… czyli Singiel na wzgórzu Guślarz (Vyhledy).

W najbliższą sobotę (07.07.2012) odbędzie się piąte spotkanie z kolarstwem grawitacyjnym w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” oraz „JAdę, NIE TANKUJĘ”. Tym razem akcent historyczny pt. „Jak to wszystko się zaczęło?”.

Biegając po boisku nasi nie zdołali wyjść z grupy. Może powinni pomyśleć o rowerach - byłoby szybciej. Kolarstwo od lat ma dużo wspólnego piłką. I nie chodzi nam o to, że ze względu na utrudnienia w ruchu warszawianie w poprzednim miesiącu przesiedli się gremialnie na rowery.

Jego koledzy zaczynają właśnie leniwe wakacje, ale dla jednego z najlepszych polskich riderów początek lata to jeszcze bardziej wytężona praca nad formą i trikami. Szymon Godziek właśnie zaczyna swoje wakacyjne tournee po światowych zawodach rowerowych.

Powtórzmy: Radosław Romanik zakończył karierę. A przecież Dziadek wydawał się być niezniszczalny... Niewielu kolarzy może się pochwalić tak długą i pełną sukcesów karierą, niewielu zasłużyło sobie na tak duży szacunek i podziw w peletonie. Dlatego wiadomość o zakończeniu kariery, chociaż spodziewana, zaskakuje i sprawia, że... robi się jakoś smutno, bo z peletonu ubywa nie tylko kolarz, ale także wyraźna osobowość.

Wczoraj rzuciliśmy na stół plastik i przekonaliśmy się na własnej skórze że 100 dolców za pożyczenie roweru na cztery godziny to... znakomita inwestycja. Dlatego mimo pęcherzy na dłoniach Studio Whistler bikeBoard TV już uruchomiło swoją pełną moc obliczeniową. A mleczarze nie dotarli jeszcze do sklepów.

Whistler. Nic nie trzeba dodawać. No może tyle że kiedy pojawiliśmy się tu w lekkich kaskach i na „małych rowerach” poczuliśmy się co najmniej nieswojo. Wyciąg pod Black Comb zapchany był chłopakami w fullface'ach... Patrzyli na nas i nasze rowery tak jakbyśmy wpadli tu wprost z jakiejś parady. Pomyślałem że rower którym się tu wybrałem jest co najmniej niewłaściwy i poszliśmy na pizzę. Umazany sosem zastanawiałem się czy 160 dolców za dzień na zjazdówce w centrum wszechświata DH i FR to dużo czy mało, kiedy zaczęła podrywać nas dziewczyna. Niewiarygodne.

Na pierwszy ogień poszła Mt. Frome. Czyli klejnot w koronie North Shore. I pierwsze zaskoczenie polegało głównie na tym kto tu jeździ, potem zdziwienie polegało na tym jakiego sprzętu używają. A dopiero na koniec czym są trasy takie jak np. czarna Crinkum Crankum czy Bobsled i. Zrobiliśmy je w monsunowym deszczu więc trudno powiedzieć jak było. Trasy na pewno są genialne ale my... My tu jeszcze wrócimy.

Trzej niemieccy inżynierowie wyruszyli w najdłuższą podróż do pracy w ich życiu, pomagając przy tym organizacjom charytatywnym.

W środę w Warszawie odbyła się konferencja prasowa grupy 4F E-VIVE Racing Team, związana ze zdobyciem przez Paulę Gorycką tytułu młodzieżowej wicemistrzyni Europy MTB.

Firma 3M rozszerza ofertę marki Viscoplast o nowe Plastry żelowe na pęcherze. Wspomagają one gojenie pęcherzy, zapewniają ulgę i długotrwałą ochronę i mogą się przydać podczas tegorocznych rowerowych wycieczek.

Startujesz w Pucharze Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych? Masz szansę wygrać rower marki KUOTA wart 5 tysięcy złotych!

L’Eroica - 800 ludzi na historycznych rowerach. Francuskich, włoskich, niemieckich, holenderskich... dwudziestoletnich, trzydziestoletnich, sprzed pierwszej i drugiej wojny światowej. I żadnego polskiego. Dlaczego? Czyż myśmy gęsi?

BMX CAMP to obóz przeznaczony dla młodzieży od 10 do 16 lat, jego głównym założeniem jest jazda na rowerze BMX, nauka nowych trików i po prostu dobra zabawa.

Już 15 czerwca rusza pierwszy sezon Roweru Miejskiego w Opolu. Operatorem systemu została firma NextBike Polska. To pierwszy tego typu projekt w województwie opolskim i czwarty w skali ogólnopolskiej.

Jest taki stary kawał o Niemcach i polskich partyzantach, którzy podczas wojny przeganiali się nawzajem po lesie. Ale w końcu miarka się przebrała i wkurzony leśniczy wyrzucił ich wszystkich z lasu. Historia lubi się powtarzać… Posłuchajcie tej o leśnikach i bikerach, którzy w lesie zrobili sobie „poligon” zabaw.

Catlike jako jedyna firma na rynku oferuje możliwość zaprojektowania własnych kasków. Wystarczy wybrać model bazowy (whisper plus, vacuum bądź kompact'o)

Ideologia napędu Shimano XTR kojarzy mi się z obrazem kultury japońskiej na podstawie filmów Kurosawy. Perfekcja i tradycjonalizm, często nawet wbrew rozsądkowi i logice.

24 maja o godź. 21:00 będzie można oglądnąć na żywo premierę filmu „Strength in numbers” na RedBull.com/bike. To będzie zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie dla miłośników adrenaliny i górskiego, rowerowego szaleństwa. Jednocześnie, na całym świecie, film ten obejrzą dziesiątki tysięcy ludzi.

Orbea rozpoczęła akcję pod nazwą #MillionNameOrbea. Jest to inicjatywa mająca wspierać teamy i zawodników Orbei biorących udział w wybranych zawodach oraz Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Rower jest wielce OK! - tak o rowerze śpiewa Lech Janerka i z takim przesłaniem Wydawnictwo Bezdroża wprowadza na rynek nową serię przewodników rowerowych po okolicach 5 dużych miast Polski.

Do 13 maja można przesyłać prace do konkursu fotograficznego, towarzyszącego obchodom krakowskiej edycji Święta Cyklicznego. Na autorów najlepszych zdjęć o tematyce rowerowej czekają atrakcyjne nagrody.

Rower jest często określany mianem najważniejszego wynalazku ludzkości, a ostre koło to rower sprowadzony do podstaw, do elementarnego, najczystszego wyrażenia wariacji na temat diamentowej ramy. Dlaczego stało się tak popularne?

Za nami pierwszy dzień Sea Otter Classic, który przyniósł między innymi prezentację nowego produktu marki Lezyne - Femto Drive LED light.

Rozpoczęły się prace nad skateparkiem w Opolu

Firma Harfa – Harryson może poszczycić się wielkim Centrum Rowerowym, którego otwarcie miało miejsce 12.04.2012 r we Wrocławiu.

Wiosna do doskonały czas, by kupić nowy rower, dbając o swoje zdrowie i portfel (w dobie drożejącej benzyny).

Spośród największych marek branży rowerowej Specialized jest najmocniej zaangażowany w badania ergonomii akcesoriów i punktów kontaktu z rowerem (buty, kierownice/rękawiczki, siodła).

Rosnącą popularność rowerów widać na co dzień na ulicach naszego miasta. Jednak prawdziwą skalę transportowej rewolucji będzie można zaobserwować w niedzielę 3 czerwca. Przez miasto przejedzie wielki przejazd rowerowy, będący częścią kolejnej edycji Święta Cyklicznego.

Wczoraj miało miejsce otwarcie conceptstore Specialized we Wsół Sport w kieleckiej galerii Echo (Świętokrzyska 20). Na otwarcie przybyli znakomici goście, że wymienimy tylko trenera kadry narodowej Marka Galińskiego, prezesa Targów Kielce dr Andrzeja Mochonia i kierującego Specialized Eastern Europe Zdenka Loffelmanna.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920