Zawodniczka CCC Polkowice Anna Szafraniec nie trenuje wraz ze swoimi klubowymi koleżankami w Górach Śnieżnych (Sierra Nevada), ale przebywa wraz z szosowcami z Polkowic w hiszpańskim Benidormie.

Bigham-Landtwig najlepszymi kobietami; Rojo-Guerrero zwyciężyli w Masteracha Villar-Egeda w Mixach Przed wejściem do Jaeńskiej katedry Andalucía Bike Race świętowali swój sukces hiszpański Mistrz Świata José Antonio Hermida oraz Mistrz Holandii Rudi Van Houts. Pokonanie całej tras

W czasie wyścigu Portugal Cup MTB XCO, kat. 1 UCI w Povoa de Lanhoso Paula Gorycka z 4F E Vive tuż po starcie objęła prowadzenie i systematycznie powiększała przewagę. Za zwycięstwo otrzymała 60 pkt. do klasyfikacji olimpijskiej w rankingu UCI. Wyścig na dystansie 20 km (5 okrążeń x 4 km) odbył

W ten weekend w Mrozach przy przepięknej słonecznej pogodzie rozegrał się drugi z serii trzech wyścigów Northec MTB Zimą. Ten etap był doskonałą okazją do poprawienia swoich wyników i uplasowania dogodnej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu zimowego.

Stoję i czekam na sygnał startera. Juniorzy już rozpoczęli my, czyli dwie grupy mastersów, mamy jeszcze minutę. Za nami „kobiety open”. Pierwsza myśl, to żeby nie dać się dogonić. Po chwili zmieniam priorytety – za ważniejszy uznaje pogoń za juniorami. Jestem umiarkowanie spokojny. To wprawdzie dopiero drugi start w tym roku, ale tym razem odczuwam zdecydowanie mniejszy zespół napięcia przedstartowego.

W trzecim etapie Andalucía Bike Race łączącym etapy w Córdobie z regionem Jaén, team Multivan Merida pod przewodnictwem Mistrza Świata José Antonio Hermidy, zwyciężyli co umocniło ich pozycję liderów. Hermida wraz z Rudi Van Houtsem, jechali wraz z p

Andalucía Bike Race mówi Sierra Morena do widzenia, a guma duetu Hermida-VanHouts szansą dla innych zespołów Multivan Merida. Flaki i zmiany w klasyfikacjach zdominowały drugi etap Andalucía Bike Race, ostatni rozegrany w rejonie Sierra Morena, 29 lutego wyścig będzie odb

Marek Konwa, jeden z największych polskich nadziei w kolarstwie górskim na najbliższe lata i kandydat do medalu olimpijskiego, zawodnik Milka Superior MTB Racing Team w sezonie 2012 będzie się ścigał w Elicie.

Przygotowania do tegorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour nabierają tempa. Wyścig odbędzie się w dniach 10-16 lipca i zgromadzi na starcie najlepsze zespoły na świecie. Dołączą do nich również ekipy z „dzikimi kartami”: Team Type 1 - Sanofi, Colnago-CSF Inox, Caja Rural oraz Reprezentacja Polski.

Organizatorzy najdłuższego wyścigu rowerowego w RPA, joBerg2c w Old Mutual, ogłosili, że każdy z kolejnych etapów będzie obfitował w nagrody pieniężne.

Po raz kolejny Orbea Travel organizuje imprezy dla miłośników dwóch kółek.

Zima to już na szczęście wspomnienie, ale jeszcze kilka dni temu Paulina Sykut, Marcin Dorociński i Maciej Dowbor biegali w siarczystym mrozie. Cała trójka 7 lipca stanie na starcie Herbalife Triathlon Susz – największej imprezy triathlonowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Dominacja Multivan Merida wymagała ciężkiego wysiłku. Ale Celciusz tez wtrącił swoje trzy grosze wyobraźcie sobie 21 stopni... na plusie Hermida-Van Houts, Leao Pinto-Ferreira oraz Duńczycy Justesen-Nielsen walczyli o każda minutę ale zwycięzcami okazał się zespół Multivan Merida 1

Team 4F e-vive rozpoczął swoje pierwsze zgrupowanie w Sierra Nevada. Paula Gorycka rozpoczęła treningi szosowe #bB (MK)

Obie grupy już wystartowały: juniorzy i młodsi mastersi. My jeszcze czekamy. „Startujecie za 30 sekund” – słyszę słowa startera… Powoli odchodzi na bok, podnosząc gwizdek mówi: „jeszcze piętnaście”…

Inaugurujące 34 kilometry Andalucía Bike Race 2012 zakończyły się zwycięstwem etapowym José Antonio Hermidy i Rudiego Van Houtsa. Hermida zapewniał ze pierwszy etap był "very funny stage", i że walczyli w dobrym rytmie, ale zastrzegł że jest przed nimi jeszcze „kawał wyścigu”. {Po nich

Wiemy już, kto założy na siebie specjalną triathlonową koszulkę i będzie reprezentował bikeBoard na Herbalife Triathlon Susz 2012!

Rozpoczął się pierwszy etap trzeciej edycji cyklu Northtec MTB Zimą. Wyjątkowo zmienna aura, zniechęcająca do wyjścia na zewnątrz nie przeszkodziła by na starcie pojawiło się ponad 330 zawodników.

W sezonie 2012 na polskiej - a także międzynarodowej scenie MTB -zobaczymy nowopowstały zespół HP-Sferis. Pod skrzydłami dyrektora sportowego Piotra Kosmali znalazła się szóstka kolarzy, w tym jedna kobieta.

Northec MTB to jedyny w swoim rodzaju cykl trzech wyścigów rozgrywanych w pierwszych miesiącach roku. Specyfiki całemu wydarzeniu dodaje odmienna niż w lecie aura, która sprawia, że przejazd trasy i wrażenia są totalnie odmienne od zwykłego startu w sezonie letnim.

Już niewiele ponad dwa miesiące pozostało do inauguracji najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce, Bike Maraton. Tradycyjnie już pierwszą edycję zaplanowano we Wrocławiu.

Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France ogłosił, że zamierza wziąć udział w tegorocznym wyścigu Irnonman na Hawajach. Po zakończeniu kariery Armstrong nie potrafił definitywnie rozstać się ze sportami rowerowymi. Uczestniczył w licznych wyścigach szosowych i maratonach MTB, jak choćby słynny wyścig „Leandvill 100”.

Zobacz na żywo, jak przebiega rywalizacja na trasie maratonu!

Pozostało jeszcze tylko 8 miesięcy i 14 dni do rozpoczęcia nowej przygody w Cairns!

To kolejna czarna plama w historii światowego kolarstwa. Alberto Contador po blisko 1,5 rocznym procesie został uznany winnym stosowania nielegalnych środków dopingujących.

Lubisz wyzwania? Chcesz się sprawdzić w ekstremalnych warunkach? Czujesz ducha sportowej rywalizacji? Jeśli tak, to Timex Rajd 360 Stopni jest właśnie dla Ciebie.

Drugiego lutego w warszawskiej siedzibie PAP odbyła się konferencja prasowa prezentująca nową na firmamencie polskiego kolarstwa grupę zawodową 4F E-Vive racing team (www.4F-e-vive.pl) w składzie Paula Gorycka, Monika Żur i Adrian Kucharek. Trenerem grupy jest Andrzej Piątek który powiedział:  - „Moim asysten

Zbaczcie jak przedstawia się kalendarz imprez kolarskich Polskiego Związku Kolarskiego na rok 2012 rok.

Brazylia - piąty co do wielkości kraj świata, większy od wszystkich europejskich razem wziętych. W głębi lądu, kilkaset kilometrów na zachód od słonecznych plaż Atlantyku, leży piękny, górzysty region Chapada Diamantina, oferujący piękne i ciekawe trasy dla miłośników ścigania na rowerach górskich. W tym roku po raz drugi stał się on areną rywalizacji w Brasil Ride, najlepszej etapówce MTB w tym rejonie świata.

- Wiesz, szukam partnera, w końcu spędziliśmy tyle czasu razem w górach. Pojedziesz? Owszem, owszem, przymierzałem się do etapówek, tak trzy dni by mi pasowały. W końcu kiedyś trzeba zacząć. Ale dziewięć? No i kolana wytrzymują maksimum parę godzin. A co tam, k@#$%a. Pojadę!


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap