Mazovia jakiej jeszcze nie było!

Balatonfüred i Tihany będą gościć miłośników dwóch kółek w dniach 13 – 17 czerwca 2012.

25 grudnia niepowtarzalna okazja zdobycia numeru startowego " 1" Bike Maraton , ważnego w nadchodzącym sezonie wraz z pakietem startowym na wszystkie edycje Bike Maraton 2012.

Było dużo pięknych wrażeń, pozytywnych emocji, ciekawych spotkań i ...szczypta niedosytu. A było to tak...

Nowy projekt badawczy dotyczący potencjału zmniejszenia emisji dzięki rowerom.

Jeśli dotąd nie złożyłeś żadnych noworocznych zobowiązań i nie myślałeś o nowych wyzwaniach to czytaj dalej. Masz szansę wykonać wielki skok na głęboką wodę. I to nawet bez przenośni. Mówimy o starcie w triatlonie.

Pamiętacie ogłoszony w listopadowo-grudniowym bB konkurs związany z firmą Raleigh? Mamy już zwycięzców!

Kalendarz wyścigów ROAD Maraton 2012.

W ciągu zaledwie 15 dni od uruchomienia zapisów aż 500 osób zgłosiło się do startu na dystansie długim Herbalife Triathlon Susz 2012, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca 2012r. Na liście startowej sprintu widnieje dodatkowych 130 nazwisk.

W dniach 9-11 grudnia 2011 odbędzie się zimowy „Zlot EMTB dla Cegły i Jana”. Na miejsce spotkanie wybrano jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc dla miłośników Enduro. Czarna Góra oferuje wiele tras rowerowych, zróżnicowanych pod kątem trudności.

Dzieciaki też potrafią nieźle zjeżdżać!

Po zakończeniu kolejnego sezonu, pełnego niesamowitych tras wyścigowych, powstało wiele ciekawych plotek z udziałem Brendana Fairclougha, krążących w Internecie. Scott z przyjemnością położył kres spekulacjom i z dumą wita profesjonalnego DH racera w swoim teamie.

Zapraszamy na III Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych

Zgodnie z tradycją zaglądamy do nowego kalendarza Cyclepassion 2012. Tym razem mamy mocny polski akcent – w sesji zdjęciowej dla kalendarza wystąpiła Maja Włoszczowka, która stałą się jedną z twarzy tegorocznego wydania.

Enduro to zabawa z szybkością, grawitacją i wymagającym terenem. Jazda w deszczu, upale i zimnie, byle w pięknych i ciekawych miejscach. Właśnie to jest kwintesencją kolarstwa górskiego i to znajdziecie w „Enduro Me” - filmie, który opowiada o najciekawszych miejscach do uprawiania MTB w Polsce.

Już dziewiętnastego lutego odbędzie się w Polsce pierwszy wyścig MTB Zimą. Potem regularnie co dwa tygodnie będzie można sprawdzać swoją formę i postępy treningowe. Cezary Zamana powiedział nam: - Tak wczesne rozpoczęcie sezonu daje wymierne efekty. Zawodnicy mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy w trudnych warunkach, np. na śliskiej nawierzchni, technikę jazdy po zmiennym podłożu i panowania nad rowerem w trudnych sytuacjach.

Budowa Dirt Parku Skra stała się ostatnio, w początkach martwego sezonu, głównym tematem rowerowych rozmów. Wielu o nim mówiło, ale niewielu widziało coś więcej niż foty z facebook’a.

Znamy już oficjalne trasy kolejnego wyścigu. Ponad 400 km górskiej jazdy, 12.000 metrów przewyższeń, podzielone na 6 dni ciężkich zmagań. Wyścig rozpocznie miejsko-wiejski prolog w Córdoba (zespołowo na czas). Trasy będą wymagające, a za razem przystępne dla większości sprawnych bikerów.

The Collective oficjalnie zaprezentował swój nowy projekt: The Collective Anthology. Antologia jest zbiorem wszystkich prac The Collective. Znajdziecie tam: - The Collective, Roam oraz Seasons (z wszystkimi dodatkami) - płytę z wcześniej niepublikowanymi materiałami (Forest for the Tree: film dokumentalny o

znamy już szczegóły przyszłorocznych zmagań. Najbardziej ryzykowna etapówka na świecie rozpocznie się w Far North Queensland w dniu 20 października 2012 r. "Etapy będą krótsze, jednak będą zawierać znacznie więcej górskiej jazdy", obiecuje organizator „Krokodyla” Gerhard Schönbacher. Ogólnie rzecz biorąc, uczestnicy

W najbliższy piątek, 18 listopada, o godzinie 21:00 w Klubie Stara Kotłownia w Krakowie (Zabłocie 20) odbędzie się premierowy pokaz „Enduro Me”.

Światowe gwiazdy FR odkrywają nieznane zakątki Sahary dziś o 22:30 w TVP HD.

Magazyn National Geographic po raz siódmy nominował sportowych bohaterów do zaszczytnego tytułu "Adventurer of the Year". Wśród nich znalazł się także dobrze nam znany Danny MacAskill – dwudziestopięcioletni Szkot z Isle of Skye.

To cykliczne wydarzenie kulturalno - społeczne od wielu lat organizowane przez SPEEDWAY FAN CLUB CZĘSTOCHOWA, Firmę GRADA I I i grono Przyjaciół w głównej mierze skierowane dla Dzieci Niepełnosprawnych. Jest to równiez okazja do spotkania się ze Św Mikołajem, Gwiazdami Sportu i Estrady oraz do zaprezentowania się wielkiej sportowej częstochowskiej rodziny Dzieciom, które w dniu 6.12. 2011 roku będą gościć w Teatrze S.

Alpinus Expedition Team oraz Olga Morawska zapraszają do udziału w II edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę!".

W zeszłym tygodniu IMBA przedstawiła światową listę najlepszych ścieżek rowerowych, stawiając je za przykład dla innych państw. Singltrek pod Smrkem, położony w pobliżu granic Polski, Czech i Niemiec, jako jedyny w Europie został wpisany na tę listę.

Siedem dni ścigania, 34 godziny w siodle, pokonany dystans prawie 600 kilometrów z niespełna 11000 metrami pokonanych przewyższeń. Bardzo wysokie temperatury, kilkadziesiąt litrów wypitych płynów. Czy było warto ? Jasne że tak !!!

Już po raz szósty Leogang stanie się stolicą zimowego freestylu rowerowego. W dniu 27 stycznia 2012 najlepsi kolarze grawitacyjni przybywają do Austrii. Swoją obecność już zapowiedział tegoroczny król miejskich akrobacji, Sam Pilgrim.

Szósty etap był długi, ale stosunkowo szybki. 128 km z 1716 metrów przewyższenia nie było specjalnie wymagające technicznie, jechaliśmy po szutrach i bitych drogach, a końcówkę asfaltem. Zapowiadane pełne słońce – na szczęście było trochę chmur i upał nie był tak dokuczliwy jak w poprzednich dniach.

Podobno jest kilka rzeczy, które trzeba zrobić w życiu: spłodzić syna, posadzić drzewo, udać się do Mekki... A co takiego powinien zrobić rowerzysta choć raz w życiu? Backflipa? Niektórzy mogliby go zrobić pierwszy i ostatni raz, ale są przecież wyzwania, które mogą na całe życie zmienić optykę zza kierownicy. Wydarzenia, które raz na zawsze określą, co to znaczy daleko, ciężko, czy stromo. Mając w głowie takie definicje, znacznie łatwiej sprostać innym wyzwaniom. Nie tylko rowerowym.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920