Już za pół roku rusza osiemnasta edycja Crocodile Trophy – kultowej australijskiej etapówki MTB. W dniach 20-28 października 2012 podczas 9 dni ścigania uczestnicy wyścigu pokonają ponad 900 km z niespełna 13000 m przewyższenia, rywalizując na trasie z Cairns do Cooktown w północno – wschodniej części kontynentu. W tym roku etapy będą miały bardziej górski charakter w porównaniu z ubiegłorocznymi, przebiegać będą w trudniejszym terenie.

W dniach 17-20 kwietnia kanał Eurosport będzie pokazywał na żywo kolarski wyścig Giro del Trentino. Każdego roku impreza ta staje się coraz ważniejsza dla najlepszych zespołów, ponieważ stanowi doskonałe przygotowanie do zbliżającego się Giro’d Italia.

Maja Włoszczowska zajęła 3 miejsce w drugiej rundzie Pucharu Świata. Wśród mężczyzn zwyciężył Julien Absalon.

No cóż, rower jaki jest, każdy widzi… chciałoby się powiedzieć. Można używać go wszechstronnie; jeździć na szosie i w terenie, można podjeżdżać, zjeżdżać, skakać. Można go nosić, albo wprost przeciwnie, wykorzystywać jako podpórkę. Szczególnie wtedy, gdy właściciel trochę nadużył i nie jest w stanie dosiąść swojego stalowego rumaka. Co jeszcze można robić na rowerze? Można na nim błądzić uprawiając rowerową jazdę na orientację, czyli konkurencję wymagającą nie tylko zaangażowania mięśni ale i szarych komórek. I niekiedy pozwalającą namacalnie przekonać się o zwycięstwie umysłu nad ciałem.

Firma Harfa – Harryson może poszczycić się wielkim Centrum Rowerowym, którego otwarcie miało miejsce 12.04.2012 r we Wrocławiu.

Już niedługo, 21 kwietnia, po raz pierwszy w historii Tczewa odbędzie się AlleyCat, czyli miejski rajd rowerowy na orientację. Jest on kierowany dla osób w wieku od 7 do 100 lat. Tczewianie będą mogli zapoznać się z zupełnie nową formą imprezy rowerowej w naszym mieście.

Druga odsłona Merida Mazovia MTB Marathon rozegrana w strugach deszczu przypominała zawodowy klasyk Paris Roubaix. Tam zawodnicy walczyli na śliskich sekcjach brukowanych, tu na śliskich sekcjach kałuż, rozlewisk i korzeni. Pomimo płaskiej trasy maratonu ponad 1100 uczestników stanęło na starcie.

Wobec nieustannych pytań odnośnie trasy, dalsze utrzymywanie jej w tajemnicy zaczęło rodzić kolejne, coraz ciekawsze teorie spiskowe:) Dla najbardziej niecierpliwych, dziś uchylamy lekko drzwi naszego tajnego laboratorium, gdzie nad trasą kunją Dr. Malauch i Mr. ATT.

Tegoroczne zawody organizowane są już po raz czwarty. Przebiegać będą głównie na terenie wsi Zamarski. Są to idealne miejsca dla miłośników rowerów.

W najbliższy weekend 21-22.04 odbędą się następujące imprezy sportowe, w których możecie wziąć udział.

Wielki powrót Gilberta?

"To pytanie którym co chwile częstowali mnie Payne i Hestler chyba przeważyło" powiedział Wade Simmons gwiazda i Ojciec Chrzestny freeridu. - "Kiedy w 1995 roku przesiadłem się z BMXa na rower górski i stanąłem na starcie wyścigu XC rozpoczęła się moja kariera. Gen ścigania się mam wszczepiony, ale żeby wystartować potrzebowałem lepszego przygotowania fizycznego" dokończył Simons.

Mimo niezbyt dobrej sytuacji ekonomicznej w branży sportowej i outdoorowej w Polsce, organizatorom cyklu wyścigów kolarskich AZS MTB CUP udało się zgromadzić okazałą pule nagród o wartości ponad 100 tys. złotych. Będzie zatem o co walczyć.

Wiosna do doskonały czas, by kupić nowy rower, dbając o swoje zdrowie i portfel (w dobie drożejącej benzyny).

Olga Wasiuk to najnowszy nabytek ekipy HP-Sferis. Zespół Piotra Kosmali traktuje priorytetowo zawody Skandia Maraton Lang Team. Celem jest triumf w Pucharze Polski Skandia Maraton Lang Team w kategorii mężczyzn, jak i kobiet.

Świętokrzyska Liga Rowerowa w sezonie 2012.

Zawodnicy rywalizować będą na 3 trasach. Masters (zespoły 4-osobowe) i Profi (zespoły 2-osobowe) zmierzą się z trasą o długości 150 km. Trasa Open, na której wystartują 2-osobowe teamy, będzie liczyć ok. 60 km. Uczestnicy poszczególne odcinki rajdu pokonywać będą biegiem, na rowerze, na rolkach i w kajaku. Czekają na nich również ciekawe zadania specjalne. Rywalizacja będzie trwała non stop przez 24 godziny.

Już w najbliższą niedzielę 15 kwietnia odbędzie się w Piasecznie druga odsłona Merida Mazovia MTB Marathon w tym roku. Ponad tysiąc zawodników z całej Polski stawi się na starcie tej edycji cyklu. Na jeden weekend Chojnowski Park Krajobrazowy stanie się areną zawodów kolarskich, które mają pokazać, że ruch i wysiłek fizyczny są najlepszym sposobem na spędzenie wiosennego weekendu.

Trzymamy kciuki za słońce i brak deszczu.

W niedzielę 15 kwietnia, punktualnie o godz. 11.00, na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rusza kolejny sezon najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce – Bike Maraton.

Tuż przed Olimpiadą w Londynie, ta utytułowana amerykańska zawodniczka MTB postanowiła zakończyć swoją karierę.

W najbliższy weekend 14-15.04 odbędą się następujące maratony MTB.

Spośród największych marek branży rowerowej Specialized jest najmocniej zaangażowany w badania ergonomii akcesoriów i punktów kontaktu z rowerem (buty, kierownice/rękawiczki, siodła).

Kanadyjczycy z Bike Race ‘Ultimate Singletrack Experience’ napisali do nas maila: - "Mamy zaszczyt zaanonsować że edycja 2012 została wyprzedana." Rejestracje do wyścigu w 2013 zaczną się w dniu zakończenia tegorocznej imprezy czyli 8 lipca. Po raz szósty B

W dniu urodzin naszej kierowniczki Kasi (08.04) odbędzie się 110 edycja legendarnego Piekła Północy czyli wyścigu Paris-Roubaix. Bruki po których z Boonenem ścigać się będą Flecha, Hagen, Vansummeren czy Hushovd a może i Sagan są już zabytkami. Niektóre fragmenty specjalnie dla tego

Rosnącą popularność rowerów widać na co dzień na ulicach naszego miasta. Jednak prawdziwą skalę transportowej rewolucji będzie można zaobserwować w niedzielę 3 czerwca. Przez miasto przejedzie wielki przejazd rowerowy, będący częścią kolejnej edycji Święta Cyklicznego.

Wczoraj miało miejsce otwarcie conceptstore Specialized we Wsół Sport w kieleckiej galerii Echo (Świętokrzyska 20). Na otwarcie przybyli znakomici goście, że wymienimy tylko trenera kadry narodowej Marka Galińskiego, prezesa Targów Kielce dr Andrzeja Mochonia i kierującego Specialized Eastern Europe Zdenka Loffelmanna.

Ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice w sezonie 2012 używa kasków i okularów hiszpańskiego producenta – firmy Catlike.

Wyjątkowy maraton kolarski z rekreacyjno-sportowym zacięciem - KaszebeRunda coraz bliżej.

W dniach 4-8 kwietnia w Melbourne odbywać się będą mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Dla reprezentacji Polski najważniejszym celem tej imprezy będzie uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie. Eurosport pokaże na żywo wszystkie konkurencje mistrzostw.


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB