W dniach 6-8 lipca 2012 będzie miała miejsce czwarta edycja Zillertal Bike Challenge. Najwytrwalsi będą mieli do pokonania w ciągu trzech dni 200 km i 10 000 m różnicy wzniesień. Trasa przebiegać będzie m.in. przez Hintertuxer Gletscher, popularny region wypoczynkowy znany również narciarzom. Ci, którym udało się ukończyć ten wyścig mówią, że był jednym z najcięższych w ich życiu.

Jak co roku w połowie kwietnia dwa największe cykle maratonów dla amatorów organizowane przez Grabek promotion i G&G promotion inaugurują sezon letnich maratonów MTB w Polsce. W tym roku odbyły się one 15.IV.

W niedzielę 22 kwietnia na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się I edycja AZS MTB CUP. Z pozoru płaska trasa okazała się nie lada wyzwaniem dla wielu startujących.

W sobotę 28 kwietnia areną zmagań kolarzy górskich stanie się Opolszczyzna.

W najbliższy weekend 28-29.04 odbędą się następujące imprezy sportowe, w których możecie wziąć udział.

Chorzele po raz drugi otworzyły swoje wrota na Góry Dębowe, które ku zadowoleniu maratończyków, którzy zjechali się z całego kraju pokazały swoje prawdziwe oblicze, bardzo ciekawe pagórkowate tereny Mazowsza.

Rekordowa ilość zespołów oraz kolarzy pojawi się 10 lipca na starcie 69. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Czesław Lang, oprócz wcześniej już zaproszonych 22 ekip, zdecydował się na „dzikie karty” dla trzech kolejnych teamów.

Twierdza Modlin zdobyta! Drugi etap Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich dla amatorów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim. Frekwencja ponownie dopisała.

W pierwszej edycji Powerade Garmin MTB Marathon w Murowanej Goślinie wystartowali zawodnicy Wertykal bikeBoard Team. Przeczytajcie relacje dwóch z nich o tym, jak im się jeździło.

Anna Szafraniec (CCC Polkowice) zajęła 15. miejsce podczas 2. edycji Pucharu Świata MTB, który został rozegrany w Houffalize. To wyniki dużo lepszy niż podczas pierwszej edycji tych prestiżowych zawodów.

Aż 25 zespołów znalazło się na ostatecznej liście startowej tegorocznej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów, który rozegrany zostanie w terminie 2-6 maja.

Za nami pierwszy dzień Sea Otter Classic, który przyniósł między innymi prezentację nowego produktu marki Lezyne - Femto Drive LED light.

W najbliższą niedzielę odbędzie się 98. edycja kolarskiego wyścigu Liege – Bastogne – Liege. Ten najstarszy w kalendarzu klasyk zakończy wiosenną serię najsłynniejszych wyścigów jednodniowych. Na starcie w Liege zobaczymy bohaterów ostatnich ardeńskich wyścigów i tych, którzy odnoszą sukcesy w wielkich tourach. Kto błyśnie formą przed zbliżającym się Giro d’Italia? Transmisja na żywo z wyścigu w kanale Eurosport od godz. 14:15.

W minioną niedzielę na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rozpoczął się kolejny, dwunasty już sezon Bike Maraton. Przy typowo kolarskiej pogodzie (deszcz i 8-9 st. Celsjusza) na starcie pojawiło się prawie 1600 uczestników z całej Polski i nie tylko.

Po mocnym rozpoczęciu sezonu cyklu Merida Mazovia MTB Marathon w bardzo trudnych warunkach pogodowych zbliża się trzeci etap . Kolejna edycja odbędzie się 22 kwietnia w Chorzelach.

Rozpoczęły się prace nad skateparkiem w Opolu

Poland Bike Marathon wraca do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. W sobotę 21 kwietnia Poland Bike zawita czwarty raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddalonego od Warszawy o zaledwie 34 km. To będzie jednak zupełna nowość. Trasa drugiego etapu tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich połączy „jedną klamrą” Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym i Pomiechówek, czyli trzy kultowe miejscowości od początku związane z Poland Bike Marathon.

W niedzielę 22 kwietnia odbędzie się I edycja AZS MTB CUP. Trasa wyścigu wyznaczona jest na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i przyległego do niej poligonu. Będzie wybuchowo!

Już za pół roku rusza osiemnasta edycja Crocodile Trophy – kultowej australijskiej etapówki MTB. W dniach 20-28 października 2012 podczas 9 dni ścigania uczestnicy wyścigu pokonają ponad 900 km z niespełna 13000 m przewyższenia, rywalizując na trasie z Cairns do Cooktown w północno – wschodniej części kontynentu. W tym roku etapy będą miały bardziej górski charakter w porównaniu z ubiegłorocznymi, przebiegać będą w trudniejszym terenie.

W dniach 17-20 kwietnia kanał Eurosport będzie pokazywał na żywo kolarski wyścig Giro del Trentino. Każdego roku impreza ta staje się coraz ważniejsza dla najlepszych zespołów, ponieważ stanowi doskonałe przygotowanie do zbliżającego się Giro’d Italia.

Maja Włoszczowska zajęła 3 miejsce w drugiej rundzie Pucharu Świata. Wśród mężczyzn zwyciężył Julien Absalon.

No cóż, rower jaki jest, każdy widzi… chciałoby się powiedzieć. Można używać go wszechstronnie; jeździć na szosie i w terenie, można podjeżdżać, zjeżdżać, skakać. Można go nosić, albo wprost przeciwnie, wykorzystywać jako podpórkę. Szczególnie wtedy, gdy właściciel trochę nadużył i nie jest w stanie dosiąść swojego stalowego rumaka. Co jeszcze można robić na rowerze? Można na nim błądzić uprawiając rowerową jazdę na orientację, czyli konkurencję wymagającą nie tylko zaangażowania mięśni ale i szarych komórek. I niekiedy pozwalającą namacalnie przekonać się o zwycięstwie umysłu nad ciałem.

Firma Harfa – Harryson może poszczycić się wielkim Centrum Rowerowym, którego otwarcie miało miejsce 12.04.2012 r we Wrocławiu.

Już niedługo, 21 kwietnia, po raz pierwszy w historii Tczewa odbędzie się AlleyCat, czyli miejski rajd rowerowy na orientację. Jest on kierowany dla osób w wieku od 7 do 100 lat. Tczewianie będą mogli zapoznać się z zupełnie nową formą imprezy rowerowej w naszym mieście.

Druga odsłona Merida Mazovia MTB Marathon rozegrana w strugach deszczu przypominała zawodowy klasyk Paris Roubaix. Tam zawodnicy walczyli na śliskich sekcjach brukowanych, tu na śliskich sekcjach kałuż, rozlewisk i korzeni. Pomimo płaskiej trasy maratonu ponad 1100 uczestników stanęło na starcie.

Wobec nieustannych pytań odnośnie trasy, dalsze utrzymywanie jej w tajemnicy zaczęło rodzić kolejne, coraz ciekawsze teorie spiskowe:) Dla najbardziej niecierpliwych, dziś uchylamy lekko drzwi naszego tajnego laboratorium, gdzie nad trasą kunją Dr. Malauch i Mr. ATT.

Tegoroczne zawody organizowane są już po raz czwarty. Przebiegać będą głównie na terenie wsi Zamarski. Są to idealne miejsca dla miłośników rowerów.

W najbliższy weekend 21-22.04 odbędą się następujące imprezy sportowe, w których możecie wziąć udział.

Wielki powrót Gilberta?

"To pytanie którym co chwile częstowali mnie Payne i Hestler chyba przeważyło" powiedział Wade Simmons gwiazda i Ojciec Chrzestny freeridu. - "Kiedy w 1995 roku przesiadłem się z BMXa na rower górski i stanąłem na starcie wyścigu XC rozpoczęła się moja kariera. Gen ścigania się mam wszczepiony, ale żeby wystartować potrzebowałem lepszego przygotowania fizycznego" dokończył Simons.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920