Inaugurujące 34 kilometry Andalucía Bike Race 2012 zakończyły się zwycięstwem etapowym José Antonio Hermidy i Rudiego Van Houtsa. Hermida zapewniał ze pierwszy etap był "very funny stage", i że walczyli w dobrym rytmie, ale zastrzegł że jest przed nimi jeszcze „kawał wyścigu”. {Po nich

Wiemy już, kto założy na siebie specjalną triathlonową koszulkę i będzie reprezentował bikeBoard na Herbalife Triathlon Susz 2012!

Rozpoczął się pierwszy etap trzeciej edycji cyklu Northtec MTB Zimą. Wyjątkowo zmienna aura, zniechęcająca do wyjścia na zewnątrz nie przeszkodziła by na starcie pojawiło się ponad 330 zawodników.

W sezonie 2012 na polskiej - a także międzynarodowej scenie MTB -zobaczymy nowopowstały zespół HP-Sferis. Pod skrzydłami dyrektora sportowego Piotra Kosmali znalazła się szóstka kolarzy, w tym jedna kobieta.

Northec MTB to jedyny w swoim rodzaju cykl trzech wyścigów rozgrywanych w pierwszych miesiącach roku. Specyfiki całemu wydarzeniu dodaje odmienna niż w lecie aura, która sprawia, że przejazd trasy i wrażenia są totalnie odmienne od zwykłego startu w sezonie letnim.

Już niewiele ponad dwa miesiące pozostało do inauguracji najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce, Bike Maraton. Tradycyjnie już pierwszą edycję zaplanowano we Wrocławiu.

Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France ogłosił, że zamierza wziąć udział w tegorocznym wyścigu Irnonman na Hawajach. Po zakończeniu kariery Armstrong nie potrafił definitywnie rozstać się ze sportami rowerowymi. Uczestniczył w licznych wyścigach szosowych i maratonach MTB, jak choćby słynny wyścig „Leandvill 100”.

Zobacz na żywo, jak przebiega rywalizacja na trasie maratonu!

Pozostało jeszcze tylko 8 miesięcy i 14 dni do rozpoczęcia nowej przygody w Cairns!

To kolejna czarna plama w historii światowego kolarstwa. Alberto Contador po blisko 1,5 rocznym procesie został uznany winnym stosowania nielegalnych środków dopingujących.

Lubisz wyzwania? Chcesz się sprawdzić w ekstremalnych warunkach? Czujesz ducha sportowej rywalizacji? Jeśli tak, to Timex Rajd 360 Stopni jest właśnie dla Ciebie.

Drugiego lutego w warszawskiej siedzibie PAP odbyła się konferencja prasowa prezentująca nową na firmamencie polskiego kolarstwa grupę zawodową 4F E-Vive racing team (www.4F-e-vive.pl) w składzie Paula Gorycka, Monika Żur i Adrian Kucharek. Trenerem grupy jest Andrzej Piątek który powiedział:  - „Moim asysten

Zbaczcie jak przedstawia się kalendarz imprez kolarskich Polskiego Związku Kolarskiego na rok 2012 rok.

Brazylia - piąty co do wielkości kraj świata, większy od wszystkich europejskich razem wziętych. W głębi lądu, kilkaset kilometrów na zachód od słonecznych plaż Atlantyku, leży piękny, górzysty region Chapada Diamantina, oferujący piękne i ciekawe trasy dla miłośników ścigania na rowerach górskich. W tym roku po raz drugi stał się on areną rywalizacji w Brasil Ride, najlepszej etapówce MTB w tym rejonie świata.

- Wiesz, szukam partnera, w końcu spędziliśmy tyle czasu razem w górach. Pojedziesz? Owszem, owszem, przymierzałem się do etapówek, tak trzy dni by mi pasowały. W końcu kiedyś trzeba zacząć. Ale dziewięć? No i kolana wytrzymują maksimum parę godzin. A co tam, k@#$%a. Pojadę!

Heinrich Haussler w swoim programie startowym na lipiec zapisał wyścig Tour de Pologne. Jak zaznaczył zawodnik Garmin-Barracuda, Tour de France, który pokrywa się czasowo z naszym narodowym Tourem, nie jest najlepszą opcją, jeżeli myśli się poważnie o Igrzyskach Olimpijskich.  Każdy dzień pracujesz na kogoś

Szykujcie się na solidny sezon ENDURO w 2012! Wraz z nowym sezonem nadchodzą zmiany, ale nie musicie się ich obawiać! Swoją obecność na największym festiwalu rowerowym w Polsce Joy Ride Bike Festival już zapowiadaliśmy, teraz przyszła pora na odrobinę informacji na temat re

Brian sie rozochocił i do swojego Ibisa przykręcił też amortyzację X Fusion. Lopes to czterokrotny mistrz świata w 4X, członek MTB and BMX Hall of Fame i człowiek który od ponad dwudziestu lat jest profesjonalnym rowerzystą. W tym czasie ponad 19 razy zdobywał poważne tytuły i ma więcej zwycięstw w pucharze świata niż którykolwiek inny

Brian Lopes (USA) nawiązał współpracę z Magurą. Lopes usłyszał o hamulcach MT Series i skontaktował się z Magurą. Poszukiwał hamulców tarczowych spełniających jego wysokie wymagania i standardy oraz wystarczająco trwałych dla jego codziennych potrzeb. "Od dawna miałem na radarze hamulce Magura a po jazdach testowych byłem zaskoczony ic

Uwaga! Jeszcze tylko trzy tygodnie... zostały do nadesłania do nas listów motywacyjnych, CV, próśb i błagań o możliwość startu w triathlonie na który w dystansie długim wszystkie miejsca już wyprzedano! Specjalnie dla czytelników i fanów bikeBoardu zarezerwowaliśmy dwa pakiety startowe: jeden na dystans długi, drugi na dystans sprinterski.

Zawodnik Rabobanku Lars Boom poinformował, że odpuści tegoroczny Tour de France na rzecz 69. Tour de Pologne. Dla Holendra, walka o zwycięstwa etapowe na naszym narodowym tourze, a następnie start w Igrzyskach, jest ważniejszy niż bycie pomocnikiem na Tour de France.

Czyli impreza rowerowa pod hasłem „bezpieczne dziecko na drodze”.

Ruszyło już Stypendium Bike Maraton. Jest to program zapoczątkowany w 2009 roku w przez organizatorów cyklu Bike Maraton i ma na celu umożliwienie bezpłatnego lub zniżkowego startu w całym sezonie BM2012.

Mazovia jakiej jeszcze nie było!

Balatonfüred i Tihany będą gościć miłośników dwóch kółek w dniach 13 – 17 czerwca 2012.

25 grudnia niepowtarzalna okazja zdobycia numeru startowego " 1" Bike Maraton , ważnego w nadchodzącym sezonie wraz z pakietem startowym na wszystkie edycje Bike Maraton 2012.

Jeśli dotąd nie złożyłeś żadnych noworocznych zobowiązań i nie myślałeś o nowych wyzwaniach to czytaj dalej. Masz szansę wykonać wielki skok na głęboką wodę. I to nawet bez przenośni. Mówimy o starcie w triatlonie.

Kalendarz wyścigów ROAD Maraton 2012.

W ciągu zaledwie 15 dni od uruchomienia zapisów aż 500 osób zgłosiło się do startu na dystansie długim Herbalife Triathlon Susz 2012, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca 2012r. Na liście startowej sprintu widnieje dodatkowych 130 nazwisk.

W dniach 9-11 grudnia 2011 odbędzie się zimowy „Zlot EMTB dla Cegły i Jana”. Na miejsce spotkanie wybrano jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc dla miłośników Enduro. Czarna Góra oferuje wiele tras rowerowych, zróżnicowanych pod kątem trudności.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje