8 kwietnia odbyły się pierwsze zawody Downhill City Tour w sezonie 2018. To jedyne zawody w Polsce rozgrywane w dyscyplinie URBAN DH, które organizowane są na tak wysokim poziomie, cyklicznie i o zasięgu światowym. Sezon został otwarty w Cieszynie i to w najbardziej widowiskowej formie jaką można wymyślić na miejskie wyścigi – dual!

Dzień wcześniej, czyli 7 kwietnia, został zorganizowany mały before w Cieszynie na lokalnej miejscówce zwanej Kanion. Trasy zostały totalnie odświeżone, usypano nowe hopy i poprawiono bandy. Zebrało się blisko 50 osób! Przez cały dzień latały drony, rajderzy (i rajderki) testowali trasy, wystąpiło parę gleb, a pod wieczór rozbłysło duuże ognicho. Klimat niepowtarzalny! Na niestrudzonych w bojach czekał kolejny przystanek na rynku w Cieszynie, gdzie Shred wraz z ekipą rozkręcili atmosferę w clubie Starówka.


Dzień zawodów! Wszystkich powitała słoneczna pogoda i przyjemne ciepło! Matka natura chyba lubi organizatorów – Fundacje Kult. Jedyne co przeszkadzało to nagłe porywy wiatru, ale nie ma tego złego, bo czasami wiało w plecy. W miasteczku zawodów czekało biuro zawodów, pumptrack, serwis rowerowy, foodtracki i stoiska partnerów, w tym rowerowe SPA Fenwicks.


Trasa była wymagająca kondycyjnie i pełna technicznych elementów. Dla ochłody i wyższych lotów Redbull częstował uczestników magicznymi napojami.

W zawodach wystartowało blisko 130 zawodników, a z racji współpracy pomiędzy Downhill City Tour a czeską serią zawodów townhillowych, spora część osób przyjechała do nas z Czech i Słowacji. Były szybkie i płynne przejazdy, jednak jak to w sportach ekstremalnych bywa, zdarzyło się i parę wypadków.


Nie mogło zabraknąć najpopularniejszego WHIP CONTESTU:


Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria Kobiety:
1. Martyna Gruszka
2. Justyna Duda
3. Katarzyna Darska


Kategoria Open:
1. Vilem Duda
2. Janeček Petr
3. Urbaniak Tomasz


Kategoria PRO:
1. Moore Ben
2. Dądela Gustaw
3. Wicher Jakub


Kategoria Junior:
1. Bukiej Adrian
2. Nytra Wojtek
3. Gołąb Bartosz


Podsumowując było to dobre otwarcie sezonu 2018. Jedne zawody się skończyły, ale podczas majówki nachodzą kolejne! Zapraszamy na drugą edycję imprezy Downhill City Tour w Przemyślu podczas festiwalu Bike Town.

Bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/dhcitytour/

Dodano: 2018-04-18

Autor: Źródło: Downhill City Tour & Dual City Tour, zdjęcia: Przemek Kita, Bartek Troszok, Fotografia Tabak

Tagi: DH

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje