Puchar Świata 2018 jest już historią, jednak walka o sławę i chwałę w DH i Cross Country dopiero się zacznie! Elita górskiego ścigania oraz wschodzące gwiazdy będą rywalizować o złoto i tęczowe pasy Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim UCI w dniach 5-8 września w Lenzerheide.

Jakie zmiany?

Trasa DH - STRAIGHTline - zyskał dodatkową sekcję, która poprzedza widowiskowy, metrowy drop „Mitas Wall”. Cała trasa ma długość 2,2 km i jest jedną z najszybszych wśród tras MTB. Zawodnicy będą mieli do pokonania kultowe przeszkody, jak: „Cornèrcard Rock Garden”, „X-Class Full Gas Step Up”, „Graubünden Road Gap”, „Lenzerheide Edge” czy „Red Bull Drop of Fame”. Jeśli podczas finałowych zmagań będzie deszczowo tak jak w poprzednich latach, to zrobi się naprawdę ciekawie, zwłaszcza na rock gardenie oraz na nowej, drewnianej sekcji.


Trasa Cross Country nie została zmodyfikowana względem roku 2017, jednak kolarze z pewnością poczują ją w nogach oraz w płucach. Kluczowy jest początek – po pierwszym podjeździe trasa przerodzi się w „Heidi's Hell”, czyli piekielny zjazd. Biada tym, którzy nie załapią się do pierwszej grupy. Runda ma 4,2 km a na finiszu na kolarzy będzie czekał tłum kibiców.
Więcej informacji znajdziecie na http://lenzerheide2018.ch/en/time-schedule-side-events


Transmisje na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem Red Bull TV


Szczegółowe podsumowanie sezonu XC znajdziecie w październikowym wydaniu bikeBoard!

Dodano: 2018-09-05

Autor: Żródło: rasoulution GmbH, zdjęcia: Sven Martin

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.