Dziesięć lat temu powstało polskie przedstwicielstwo amerykańskiej firmy Dahon California, światowego lidera produkcji rowerów składanych. Z tej okazji Dahon przygotował niespodziankę dla polskich klientów.

Imponujące podróże dookoła świata, trawers Atlantyku kajakiem, ambitne przejścia w Karakorum czy rekord świata w nurkowaniu to tylko kilka z blisko dziewięćdziesięciu pozycji programu wyjątkowo zapowiadających się w tym roku Kolosów.

Zapraszamy do naszego najnowszego projektu. Drukowany dotychczas na papierze Katalog Rowerowy zastępujemy lekkim serwisem on-line. Wysoki poziom gromadzenia i publikacji danych wypracowujemy od 14 lat. Od dziś dostępny jest za darmo z większości miejsc na Ziemi.

Bigham-Landtwig najlepszymi kobietami; Rojo-Guerrero zwyciężyli w Masteracha Villar-Egeda w Mixach Przed wejściem do Jaeńskiej katedry Andalucía Bike Race świętowali swój sukces hiszpański Mistrz Świata José Antonio Hermida oraz Mistrz Holandii Rudi Van Houts. Pokonanie całej tras

W czasie wyścigu Portugal Cup MTB XCO, kat. 1 UCI w Povoa de Lanhoso Paula Gorycka z 4F E Vive tuż po starcie objęła prowadzenie i systematycznie powiększała przewagę. Za zwycięstwo otrzymała 60 pkt. do klasyfikacji olimpijskiej w rankingu UCI. Wyścig na dystansie 20 km (5 okrążeń x 4 km) odbył

W ten weekend w Mrozach przy przepięknej słonecznej pogodzie rozegrał się drugi z serii trzech wyścigów Northec MTB Zimą. Ten etap był doskonałą okazją do poprawienia swoich wyników i uplasowania dogodnej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu zimowego.

Stoję i czekam na sygnał startera. Juniorzy już rozpoczęli my, czyli dwie grupy mastersów, mamy jeszcze minutę. Za nami „kobiety open”. Pierwsza myśl, to żeby nie dać się dogonić. Po chwili zmieniam priorytety – za ważniejszy uznaje pogoń za juniorami. Jestem umiarkowanie spokojny. To wprawdzie dopiero drugi start w tym roku, ale tym razem odczuwam zdecydowanie mniejszy zespół napięcia przedstartowego.

Danny MacAskill współpracuje z nowym partnerem – akcesoriami firmy Lezyne, które pozwolą utrzymać bikerowi rower w najlepszej kondycji.

Kyle Norbratten z Coastal Crew wspomina, że czas spędzony wraz ze SCOTT Sports był znakomity jednak wszystko kiedyś musi się skończyć. Adrian Montgomery spec od marketingu w Scott dodał: "bardzo wcześnie wyczuliśmy talent i unikalność Coastal Crew. Niewiele jest grup freeridowych które potrafią zespoł

W trzecim etapie Andalucía Bike Race łączącym etapy w Córdobie z regionem Jaén, team Multivan Merida pod przewodnictwem Mistrza Świata José Antonio Hermidy, zwyciężyli co umocniło ich pozycję liderów. Hermida wraz z Rudi Van Houtsem, jechali wraz z p

Andalucía Bike Race mówi Sierra Morena do widzenia, a guma duetu Hermida-VanHouts szansą dla innych zespołów Multivan Merida. Flaki i zmiany w klasyfikacjach zdominowały drugi etap Andalucía Bike Race, ostatni rozegrany w rejonie Sierra Morena, 29 lutego wyścig będzie odb

Marek Konwa, jeden z największych polskich nadziei w kolarstwie górskim na najbliższe lata i kandydat do medalu olimpijskiego, zawodnik Milka Superior MTB Racing Team w sezonie 2012 będzie się ścigał w Elicie.

Przygotowania do tegorocznego 69. Tour de Pologne UCI World Tour nabierają tempa. Wyścig odbędzie się w dniach 10-16 lipca i zgromadzi na starcie najlepsze zespoły na świecie. Dołączą do nich również ekipy z „dzikimi kartami”: Team Type 1 - Sanofi, Colnago-CSF Inox, Caja Rural oraz Reprezentacja Polski.

Organizatorzy najdłuższego wyścigu rowerowego w RPA, joBerg2c w Old Mutual, ogłosili, że każdy z kolejnych etapów będzie obfitował w nagrody pieniężne.

Po raz kolejny Orbea Travel organizuje imprezy dla miłośników dwóch kółek.

Zima to już na szczęście wspomnienie, ale jeszcze kilka dni temu Paulina Sykut, Marcin Dorociński i Maciej Dowbor biegali w siarczystym mrozie. Cała trójka 7 lipca stanie na starcie Herbalife Triathlon Susz – największej imprezy triathlonowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Dominacja Multivan Merida wymagała ciężkiego wysiłku. Ale Celciusz tez wtrącił swoje trzy grosze wyobraźcie sobie 21 stopni... na plusie Hermida-Van Houts, Leao Pinto-Ferreira oraz Duńczycy Justesen-Nielsen walczyli o każda minutę ale zwycięzcami okazał się zespół Multivan Merida 1

Team 4F e-vive rozpoczął swoje pierwsze zgrupowanie w Sierra Nevada. Paula Gorycka rozpoczęła treningi szosowe #bB (MK)

Obie grupy już wystartowały: juniorzy i młodsi mastersi. My jeszcze czekamy. „Startujecie za 30 sekund” – słyszę słowa startera… Powoli odchodzi na bok, podnosząc gwizdek mówi: „jeszcze piętnaście”…

Inaugurujące 34 kilometry Andalucía Bike Race 2012 zakończyły się zwycięstwem etapowym José Antonio Hermidy i Rudiego Van Houtsa. Hermida zapewniał ze pierwszy etap był "very funny stage", i że walczyli w dobrym rytmie, ale zastrzegł że jest przed nimi jeszcze „kawał wyścigu”. {Po nich

Wiemy już, kto założy na siebie specjalną triathlonową koszulkę i będzie reprezentował bikeBoard na Herbalife Triathlon Susz 2012!

Nawet najlepszym się zdarza! Podczas treningu w zeszłym tygodniu Julien miał wypadek.

Rozpoczął się pierwszy etap trzeciej edycji cyklu Northtec MTB Zimą. Wyjątkowo zmienna aura, zniechęcająca do wyjścia na zewnątrz nie przeszkodziła by na starcie pojawiło się ponad 330 zawodników.

Jazda wciągiem potrafi być nudna, ale nie dla tych panów. Zobaczcie jak można sobie urozmaicić czas podróży.

W tym sezonie Krystian Herba będzie jeździł w nowym kasku Catlike Whisper.

W miniony poniedziałek, 13.02.2012 roku, w Bielsku Białej miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszego sklepu Concept Store firmy Specialized w Naszym kraju. Przybyłych licznie przedstawicieli liczących się w branży firm (m.in. FH Gregorio, Wsół Sport, FHU Poręba), a także organizatorów wyścigów i przedstawicieli mediów związanych z kolarstwem oraz przemysłem rowerowym przywitał krótką, zwięzłą i treściwą wypowiedzią właściciel sklepu – Marek Dudkiewicz.

PolSport Group Sp. z o. o. zaprasza wszystkie sklepy współpracujące z firmą jak i chętne podjąć współpracę na szkolenie z zakresu obsługi przy użyciu narzędzi i akcesoriów firmy Pedro’s.

W sezonie 2012 na polskiej - a także międzynarodowej scenie MTB -zobaczymy nowopowstały zespół HP-Sferis. Pod skrzydłami dyrektora sportowego Piotra Kosmali znalazła się szóstka kolarzy, w tym jedna kobieta.

Lapierre podpisał kontrakt na dostawę opon w sezonie 2012 i 2013 do modeli cross-country z wiodącym na świecie producentem – firmą Michelin.

Northec MTB to jedyny w swoim rodzaju cykl trzech wyścigów rozgrywanych w pierwszych miesiącach roku. Specyfiki całemu wydarzeniu dodaje odmienna niż w lecie aura, która sprawia, że przejazd trasy i wrażenia są totalnie odmienne od zwykłego startu w sezonie letnim.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920