiadający kartę jest automatycznie zgłoszony na każdy wyścig, dzięki czemu nie musi odwiedzać przed startem biura zawodów, tylko od razu może ustawić się w swoim sektorze.

W Tychach i Kartuzach zainaugurowano zmagania na trenażerach kolarskich w ramach Tour de Bike Atelier. Pierwszymi zwycięzcami zostali Marcin Cupryś i Marcin Kruper.

SCOTT staje się tytularnym sponsorem zespołu od 2017. Zespół zmienia nazwę na Orica - SCOTT zmiana dotyczy zarówno zawodników i zawodniczek.

Kolarze z CST Riders wzięli udział w XVI edycji akcji Szlachetna Paczka, dołączając do setek wolontariuszy, darczyńców i firm zaangażowanych w projekt. Wspierając Szlachetną Paczkę podjęli wyzwanie i stali się liderami zmian. W ubiegły czwartek spakowali prezenty i tym samym stworzyli swoją paczkę, która w najbliższy weekend zostanie dostarczona wybranej rodzinie.

Po raz kolejny sieć sklepów Bike Atelier zaprasza do urozmaicenia zimowych treningów kolarskich, poprzez uczestnictwo w zawodach na trenażerach – Tour de Bike Atelier. Rywalizacja odbędzie się w 12 miastach w Polsce.

Rowerzysta w czerwono – żółtych barwach – tak od tegorocznej edycji wyglądają graficznie Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike – Expo. Nowe logo wystawy to kolejny element znaczący o dynamicznym rozwój wystawy.

Organizatorzy cyklu Bike Maraton i Runner's World Super Bieg zapraszają kolarzy i biegaczy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby.

Po przejechaniu ok. 15 tys. km i zapewnieniu testów Meridy w blisko 30 lokalizacjach Mobilne Centrum Testowe ma przerwę przed nowym sezonem. – Pierwszy rok testów pokazał nam, że są one bardzo potrzebne i pomocne dla wielu osób. W przyszłym roku zapewnimy nowe wysokiej klasy rowery do sprawdzenia, a także udogodnienia, nad którymi pracujemy – mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska.

Podczas wczorajszej premiery filmu Road 2 Rio atmosfera była tak gorąca jak na plaży Copacabana.

– Branża rowerowa nie powinna się obawiać Donalda Trumpa, chyba że rozpocznie on wojnę handlową z Chinami – mówi Waldemar Chrapek, prezes zarządu Merida Polska, wyłącznego dystrybutora jednej z czołowych marek rowerów świata. – Są jednak możliwe skutki wyborów w USA, których warto być świadomym – dodaje Chien-Hui Lee, dyrektor Taiwan Trade Center Warsaw. Jakie to skutki i jakie są szanse rozwoju dwukołowej branży mocno związanej z Azją?

Pomysł na rowery plus nie zrodził się podczas leniwego posiedzenia, kiedy ciszę pokoju narad przerywało tylko bzyczenie much i brzdąkanie zepsutej świetlówki. Idea rozwijała się na szlakach, bo bez prób w terenie trudno uwierzyć w przyczepność i komfort, jakie zapewniają coraz to szersze opony.

Cezary Zamana w najbliższym sezonie proponuje swoim zawodnikom ciekawą nowość. Złota karta upoważnia do startu we wszystkich imprezach organizowanych przez Zamana Group. Jej właściciel może wybierać spośród bardzo bogatej oferty przygotowanej na sezon 2017.

Znamy szczegóły dotyczące przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017 w Parku Śląskim a jej organizatorem jest Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

– To była wspaniała przygoda i stały rozwój rowerowej pasji wśród dziewczyn – ocenia miniony sezon Dariusz Skupień, wychowawca i trener zawodniczek Cykloklasy Merida, pierwszych klas kolarskich dla dziewczyn na poziomie szkół podstawowych w Polsce.

Amerykański producent wzywa wszystkich posiadaczy damperów Float X2 serii Factory i Performance z roku 2016 i 2017 do natychmiastowego zaprzestania ich używania.

W tegorocznej wystawie wzięło udział 244 firm z 11 państw. Wystawę odwiedziło 8 013 osób, wśród nich 6 189 specjalistów, przedstawicieli sklepów i hurtowni.

Już dziś możesz kupić kalendarz rowerowy na rok 2017 oferowany przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa w swoim stylu pożegnała się z Multivan Merida Biking Teamem. W dwóch ostatnich startach w barwach tej grupy legenda MTB odniosła dwa zwycięstwa. Dokonała tego na Azorach w maratonie z serii UCI MTB Marathon World Series oraz jego prologu. – Wspaniale było zakończyć jazdę dla Multivan Merida Biking Teamu triumfem – przyznała Dahle Flesjaa.

Projekt flagowy dotyczący realizacji II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr został zatwierdzony przez Komitet Monitorujący Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Oznacza to, że na wiosnę 2017 roku będzie mogła rozpocząć się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych w polskiej i słowackiej części Szlaku wokół Tatr, który jest strategicznym przedsięwzięciem Euroregionu „Tatry”.

Zakończyła się 5. edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. W rywalizacji brało udział 1500 miejscowości, a rowerzyści w całej Polsce wykręcili prawie 9 milionów kilometrów. Dzięki nim Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 oryginalnych stojaków rowerowych w 20 najlepszych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Pabianice czy Brodnica.

Krystian Herba ustanowił nowy rekord Guinnessa wskakując na rowerze na Willis Sears Tower w Chicago – jeden z najwyższych budynków na świecie. Zawodnik w ciągu 3 godzin pokonał na rowerze 3461 schodów.

Bike-RS, Blfizjoterapia, oraz Medicycling.eu mają zaszczyt zaprosić kolarza zawodowych jak i amatorów, triatlonistów, trenerów oraz wszystkich tych którym zależy na swoim zdrowiu na II Ogólnopolską konferencję Zotsań Swoim Trenerem w dniach 5-6 listopada do Łodzi do Hotelu Campoverde. Konferencja kolarska poświęcona treningom, regeneracji, medycynie sportowej, oraz żywieniu.

Najbardziej utytułowana zawodowa grupa MTB wszech czasów, Multivan Merida Biking Team, zakończyła swoją działalność. Przed wyścigiem Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race zapytaliśmy Gunn-Ritę Dahle Flesjå o jej formę i plany na przyszłość.

To wyjątkowy projekt, miejmy nadzieję przełomowy w skali naszego kraju. Fundacja POMBA wygrała przetarg na zaprojektowanie sieci około 45 km tras rowerowych typu Singletrack. Trasy zostaną wybudowane od zera, w większości o szerokości około metra.

– Gdy tylko ludzie będą mieli okazję przejechać się na rowerze szosowym z hamulcami tarczowymi, trudno im będzie wrócić do klasycznej szosówki – uważa Patrick Laprell, product manager Meridy odpowiedzialny za jej rowery szosowe. 29 września podczas Kielce Bike Expo poprowadzi on konferencję „Z tarczą czy na tarczy?” nt. wielu aspektów, z którymi wiąże się użycie hamulców tarczowych w rowerach szosowych.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Ondrej Cink z Multivan Merida Biking Teamu zajęli 2. miejsca w ostatnim tegorocznym wyścigu Pucharu Świata XC, który w minioną niedzielę odbył się w Vallnord w Andorze. Nie tylko dla Meridy był to szczególny wyścig – z Pucharem Świata pożegnał się legendarny Jose Antonio Hermida.Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35
Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920