Jedyne zawody z serii Xterra w naszym kraju odbędą się 12 sierpnia w Krakowie. Rozgrywane są na dwóch dystansach. Główny składa się z 1,5 km pływania, 36 km terenowej jazdy rowerem i 10 km terenowego biegu. Sprint to 750 m pływania, 18 km roweru i 5 km biegu.


Oto kilka faktów tej największej w Polsce imprezy cross triathlonowej:


Już na pierwszych kilometrach trasa rowerowa prowadzi przez jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Zakrzówka z którego rozciąga się panorama na odległe o zaledwie 4 km stare centrum Krakowa.


Trasa biegowa w całości prowadzona jest terenem i urozmaicona wieloma krótkimi, ale niejednokrotnie bardzo stromymi podbiegami i zbiegami.

Zawody w Krakowie są jednymi z tych, na których zawodnicy profesjonalni mogą zbierać punkty potrzebne do startu w mistrzostwach świata na Hawajach, dlatego co roku przyjeżdża tutaj czołówka triathlonistów. Najlepsi amatorzy również mogą wygrać sloty uprawniające do startu na Hawajach.


Zbiornik Zakrzówek powstał w wyniku zalania terenów byłego kamieniołomu wapienia. Dlatego woda jest bardzo czysta i przeźroczysta. Płynąc, można zobaczyć zatopione głęboko skały czy drzewa.


Miejsce, gdzie rozgrywane są zawody to bardzo popularne tereny rekreacyjne mieszkańców Krakowa dlatego na trasie gromadzi się dużo kibiców dopingujących zawodników.


XTERRA rozgrywana jest praktycznie w centrum miasta, a jednak trasa kolarska jest bardzo zróżnicowana i niełatwa. Spora część prowadzona jest krętymi ścieżkami typu singletrack, obfituje też w bardzo liczne, krótkie ale strome podjazdy i zjazdy. Na liczącej ok. 18 kilometrów pętli suma podjazdów wynosi ponad 500 m a startujący na pełnym dystansie pokonują ją dwukrotnie.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy oraz zapisy na stronie www.xterrapoland.pl Nie przegapcie informacji o imprezie towarzyszącej dedykowanej najmłodszym: XTERRA KIDS

Do Krakowa w sierpniu zjedzie światowa czołówka cross triathlonu. Na liście startowej widzimy nazwisko Ben Allen, który jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata na Hawajach. Najlepsi zawodnicy grup wiekowych będą mogli nie tylko się z nim porównać ale również zdobyć sloty uprawniające do startu w Mistrzostwach Świata XTERRA.

.

Dodano: 2018-07-24

Autor: FOTO: Garry McCaffery

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje