Urlopy mają niestety to do siebie, że kiedyś muszą się skończyć. Ta zasada również dotyczy cyklu premier filmu „Urlop 2”, który właśnie dociera do ostatnich dwóch przystanków.

Shimano proponuje Wam Zimowy Klasyk: Elite Race czyli pierwszy ogólnopolski wyścig rozgrywany na trenażerach Elite.

Techramps ogłasza drugą edycję konkursu "Skatepark Twoich marzeń", w którym najlepszy projekt parku zostanie nagrodzony żywą gotówką, a dokładniej trzema zielonymi banknotami z Królem Jagiełło (dla niezorientowanych 300PLN) + pucharem ze sklejki + rurką TR + naklejkami.

Już wkrótce w sprzedaży pojawi się książka „Trzy mądre małpy” Łukasza Grassa w wersji do słuchania. Ten audiobook zapoczątkuje cykl zwany „Audiobiblioteką sportowca” wydawnictwa Ateria.

Interbike to nazwa największych amerykańskich targów rowerowych, które organizowane są w Las Vegas zawsze kilka tygodni po Eurobike’u.

Anna Szafraniec, zawodniczka CCC Polkowice, kilka dni temu poddała się zabiegowi usunięcia z barku płytki tytanowej, która pomagała zrosnąć się złamanemu podczas MŚ MTB 2011 obojczyka.

Polartec® Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogą zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia.

Co prawda nie od pracy, ale od życia codziennego! Ucieczkę od rzeczywistości zapewnią Wam premiery filmu o sportach ekstremalnych „Urlop 2”!

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy Lefty się zmienił. Zniknęła gumowa osłona, a dolna goleń ma okrągły przekrój.

Wygraj jedną z dziesięciu książek Piotra Strzeżysza pt. Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery.

Efektem każdego spotkania orgów, na którym podsumowywali miniony sezon, planowali kolejny, dyskutowali o problemach i trudnościach, na jakie natknęli się organizując maratony była mniejsza lub większa rewolucja.

Komfortowe szosówki to niezwykle ciekawy typ rowerów oraz jeszcze ciekawszy mix marketingu, potrzeb zawodników, organizatorów wyścigów i spraw, do których nie chcą przyznać się klienci.

Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka Piotra Strzeżysza pt. Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery.

Międzynarodowa Unia Kolarska stawia na nowoczesne formy rywalizacji. Przed Olimpiadą w 2016 r. kolarstwo górskie ma się stać się bardziej widowiskowe i przystępne.

Impreza jest okazją do spotkania i wymiany doświadczeń dla wszystkich, którzy chcą poznawać Polskę i świat oraz innych ludzi i nowe kultury.

Stowarzyszenie Razem dla Bogatyni w dniu 07.11.2012r o godzinie 16:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni przeprowadziło drugą część warsztatów, które zostały przeprowadzone w ramach akcji "Masz głos masz wybór".

Aby Twoje cele treningowe były coraz bliżej, przy zakupie trenażera z serii Qubo otrzymasz GRATIS kosmetyki z serii Elite Ozone o łącznej wartości 180 PLN!

Ironman New York 2012. Dwa i pół tysiąca pakietów startowych rozeszło się w ciągu 11 minut! Tysiące chętnych zostało odesłanych z kwitkiem.

27 lipca w Trentino we Włoszech rozpocznie się 70-ta edycja Tour de Pologne.

Jubileuszowa 70. edycja Tour de Pologne UCI Word Tour rozpocznie się we Włoszech! Pierwsze dwa etapy rozegrane zostaną w regionie Trentino. Podpisanie umowy oraz prezentacja etapów odbędzie się 7 listopada w Krakowie.

Kupując rower mało kto zaprząta sobie głowę dokładną analizą karty gwarancyjnej. Podstawowe (i zazwyczaj jedyne!) pytanie zadawane w tej kwestii sprzedawcy to, jak długo rower ma gwarancję. A odpowiedź nie zawsze jest prosta. Producenci zazwyczaj rozdzielają gwarancję na ramę i osprzęt. Innymi prawami rządzi się także amortyzacja. Dlatego warto przed zakupem roweru usiąść w sklepie i poświęcić 5 minut na przeczytanie warunków gwarancji.

Herbalife Triathlon po czterech latach obecności w Suszu przenosi się do Gdyni.

W Turośni Kościelnej koło Białegostoku powstał nieduży betonowy skatepark

Druga połowa listopada zapowiada się mocno Urlopowo! A to za sprawą premiery drugiej części filmu o sportach ekstremalnych pod tytułem "Urlop 2"!

Bracia Godziek, czyli Dawid "Szamanek" i Szymon znany w środowisku jako "Szaman" to znane rowerowe rodzeństwo. Na co dzień młodszy pasjonuje się BMX'em, a strarszy MTB - natomiast jeden i drugi może się pochwalić licznymi sukcesami w swoich dyscyplinach....co jednak gdyby bracia postanowili zamienić sie na rowery???

Rowery triathlonowe nie podlegają regulacjom UCI. Z kolei przepisy triathlonowe zabraniają jazdy w  cieniu aerodynamicznym innych kolarzy, dlatego bardzo dużą wagę przywiązuje się do aerodynamiki tych rowerów. Producentów nie stać na różnicowanie ram do jazdy na czas i triathlonu, dochodzi do konwergencji. W ten sposób UCI wywiera swoje piętno na dyscyplinie, z którą nie ma nic wspólnego.

Do tej przeróbki pchnęła nas czysta ciekawość, próba odpowiedzi na odwiecznie zadawane pytanie: „a ciekawe, co by było jakbyśmy...?”. Fakt, że takie napędy od kilku lat jeżdżą w Pucharze Świata XC i że to żadna nowość, miał dla nas drugorzędne znaczenie, ważniejsze od niego była chęć sprawdzenia, czy takie uproszczenie napędu ma sens dla średnio wytrenowanego amatora. W skrócie - dostaliśmy kasetę 11-36 i postano-wiliśmy zostawić tylko jedną koronkę z przodu – 32 zęby. Na takim zestawie przejechaliśmy około 350 kilometrów, a wnioski zamieszczamy obok.

Raka można pokonać – o tym chce przekonać rowerowa sztafeta na Zwrotnik Raka. Uczestnicy projektu Rak’n’Rolling wyruszyli z Warszawy 12 października br., by po 5000 km przejechać Zwrotnik Raka. – Rower może być świetnym narzędziem do tego, żeby wesprzeć innych w walce z chorobą – mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska, firmy, która wyposażyła uczestników wyprawy w rowery.

W 1980 American Helicopter Society ustanowiło nagrodę imienia Igora Sikorsky’ego za pierwszy kontrolowany lot helikoptera napędzanego przez człowieka. Warunkiem jest zawiśnięcie w powietrzu (w promieniu 10 m) pojazdu z pilotem przez przynajmniej 1 minutę i osiągnięcie choć na chwilę wysokości przynajmniej 3 m.

W ostatnich tygodniach następiło spiętrzenie wiadomości potwierdzających dwie tezy. Po pierwsze, granica między rowerami enduro, all mountain a nawet freeride zaczyna się coraz mocniej zacierać.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920