Już w niedzielę 8 maja w Krakowie będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które zatrzyma się nad Wisłą przy ośrodku sportu i rekreacji Kolna. Zawartość ciężarówki wypełnią m.in. rowery górskie i szosowe znane z najważniejszych wyścigów kolarskich świata.


W najbliższą niedzielę w Krakowie zatrzyma się Mobilne Centrum Testowe, czyli ciężarówka, którą wypełni sprzęt Meridy, jednej z czołowych rowerowych marek świata. Znajdujące się w ciężarówce rowery szosowe i rowery górskie Merida to m.in. modele zawodowych grup kolarskich Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Team, które można zobaczyć na trasach najważniejszych wyścigów świata, m.in. rozpoczynającym się właśnie Giro d’Italia. Wśród ponad 30 modeli znajdą się także rowery turystyczne, szybkie rowery miejskie, a nawet rowery dziecięce. Ciekawostką w zestawie Meridy będzie model Warp TRI 5000, czyli rasowy rower triathlonowy. Zapisy na testy prowadzi ich współorganizator, sklep Bike Atelier z siedzibą na ul. Kapelanka 54 w Krakowie (budynek Tesco). Szczegóły dotyczące rejestracji na akcję znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy. Sprawdzanie rowerów na trasie rozpocznie się w Krakowie o 9.00. Modele szosowe będzie można testować, rozpoczynając jazdę na wałach wiślanych, a rowery MTB m.in. w Lesie Wolskim popularnym wśród krakowskich miłośników jazdy w terenie.


– Najlepiej samemu sprawdzić, jak jeździ dany model. Po takich testach mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że dobry rower robi różnicę – powiedziała Marta Romanowska, jedna z uczestniczek łódzkich testów Meridy. Dotychczasowe przystanki Mobilnego Centrum Testowego pozwoliły wielu osobom w różnych częściach Polski poczuć taką różnicę. – Ciężko opisać na gorąco wrażenia z jazdy, aż cały się trzęsę. Coś pięknego, tyle jestem w stanie teraz powiedzieć – przyznał Arkadiusz Foltak, jeden z uczestników testów Meridy w Katowicach. Miał on okazję sprawdzić na trasie model Scultura Team, taki sam, na którym Przemysław Niemiec wygrał ostatnio 1. etap wyścigu dookoła Turcji. Wśród testowych modeli znalazł się m.in. karbonowy rower szosowy Merida Reacto z elektrycznym osprzętem. – Lekkość przerzucania łańcucha na kolejne zębatki jest nie do opisania. Zmieniając biegi nie czuć absolutnie nic, a słychać jedynie charakterystyczny dźwięk mechanizmu. Według mnie to nie jest elektryka, to magia – przyznał Arkadiusz Żyła, uczestnik testów w Warszawie. – Trzeba wsiąść na taki rower, żeby zrozumieć, jaka jest różnica między „topowym” a podstawowym sprzętem. Duże znaczenie ma jego waga – podkreślił Sebastian sprawdzający rowery Merida w Łodzi. Model Big.Nine Team, ulubiony rower Gunn-Rity Dahle Flesjii, najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii kolarstwa górskiego, nie pozostawił go obojętnym. – Jest bardzo szybki i wspaniale podjeżdża. To „dream bike”, wszystko świetnie w nim działa, chętnie bym się na niego przesiadł. Dzięki niskiej wadze Big.Nine jest wyjątkowo skoczny, aż się prosi, żeby się na nim wybić, podnieść koło, z aluminiowym rowerem trudno o coś takiego – tłumaczył.


Mobilne Centrum Testowe pozwala wszystkim zainteresowanym zapoznać się z typami rowerów, które dotąd były dla nich zupełnie obce. – Ścigam się w MTB i nigdy nie byłem przekonany do „szosy”, ale to się zmieniło. Wiem już, jak przyjemna może być jazda takim sprzętem. Testowałem bardzo dobry rower i mam o czym marzyć, zastanawiam się tylko, jak przekonać żonę do zakupu nowego modelu – uśmiechał się Dariusz Gembara po warszawskich testach. Udział w akcji to także szansa na uzyskanie cennych wskazówek, które zapewniają specjaliści obsługujący Mobilne Centrum Testowe. – W jednym miejscu można dokonać oceny i analizy sprzętu, zasięgnąć fachowej rady dotyczącej sprzętu, a także sposobu doboru roweru. Otrzymałem fachowe porady zawodowców na temat dostosowania techniki jazdy do ukształtowania terenu, jak i rodzaju nawierzchni. Po raz pierwszy uczestniczyłem w takiej akcji i jestem pewien, że wezmę udział w jej kolejnych edycjach. Polecam ją wszystkim! – podkreślił Grzegorz uczestniczący w testach w Sosnowcu. Już w najbliższą niedzielę każdy zainteresowany może pójść w jego ślady w Krakowie. Wszelkie szczegóły związane z Mobilnym Centrum Testowym, w tym informacje dotyczące zapisów na akcję, znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy


Dodano: 2016-05-05

Autor: Źródło: Merida Polska

Tagi: Merida

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje