Kross wraz z wprowadzeniem na rynek roweru Enduro nawiązał współpracę z najbardziej rozpoznawalnym polskim przedstawicielem tej dyscypliny – Mariuszem Brianem Bryją.

Cezary Zamana przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy przedmiot, rower na którym jako ostatni Polak w 2003 roku zwyciężył wyścig Tour de Pologne!

Orbea podpisała kontrakt z amerykańskim zawodowym teamem UCI Team Novo Nordisk na sezon 2014-2015

W styczniowym numerze bikeBoardu będziecie mogli przeczytać m.in. o polecanych przez nas miejscówkach na zimowy (lub wczesnowiosenny) wypad na rower.

O 20:00 w sześciu miastach odbędzie się premiera najbardziej oczekiwanego polskiego filmu o sportach ekstremalnych. Zobaczycie kawał dobrej jazdy na MTB, deskorolce, snowboardzie, skitourach i freeski.

Grupa kolarska Lampre-Merida, której siedziba została w miniony weekend okradziona, zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu swego sprzętu. Ekipa Przemysława Niemca udostępniła listę 111 rowerów, które padły łupem złodziei, wraz z numerami i rozmiarami ich ram.

Merida, jeden z czołowych producentów rowerów na świecie, zmieniła swoje logo oraz inne elementy identyfikacji wizualnej. Dynamiczne „M” symbolizuje nie tylko Meridę i góry – naturalne środowisko jej rowerów. Odnosi się także do hasła „M.O.R.E. BIKE” („Więcej roweru”) – nowego claimu marki.

Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym oraz 11-krotny Mistrz Polski chce zostać Mistrzem Świata! To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce oraz na świecie. By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Team Multivan Merida nie będzie już ścigał się na rowerach 26”.Tak rozpoczęto pierwszą w tym roku prezentację sprzętu dla zawodowców. Meteoryt o średnicy 650b walnie w ziemię równo za rok i jest to przepowiednia pewniejsza niż kalendarz Majów i czerwców razem wziętych.

6-7 listopada odbyło się szkolenie serwisantów połączone z prezentacją produktów Shimano.

Niespełna tydzień pozostał do wydarzenia na którym skupia się całe downhill'owe środowisko w Polsce. 21 listopada w najbardziej prestiżowym kinie w Krakowie odbędzie się premiera pierwszego w naszym kraju długometrażowego filmu opowiadającego o extremalnej scenie rowerowej spod znaku DH.

Do wszystkich posiadaczy widelców z serii Evolution O/C z rocznika 2013!

W sobotę 30 listopada, w kinie Nowe Horyzonty spotkają się podróżnicy, ludzie których łączy nieprzeciętna ciekawość świata i drugiego człowieka. Będą uczestnikami V Wrocławskiego Spotkania Podróżników Rowerowych. Na kilka godzin zatrzymają się w jednym miejscu, żeby opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tegorocznych podróży na dwóch kółkach.

9 listopada odbędą się zawody dla dzieci pt "AktywnySmyk Mistrz Pumptrack'a" na rowerkach biegowych, na krytym torze do pumptrack'a w Warszawie na terenie Burn Dirtpark.

Rowery, które udowodniły, że rak to nie wyrok, stają przed kolejnym wyzwaniem. W ub. roku w ramach projektu Rak’n’Rolling pokonały ponad 5000 km, by symbolicznie przejechać raka – Zwrotnik Raka. Następnie przeszły gruntowny serwis i zostały pomalowane przez rowerowych artystów. Teraz każdy może wylicytować niezwykłe modele Merida i pomóc podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll wygrać z chorobą nowotworową. Wyścig o życie wspierają czołowy polski kolarz szosowy Przemysław Niemiec oraz Gunn-Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana kobieta w historii kolarstwa górskiego.

Aura za oknem wciąż pozwala cieszyć się jazdą na rowerze. Zima zbliża się jednak nieubłaganie. Zapewnij sobie zajęcie na długie zimowe wieczory i zgarnij trenażer BKOOL'a! o wartości 2299.-

Kupując topowe modele szosowych kół Mavic możemy liczyć na dodatkowy zestaw treningowy w wyjątkowej cenie.

W filmie zobaczymy takich zawodników jak Andrew Shandro, Brandon Semenuk, Brook Macdonald czy Cam McCaul.

Zapraszamy na pierwszy długometrażowy film o polskiej scenie downhillowej, którego autorem jest Kuba Gzela.

Do Waszej dyspozycji oddadzą skateplazę, tor dirtowy, pump-track oraz tory trialowe.

Podczas tegorocznej edycji targów rowerowych Kielce Bike-Expo po raz kolejny przyznano nagrody dla najlepszych produktów prezentowanych na imprezie. Dwie z nich przypadły w udziale szwedzkiej firmie Thule – w kategorii Bezpieczeństwo wyróżniono dziecięcy fotelik rowerowy Thule RideAlong, zaś prestiżowy Puchar Dziennikarzy za Najlepszy Produkt Targów Bike-Expo 2013 otrzymał kufer do transportu rowerów Thule RoundTrip Pro.

Jak co roku przywieźliśmy z Eurobike całą masę zdjęć, informacji i ciekawych spostrzeżeń. O większości z nich będziecie mogli przeczytać w nowym numerze bB.

BKOOL to jedyny trenażer którego aplikację można używać w domu na trenażerze oraz na zewnątrz podczas eksploatacji standardowej

Najnowocześniejsze modele, akcesoria i profesjonalne stroje rowerowe na IV Międzynarodowych Targach Rowerowych KIELCE BIKE – EXPO zaprezentuje w tym roku 180 wystawców z 13 krajów: Czech, Niemiec, Chin, Białorusi, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Holandii, Finlandii, Węgier, Indii, Tajwanu i Polski. Ranga imprezy z roku na rok wzrasta. Wystawa awansowała na pierwsze miejsce wśród najważniejszych i imprez w kraju, a równocześnie jest jedną z najlepszych tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy na największe Targi rowerowe w Polsce i jedne z największych targowych imprez w Europie.

Czy trening z pomiarem mocy ma sens? Zobaczmy kto, amator czy profesjonalista, powinien zwrócić na nie go uwagę.

Włącz się do proekologicznej akcji! Oddaj na złom swój stary rower i kup nowego składaka Dahon z rabatem do 300 zł.

Nie raz pisaliśmy o zaletach płynących z dojazdu rowerem do pracy. Zaoszczędzone pieniądze, lepsza kondycja, więcej czasu dla siebie. Tym razem nie będziemy jednak rozpisywać się o zyskanych złotówkach w porównaniu z rocznym używaniem samochodu. Rzeczywistość rowerowa ewoluuje.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920