Już za tydzień 17-19 sierpnia w enklawie aktywnego wypoczynku, w samym sercu Gorców w Ochotnicy Dolnej, rodzinnej gminie naszej najlepszej zawodniczki w kolarstwie szosowym - Kasi Niewiadomej, rozpocznie się jedna z najtrudniejszych etapówek MTB w Polsce: 4Towers.

Nazwa imprezy odwołuje się do czterech wież widokowych, które są zlokalizowane na najwyższych szczytach Doliny Ochotnicy z czterech stron świata: Koziarz 943 m.n.p.m., Gorc 1228 m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m., Lubań 1211 m.n.p.m., które zawodnicy zdobędą w ciągu 3 dniowej rywalizacji. Biorąc pod uwagę , że miasteczko zawodów zlokalizowane jest w jednym miejscu w Ochotnicy Dolnej, gdzie zawodnicy mają doskonałą bazę, dosłownie ze wszystkim, a jednocześnie jest to na wysokości ok. 550 m.n.p.m. daje to w porównaniu z wysokościami okolicznych szczytów, że będzie to prawdziwy górski wypas! Zawodnicy mają do wyboru 2 dystanse FUN ( dystanse etapów 37 - 56 km z przewyższeniami 1700-2150) i PRO dla prawdziwych smakoszy kolarstwa górskiego (z dystansami od 48 - 75 km i przewyższeniami rzędu 2000-2950).


Poprowadzone trasy zapewnią niesamowitą różnorodność podłoża, znajdziecie tam najsztywniejsze asfalty ze sztajfami ponad 35%: Twarogi i Skałka, mnóstwo przyjemnych szutrów, ale i wiele sekcji singielków z kamieniami i korzeniami, lub dzikimi polanami z pięknymi widokami na Tatry, Doliny Gorców, Pieniny, Jezioro Czorsztyńskie. Podjazdy nieraz są 6-8 kilometrowe, ale jak już wyjedziecie na górę , to macie tak samo długie zjazdy, gdzie przeżyjecie przygodę życia. Organizator Cezary Szafraniec spędził kilkanaście dni na szlakach Gorców, aby wyciągnąć z nich samą esencję i podobno będzie to niesamowita, aczkolwiek ciężka Przygoda Życia!!!


Klasyfikacja może być zarówno indywidualna, jak i parami. Jedno drugiego nie wyklucza, więc będzie jeszcze smaczniej. Będzie okazja, aby stanąć na pudle nie jeden raz. Dla wygody wszystkich uczestników możecie również skorzystać z wykupu opcji z masażami po każdym z etapów, wykonywanych w miasteczku wyścigu. Aby nie zaprzątać sobie głowy serwisem waszego roweru, dostępny jest pakiet serwisowy typu „All inclusive” czyli jadę i nic mnie nie obchodzi – szczegóły na stronie www organizatora.


Ważnym aspektem jeśli o lokalizację imprezy jest gościnność mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna. Rangę wyścigu podkreśla osoba naszej pierwszej medalistki Mistrzostw Świata w kolarstwie Górskim Ani Szafraniec- Rutkiewicz, która objęła imprezę swoim Patronatem i będzie z zawodnikami w ostatnim dniu rywalizacji, a Puchary i nagrody będzie można otrzymać z jej rąk! Dzięki Sponsorowi Głównemu firmie Specialized możecie liczyć na atrakcyjne i przydatne nagrody, dodatkowo przed każdym etapem nie musicie się martwić o nawodnienie i energię, bo dzięki firmie Cisowianka i producentowi odżywek Nutrixxiona, przed każdym etapem, nie tylko na bufetach będziecie mogli napełnić swoje bidony czy bukłaki.


Organizator przygotował wiele atrakcji dla uczestników, już pierwszego dnia po dekoracji I etapu będziecie uczestniczyć w integracyjnym ognisku z muzyką góralską, oscypkiem i kiełbachą prosto z ognia. Drugiego dnia czeka na Was koncert wspaniałego gitarzysty "Lupiego" Piotr Lubertowicz i zespołu grającego dynamiczną muzykę Folk Power, a 3 dnia w trakcie rywalizacji na trasie w miasteczku odbędą się zawody dla dzieci ze szkół podstawowych, aby i oni mogli zasmakować rywalizacji. Dodatkowo organizator jak zawsze zadbał o najlepszych fotografów, którzy zapenią Wam wspaniałe zdjęcia z pięknych gorczańskich Szlaków.


Jeśli chcesz poczuć różnicę i klimat jaki tworzy sprawdzony zespół Tatra Cycling Events to nie może Cię zabraknąć z nami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie imprezy www.ochotnicamtb4towers.pl

Dodano: 2018-08-13

Autor: Źródło: Ochotnica 4 Towers

Tagi: etapówka

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920