Trasa bardzo ciekawa, wydawało by się, że kolejny rok i kolejna edycja rozgrywana w Kielcach nie może niczym zaskoczyć a jednak. Jak zapowiadał organizator „PURE MTB” i co więcej nie tylko dystans MASTER może się pochwalić, że było ciekawie i było co jechać bo nawet w przypadku dystansu FAMILY do pokonania było ponad 400 metrów przewyższenia na trasie liczącej 16 km. Na pewno dla wielu było to równie wielkim o ile nie większym wyzwaniem dla mniej zaawansowanych bikerów niż 62 km dla kategorii MASTERS.

Trasa majstersztyk, znikome ilości utwardzonej nawierzchni, poza tym jak zwykle interwałowo: góra dół z bardzo fajną końcówką gdzie można było dużo zyskać albo dużo stracić. Jeden z najdłuższych podjazdów na 7 km przed metą poprawiony dwoma mniejszymi dobrze zweryfikował rozłożenie sił. Kolejna edycja Morawica już 15 lipca trudno będzie przebić trasę z Kielc ale nigdy nie wiadomo dlatego trzeba pojechać i sprawdzić.


W Kielcach bezkonkurencyjny na dystansie MASTER okazał się Piotr Krawczyk, który ze sporą prawie 12 minutową przewagą minął metę z czasem 3:05:15 osiągając średnią prędkość 20 km/h. Na dystansie FAN rywalizacja czołówki była już bardziej wyrównana pierwszy open zameldował się Jakub Okła z czasem 01:53:24 z 16 sekundową przewagą nad drugim Łukaszem Maziarek. Dystans FAMILY wygrał Patryk Kowalski „po zaciętym” finiszu pokonując Dawida Lniany.
Team bB reprezentował Jacek Sołtysiak, który pod nieobecność kontuzjowanego Marcina Jabłońskiego Metrobike.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii M4 na dystansie MASTER meldując się na 8 pozycji open.


Zwycięzcy open w poszczególnych kategoriach

MASTER
Piotr Krawczyk REAL 64-STO 03:05:15
Ania Wajzer SENGAM SPORT RACING TEAM 04:24:47

FAN
Jakub Okła METROBIKES.PL 01:53:24
Magdalena Mędrecka SENGAM SPORT RACING TEAM 02:25:34

FAMILY
Patryk Kowalski SPORT SERWIS SANDOMIER 00:44:45
Katarzyna Szczęsna UKS MDK TYTAN RADOM 01:06:50

Pełne wyniki: http://mtbcrossmaraton.pl/wyniki/

Dodano: 2018-07-06

Autor: Tekst: JS

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych