Mistrzyni olimpijska dzieli się swoimi przemyśleniami przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata, które odbędą się już w weekend 18-19 maja w Albstadt w Niemczech.

Jesteś mistrzem tricków na dwóch kółkach? Nakręć swoje najlepsze przejazdy i zamieść klip na stronie www.redbullphenom.com. Red Bull Phenom to konkurs dla amatorów, poszukujący nowych talentów MTB, BMX, skate. Nagrodą jest wyjazd do Monachium na najsłynniejszą imprezę sportów ekstremalnych - X Games! W tym roku zadebiutują na niej zawodnicy mountain bike slopestyle.

Międzynarodowy konkurs Start-Up ISPO BRANDNEW podczas targów ISPO BIKE 2013

Chcesz przepłynąć ocean, pokonać piaski pustyni, wspiąć się na najwyższy górski szczyt, a może myślisz o zupełnie innym sportowym wyzwaniu? Koniecznie zgłoś swój projekt, nie przegap szansy na jego realizację!

Od 30 kwietnia dostępna jest kolejna część video serii „MacAskill’s Imaginate”! W epizodzie zatytułowanym „Taking Shape” Danny przechodzi wymagający program rehabilitacyjny, który ma umożliwić mu powrót na dwa kółka i podjęcie kolejnych wyzwań.

Z początkiem maja (10-19.05.2013) startuje festiwal filmów dokumentalnych z całego świata Planete+ Doc Film Festival, a wśród pokazów produkcje Red Bull Media House: „Storm Surfers 3D” oraz „Where The Trail Ends”.

Wawer przygotował kolejny prezent dla fanów rowerowych wycieczek na łonie przyrody. Warszawska dzielnica otwiera nowy leśny szlak rowerowy. Tym razem dla miłośników mocnych wrażeń na „dwóch kółkach” wytyczono specjalną trasę MTB. To pierwszy tego typu stały szlak rowerowy MTB na Mazowszu.

To nie tylko sklep rowerowy - tu się rowery tylko naprawia...

Przemysław Niemiec z Lampre-Merida podsumował swój świetny występ w Giro del Trentino. W ostatnim etapie wyścigu zajął 3. miejsce i był 6. w klasyfikacji generalnej. W nowym wpisie na swoim blogu czołowy polski kolarz dzieli się także swoimi przemyśleniami przez zbliżającym się Giro d’Italia.

Już 28 kwietnia br. w stolicy odbędzie się Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek będą mogli tego dnia wjechać rowerem na płytę Stadionu Narodowego – to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie! Dla rowerzystów zaplanowano również przejażdżkę ulicami miasta.

Zapraszamy na kolejną Poznańską Masę Krytyczną! Tym razem rowerowa demonstracja poświęcona będzie zachowaniu bezpiecznego odstępu od rowerzystów (na dobry początek długiego weekendu majowego) oraz organizacji ruchu na Moście Teatralnym.

To niezwykła akcja społeczna polegająca na organizowaniu tandemowych wypraw osób mających zaburzenie funkcjonowania wzroku i słuchu.

Od dziś do końca kwietnia możesz kupić wymarzonego Krossa na raty w kredycie 0%

W 2013 r. BGŻ ProLiga promuje postawę fair play i wprowadza radykalne przepisy antydopingowe. Jednocześnie Polski Związek Kolarski oraz Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie wspólnie działają na rzecz edukacji antydopingowej i rozszerzają system monitoringu zawodników.

Reportaże wielkich podróżników, relacje z najbardziej doniosłych wypraw kilku ostatnich dekad, opowiadania sięgające w przeszłości, opisując historie, które zmieniły oblicze wielu rejonów świata. To wszystko składa się na kolejną edycję najbardziej żywiołowej książki na polskim rynku.

Dariusz Baranowski, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, zawodowiec od 1995 roku. Był zawodnikiem takich ekip jak US Postal, Banesto i Liberty Seguros. Jego największe sukcesy to trzykrotny triumf w Tour de Pologne, 12. miejsce w Tour de France, 11. pozycja w Giro d’Italia i 9. miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk w Atlancie.

Podczas marcowych targów samochodowych w Genewie, Volvo zademonstrowało nowe rozwiązanie automatycznego wykrywania i awaryjnego hamowania przed pieszymi i rowerzystami.

Obecność rowerzystów na drodze nie jest niczym nowym, ale nie dla wszystkich uczestników ruchu jest ona tak samo oczywista. Świat rowerowy stracił w ostatnim czasie dwie bardzo ważne postaci - Inaki Lajaretta i Burry Stander zginęli w wyniku potrącenia przez samochód.

W niedzielę, 24 marca, na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbyła się uroczysta Gala poświęcona jubileuszowemu 70. Tour de Pologne UCI World Tour. W ten niedzielny wieczór Barbara Pedrotti i Maciej Kurzajewski nie tylko przedstawili trasę tegorocznego Tour de Pologne, ale także sięgnęli do historii polskiego kolarstwa, cofając się w czasie przez 69 edycji Tour de Pologne.

Już dziś otwarcie wystawy zdjęć z kolarskiego ultramaratonu Race Around Austria 2012.

Nagroda red dot “best of the best” za design dla Canyon Ultimate CF SLX.

W sobotę 16 marca i niedzielę 17 marca w godzinach 10 -17.00 przy ul. Płowieckiej 46

Przemysław Niemiec mocno zapracował na świetne wyniki teamu Lampre-Merida.

Tour de rower ZINE to przyjemność estetycznego doznania roweru. To graficzna jazda rowerowa 29 autorów grafik specjalnie to tego peletonu przygotowana. Tour de rower ZINE to od początku do końca sitodruk ręcznie drukowany, ręcznie szyty i składany. Cały czas produkcji to dwa miesiące po których powstało to unikatowe cacko. Tour de rower ZINE to ukłon dla roweru, sitodruku i miasta.

Sprinterskie wyścigi eliminacyjne to niewątpliwie przyszłość kolarstwa górskiego. Szybkość, dynamika, walka ramię w ramię - tego wszystkiego będą mogli doświadczyć zawodnicy oraz kibice podczas trzech edycji nowego w Polsce cyklu zawodów "Eliminator MTB".

Każdy, kto dba o środowisko oraz kocha wolność i niezależność, jaką daje jazda na rowerze, już wkrótce będzie mógł się nimi cieszyć ze zdwojoną siłą. W kwietniu w Warszawie rusza akcja Re-bike!, w ramach której wszyscy miłośnicy rowerów będą mieli okazję, by wymienić swoje stare dwa kółka na nowe i ocalić nieużytkowane rowery przed degradacją.

Wczoraj wieczorem, w miłej atmosferze i towarzystwie licznie zaproszonych gości miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnego Concept Store marki Specialized.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920