Można by rzecz, że pierwszy etap podróży mają już za sobą - etap pracowitej podróży po marzenia, ponieważ by wypłynąć w przygodę życia, przygotowywali się wiele lat. Pomimo licznych trudności po drodze, a nawet przesunięcia pierwszego terminu wypłynięcia, dziś mówią, że nic lepszego nie mogło ich spotkać. Jacht bardzo w tym czasie zyskał, a załoga została wzmocniona o wspaniałych ludzi, którzy dziś stworzyli zespół, jak sami mówią, „nie do zatrzymania”.

Podczas tej ekspedycji załoga dotrze na wszystkie oceany i kontynenty – podróżując w powietrzu, na ziemi, na wodzie i pod wodą. Na pokładzie ich pełnomorskiego jachtu żaglowego OSHEE, obok wyposażenia typowo eksploracyjnego, znalazł się również sprzęt do uprawiania sportów ekstremalnych. W ładowniach statku znajdować się będzie wyposażenie m.in. do trekkingu i wspinaczki wysokogórskiej, nurkowania, freedivingu, kitesurfingu czy latania na paralotniach - swobodnego i z napędem. Udało im się zmieścić również cztery rowery, dwa kajaki, deski surfingowe czy SUP-y.


Sama trasa ekspedycji jest bardzo ekscytująca. OSHEE World Expedition wyruszy w kierunku północnej Afryki wzdłuż północnych i zachodnich wybrzeży kontynentalnej Europy, teraz omijając Skandynawię, by zahaczyć o nią w drodze powrotnej. Europejski etap wyprawy zakończy się na Cieśninie Gibraltarskiej, by w lipcu dopłynąć do Afryki. Jak mówi Błażej, „W planach jest nie tylko zwiedzanie marokańskiego wybrzeża, ale też wypad w głąb lądu i rejony górskie”. Następna jest Madera i Wyspy Kanaryjskie, gdzie uczestnicy zamierzają podziwiać bogactwo przyrody i oddać się sportowym pasjom. Potem czas na Saharę Zachodnią, skalistą Mauretanię i Gambię. Ostatnim przystankiem w Afryce będą Wyspy Zielonego Przylądka, skąd na przełomie października i listopada 2018 roku zrobią „skok” przez Atlantyk do Brazylii, wprost na archipelag Fernando de Noronha, znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Potem popłyną do Urugwaju i Argentyny, na eksploracji których spędzą ostatni kwartał 2018. Nowy rok powitają w Buenos Aires lub Ziemi Ognistej, by później okrążyć niesławny Przylądek Horn od zachodu by, po miesięcznym odpoczynku w lutym, wykonać „skok” przez Cieśninę Drake’a dopływając do Arktyki. Tam odwiedzą Polską Stację Badawczą. W marcu, po ponownym przejściu na zachodnie wybrzeże, wyruszą na północ – wzdłuż wybrzeży Chile, gdzie wyprawią się na Aconcaguę najwyższą górę poza Himalajami, o wysokości prawie 7000 m n.p.m. Stamtąd skręcą na zachód, w kierunku egzotycznych wysp południowego Pacyfiku i popłyną w kierunku Nowej Zelandii i Australii. A to jeszcze nie koniec podróży. Wyprawa zaplanowana jest na trzy i pół roku!

Życzymy załodze pomyślnych wiatrów w żaglach i zrealizowania wszystkich misji i planów ekspedycji!

Załoga ma na swoim celu inspirować do działania, zobaczyć miejsca ginącego świata, budować świadomość odpowiedzialności za naszą planetę oraz przekonywać do otwartości na innych ludzi i inne kultury, szczególnie te naszej najodleglejsze. Będą o tym opowiadać w filmach i fotografiach i to nie byle jakich, bo na pokładzie są Marta - zawodowa fotograf i Tomek - filmowiec, montażysta i operator.

Załodze udało się pozyskać sponsora głównego tej wyprawy, którym jest OSHEE. Jak tłumaczy Magda, „OSHEE inspiruje, motywuje do działania, aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia. Współpracuje z tymi, którzy dobrze znani są ze swoich - szczególnie sportowych - osiągnięć” i dodaje: „To dlatego nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszej współpracy. Wspierają nasze poczynania i kibicują nam, według mnie to rzadkość tak dobrze się dobrać we współpracy sponsorskiej”.

By stale śledzić poczynania podróżników zachęcamy do obserwowania kanałów social media: Facebook OSHEE World Expedition , YouTube, Instagram oraz na stronie internetowej www.osheeworldexpedition.com

Dodano: 2018-06-06

Autor: materiały prasowe OSHEE World Expedition

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920