W samym środku zimy, 4 lutego Chotomów znajdzie się w centrum uwagi całej rowerowej Polski. A to za sprawą Cezarego Zamany, który wystartuje tutaj ze swoim uwielbianym cyklem zimowych maratonów Northtec MTB Zimą. Będzie to zarazem początek tegorocznych imprez organizowanych przez Zamana Group.

Kolarski mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne na dobre upodobał sobie Lasy Chotomowskie. Od lat to właśnie tutaj organizuje pierwszą imprezę w nowym roku, ściągając do Jabłonny spragnionych ścigania się kolarzy. Nie przeszkadzają im zimowe warunki, czego dowodzi rosnąca z roku na rok frekwencja oraz gorące, pełne entuzjazmu komentarze zawodników.


Co zyskujesz startując w cyklu Northtec MTB Zimą?
1. Na każdej edycji zimowego maratonu do wygrania będzie rower szosowy od firmy NORTHTEC.
2. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma 15% zniżki na nowy rowery NORTHECA.
3. Zawodnicy, który zaliczą wszystkie 4 etapy cyklu otrzyma wyjątkowy medal pamiątkowy.
4. Jeśli wykupicie pakiet startowy MAX na cały cykl, dodatkowo otrzymacie koszulkę z limitowanej zimowej edycji 2018.


Mimo że to premierowa impreza kolarska w 2018 roku, to można być pewnym, że nie będzie miejsca na prowizorkę. Wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Wystarczy wspomnieć, iż pierwszy zimowy maraton wystartował w Chotomowie w 2013 roku. Od tego czasu Cezary Zamana wypracował własną metodę na organizację rasowych zawodów w śnieżnej scenerii. Można spodziewać się więc znakomicie przygotowanej trasy prowadzącej przez chotomowskie lasy, chroniące kolarzy od przenikliwego wiatru. Przed mrozem startujących zabezpieczy też komfortowa baza z ogrzewaną salą gimnastyczną i przebieralnią. A siły pomoże zregenerować ciepła grochówka, przygotowana specjalnie z myślą o sportowcach.


O tym, że warto startować w zimowych maratonach, wiedzą i zawodowcy, i amatorzy – podkreśla dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. – Ci pierwsi traktują je jako skuteczną zaprawę przed wiosennymi startami oraz utrzymanie treningowego reżimu. Dla amatorów zimowy maraton to z kolei szansa na wzmocnienie odporności, poprawę techniki i wreszcie przeżycie fajnej, niecodziennej przygody.


Do startu w Chotomowie kusi też możliwość zdobycia nowego, świetnie wyposażonego roweru szosowego Northtec Hathor Claris, ufundowanego przez głównego sponsora cyklu. Rower trafi do jednego z zawodników i z pewnością pomoże w rozwijaniu sportowej pasji, niezależnie od pogody czy pory roku.


By powalczyć – i w maratonie, i na trasie - wystarczy 4 lutego zameldować się w Chotomowie, gdzie w Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego zlokalizowana będzie baza zawodów, a następnie pokonać przygotowaną przez Cezarego Zamanę trasę. Ta dostępna jest w trzech wariantach: przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 12 lat Hobby (7 km), dystans Fit (25 km) dla mniej zaawansowanych amatorów kółek rowerowych oraz dystans Mega (44 km).


Jest już tradycją, że zawody w Chotomowie poświęcone są pamięci Andrzeja Wilczypolskiego, czterokrotnego mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów, który w 2005 r. pomagał Cezaremu Zamanie w wyznaczaniu trasy pierwszej edycji wówczas letniego maratonu.


Rozgrzani startem w Jabłonnie zawodnicy na pewno wystartują jeszcze w trzech kolejnych maratonach cyklu Northtec MTB Zimą: w Mrozach (18 lutego), Karczewie (4 marca) oraz Długosiodle (18 marca).


Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Jabłonna, a partnerem - Nadleśnictwo Jabłonna.

Northtec MTB Zimą – Jabłonna
4 lutego
Biuro zawodów, start i meta: Chotomów, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego, ul. Partyzantów 124
Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl
Informacje: biuro@zamanagroup.pl

Dodano: 2018-01-30

Autor: Źródło: Zamana Group

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • ekwipunek dla młodego kolarza
  • Epicka Czwórka - cztery dni wyścigów MTB
  • skuteczności diet niskowęglowodanowych