Jak wiemy USA i Europa to dwa różne światy. Po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać obserwują tegoroczne targi Interbike.

SRAM pART PROJECT - sztuka, która robi różnicę.

W miarę dobry rower waży ok. 10 kg. Przyjmijmy, że rowerzysta ok. 80 kg. Razem z plecakiem niech to będzie 95 kg. Masa małego nawet samochodu jest minimum 10 razy większa. I samochód nie robi się lżejszy nawet wtedy, kiedy wymusza pierwszeństwo. W zderzeniu z samochodem rowerzysta nie ma żadnych szans. Bo praw fizyki nie da się zmienić ani nagiąć.

UCI zaaprobowała wniosek USADA by pozbawić Lanca Armstronga 7 tytułów zwycięzcy TDF i ukarać dożywotnią dyskwalifikacją. Wszystkie edycje Wielkiej Pętli, w których Teksańczyk zwyciężył pozostaną bez triumfatora.

Skatepark w Będzinie czeka już na pierwszych riderów. Na razie odbyła się krótka „rozgrzewka”.

Stowarzyszenie Razem dla Bogatyni zaprasza Wszystkich na warsztaty, które zostaną przeprowadzone w ramach akcji "Masz głos masz wybór", 24.10.2012r o godzinie 16:15 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni.

Na portalu internetowym Siepomaga.pl trwa konkurs "Z Burymi Misiami śpiewam na rowerze". Konkurs jest połączony z akcją charytatywną na rzecz Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Organizatorem jest portal Pozycz.pl, który przekaże zwycięzcy konkursu rower górski.

Sezon się już kończy więc jak zawsze EMTB.pl wybiera najlepsze rowerowe fotografie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Enduro Shot 2012. Jak co roku szukamy pięknych krajobrazów i doskonałych kadrów w klimatach enduro z minionego sezonu.

Już na początku grudnia w największej sali kina Helios Nowe Horyzonty odbędzie się IV edycja pokazów multimedialnych pasjonatów zwiedzania świata na dwóch kółkach. Podczas ośmiu 25 minutowych prezentacji podróżnicy opowiedzą na dużym ekranie m.in o Meksyku, Iranie, Gruzji czy Białorusi.

Targi Rowerowe to nie tylko rowery i sprzęt. Zobaczcie, kto w tym roku wpadł nam w oko obiektywu!

21 października o godz. 18 w warszawskiej kawiarni Południk Zero Paweł Urbańczyk i Jakub Karp zdradzą, jak pokonać kolarski maraton w górach na najcięższym przełożeniu.

Nowe marki mają szanse zaprezentować swoje produkty na skalę międzynarodową. ISPO BRANDNEW to konkurs adresowany właśnie do nowych przedsiębiorców.

Tegoroczny festiwal rowerowy w kalifornijskim kurorcie Monterey był już 22. edycją wydarzenia, wokół którego wytworzył się prawdziwy kult i które w amerykańskiej skali czasu uznawane jest za klasyk.

20.10.2012 roku na wzgórzu Guślarz Vyhledy odbędzie się kolejne spotkanie uczestników akcji Tak dla Single Track.

W sezonie 2013 ze swoim szkrabem pośmigasz nie tylko na góralu!

Zobaczcie co odnalazłyśmy na stoisku BDC

O nowych pedałach Look opowiada Marcin Poręba.

Kolejne nowości targowe.

Parę godzin przed otwarciem wrzucamy kolejną porcję gorących nowości. Zachęcamy do kometowania - piszcie co was interesuje. Jutro kolejna porcja!

Już jutro zostaną otwarte bramy Targów Kielce: tysiące nowości objawi się rządnym wrażeń miłośnikom pedałowania. Dla tych, którzy nie mogą pojawić się osobiście, pozostaje śledzenie ciekawostek poprzez naszą stronę i fejsa: nie martwcie się – nic nie umknie naszym obiektywom!

„A Life of Mountain Bike Adventures” to fotoreportaż opisujący szczegółowo 25 lat życia na dwóch kółkach niesamowitego rowerzysty – Hansa Reya.

2-4 października Kielce staną się rowerową stolicą Polski. A wszystko to za sprawą odbywających się w tych dniach największych w Polsce targów rowerowych.

Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice) po raz pierwszy w swojej karierze, wywalczyła w tym sezonie Puchar Polski w maratonie MTB. Do kompletu zabrakło jej tylko medalu z MP w maratonie, ale jak powiedziała, to nie był jej dzień...

Już w następnym sezonie Shimano i BMC połączą siły w wyścigach górskich. Obie firmy dzielą tę samą wizję innowacyjnego dążenia do najlepszych osiągów. BMC mountainbike racing team zostanie wyposażony w najlepsze komponenty, koła i pedały XTR.

Legendarna zawodowa grupa kolarska Lampre zmienia dostawcę sprzętu. Od 1 stycznia 2013 r. będzie nim Merida. Kontrakt z producentem rowerów został zawarty na trzy sezony, a grupa wystartuje w wyścigach UCI World Tour pod nazwą Team Lampre-Merida. – To logiczny krok w rozwoju firmy, szosówki Meridy powinny startować w najlepszych wyścigach na świecie – komentuje Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska.

Już jutro w czwartek 20. września o godzinie 5.30 rano, odbędzie się światowa premiera długo wyczekiwanej produkcji „Were the trail ends”. Relacja prosto z czerwonego dywanu The Pearl Theatre w Las Vegas oraz premiera filmu „Where the trail ends” będzie transmitowana na żywo.

Star Fitness S.A. – wyłączny dystrybutor w Polsce uznanych na całym świecie programów treningowych, sprzętu sportowego, dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness oraz Maja Włoszczowska – najbardziej utytułowana polska zawodniczka MTB, podpisali umowę o współpracy. Sportsmenka zostanie twarzą marki Spinning® w Polsce.

Pierwsza kolekcja ubrań zaprojektowanych specjalnie dla rowerzystek

Firma Polsport Group oraz producent smarów i olejów rowerowych Pedro’s pragnie zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska targowego podczas targów rowerowych „KIELCE BIKE EXPO 2013”

Hotel uznany za najlepszy na świecie to nie jest miejsce dla rowerzystów? Nic bardziej mylnego! W dniach 28-30 września br. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim będzie gościł uczestników Rowerowego Weekendu z Cezarym Zamaną, kolarskim mistrzem polski, zwycięzcą Tour de Pologne. Będą oni mogli nie tylko przekonać się o urokach luksusowego obiektu, ale przede wszystkim w pięknych okolicach przetestować wysokiej jakości rowery Merida i uzyskać profesjonalne rady od sportowych specjalistów z różnych dziedzin.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920