Mimo niezbyt dobrej sytuacji ekonomicznej w branży sportowej i outdoorowej w Polsce, organizatorom cyklu wyścigów kolarskich AZS MTB CUP udało się zgromadzić okazałą pule nagród o wartości ponad 100 tys. złotych. Będzie zatem o co walczyć.

Wiosna do doskonały czas, by kupić nowy rower, dbając o swoje zdrowie i portfel (w dobie drożejącej benzyny).

Olga Wasiuk to najnowszy nabytek ekipy HP-Sferis. Zespół Piotra Kosmali traktuje priorytetowo zawody Skandia Maraton Lang Team. Celem jest triumf w Pucharze Polski Skandia Maraton Lang Team w kategorii mężczyzn, jak i kobiet.

Świętokrzyska Liga Rowerowa w sezonie 2012.

Zawodnicy rywalizować będą na 3 trasach. Masters (zespoły 4-osobowe) i Profi (zespoły 2-osobowe) zmierzą się z trasą o długości 150 km. Trasa Open, na której wystartują 2-osobowe teamy, będzie liczyć ok. 60 km. Uczestnicy poszczególne odcinki rajdu pokonywać będą biegiem, na rowerze, na rolkach i w kajaku. Czekają na nich również ciekawe zadania specjalne. Rywalizacja będzie trwała non stop przez 24 godziny.

Już w najbliższą niedzielę 15 kwietnia odbędzie się w Piasecznie druga odsłona Merida Mazovia MTB Marathon w tym roku. Ponad tysiąc zawodników z całej Polski stawi się na starcie tej edycji cyklu. Na jeden weekend Chojnowski Park Krajobrazowy stanie się areną zawodów kolarskich, które mają pokazać, że ruch i wysiłek fizyczny są najlepszym sposobem na spędzenie wiosennego weekendu.

Trzymamy kciuki za słońce i brak deszczu.

W niedzielę 15 kwietnia, punktualnie o godz. 11.00, na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rusza kolejny sezon najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce – Bike Maraton.

Tuż przed Olimpiadą w Londynie, ta utytułowana amerykańska zawodniczka MTB postanowiła zakończyć swoją karierę.

W najbliższy weekend 14-15.04 odbędą się następujące maratony MTB.

Spośród największych marek branży rowerowej Specialized jest najmocniej zaangażowany w badania ergonomii akcesoriów i punktów kontaktu z rowerem (buty, kierownice/rękawiczki, siodła).

Kanadyjczycy z Bike Race ‘Ultimate Singletrack Experience’ napisali do nas maila: - "Mamy zaszczyt zaanonsować że edycja 2012 została wyprzedana." Rejestracje do wyścigu w 2013 zaczną się w dniu zakończenia tegorocznej imprezy czyli 8 lipca. Po raz szósty B

W dniu urodzin naszej kierowniczki Kasi (08.04) odbędzie się 110 edycja legendarnego Piekła Północy czyli wyścigu Paris-Roubaix. Bruki po których z Boonenem ścigać się będą Flecha, Hagen, Vansummeren czy Hushovd a może i Sagan są już zabytkami. Niektóre fragmenty specjalnie dla tego

Rosnącą popularność rowerów widać na co dzień na ulicach naszego miasta. Jednak prawdziwą skalę transportowej rewolucji będzie można zaobserwować w niedzielę 3 czerwca. Przez miasto przejedzie wielki przejazd rowerowy, będący częścią kolejnej edycji Święta Cyklicznego.

Wczoraj miało miejsce otwarcie conceptstore Specialized we Wsół Sport w kieleckiej galerii Echo (Świętokrzyska 20). Na otwarcie przybyli znakomici goście, że wymienimy tylko trenera kadry narodowej Marka Galińskiego, prezesa Targów Kielce dr Andrzeja Mochonia i kierującego Specialized Eastern Europe Zdenka Loffelmanna.

Ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice w sezonie 2012 używa kasków i okularów hiszpańskiego producenta – firmy Catlike.

Wyjątkowy maraton kolarski z rekreacyjno-sportowym zacięciem - KaszebeRunda coraz bliżej.

W dniach 4-8 kwietnia w Melbourne odbywać się będą mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Dla reprezentacji Polski najważniejszym celem tej imprezy będzie uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie. Eurosport pokaże na żywo wszystkie konkurencje mistrzostw.

W tym roku na uczestników tego wyścigu czekają 4 etapy w srogim, górskim terenie.

W sezonie 2012, ten utytułowany zawodnik będzie współpracował z kanadyjskim producentem freeridowych ram.

W dniach 19-20 maja odbędzie się w Lęborku II Kaszubski Rajd na Orientację „z Kompasem”. Tym razem patronat nad Imprezą objął Burmistrz Miasta Lębork, który ufunduje nagrody główne dla zwycięzców. Współpracę z nami podjęli także liczni sponsorzy i patroni medialni.

To co w niedzielę wyczyniała pogoda nad Otwockiem przejdzie do historii Merida Mazovia MTB Maratonów. Zabrakło tylko deszczu, ale poza tym było wszystko: śnieżyca, wichura, słońce, ziąb i momentami przyjemne ciepło. Nie przeszkodziło to blisko półtora tysięcznemu peletonowi przejechać trasy otwierającego sezon 2012 wyścigu.

Pierwszego kwietnia nie było żartów, Sam Pilgrim znowu może nazywac się królem wiedeńskiego Air King tak jak w poprzednich dwóch sezonach. Warunki pogodowe były krytyczne i trzeba było modyfikować program zawodów co jednak nie przeszkodziło stutysięcznej publiczności obserwować zwycięstwa Sam Pilg

Pierwszą edycję zawodów EMTB Enduro przywitamy w słynnych Myślenicach. Po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli zasmakować światowej formuły zawodów Enduro. Pięć soczystych zjazdowych OS`ów, naszpikowanych zakrętami, sekcjami RTV/AGD oraz kilkoma niespodziewanymi sekcjami, na których trzeba będzie wspomóc grawitację w walce o najlepszy czas.

Marka Bil Sport Active została sponsorem cyklu maratonów rowerowych MTB Maraton Cup 2012.

Są już pierwsze oficjalne seriwsy iPedro's!

Kryterium w Dzierżoniowie i wyścig Ślężański Mnich w Sobótce zainaugurują kolarski sezon 2012 na polskich szosach. Ekipa Bank BGŻ Team wystartuje w obu imprezach w pełnym składzie, tak więc na dolnośląskich drogach w żółto-czarnych barwach zobaczymy Macieja Bodnara, Pawła

Jeśli bardziej niż klasyfikacja generalna konkretnej serii interesuje cię start w maratonie MTB, na który nie będziesz musiał tłuc się wielu godzin skorzystaj z naszego kalendarza.

Oferta Fundacji Randonneurs Polska skierowana jest do wszystkich sportowców (nie tylko kolarzy), którzy chcą potwierdzić swoją sportową wartość w na ultra długich dystansach. Na trasach brevetów walczy się bowiem z naturą, wstęgą asfaltu i własną słabością a wiadomo, że im trudniejsze wyzwanie tym większa radość z osiągniętego celu.

Maratony rowerowe zaplanowano z myślą o pasjonatach sportu, ale również osobach, dla których jazda na rowerze to hobby i sposób na aktywne, przyjemne spędzenie czasu. Historia cyklu sięga 2005 roku wraz z pierwszą edycją amatorskich maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920