Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team miał bardzo pracowity weekend. Tym razem Marek Konwa startował w Czechach i Szwajcarii.


Najpierw Marek Konwa wziął udział w Pucharze Świata w Taborze. Niestety po starcie zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team utknął za sporą grupą kolarzy na podbiegu, co sprawiło, że ciężko było dogonić czołówkę. Ostatecznie zakończył swój start na 33. miejscu.

Po starcie w Czechach Konwa musiał się przetransportować do szwajcarskiego Hittnau, gdzie odbywały się zawody EKZ Cross Tour. Tam polski kolarz długo utrzymywał się w okolicy pierwszej dziesiątki, ale zmęczenie wcześniejszymi zawodami dało o sobie znać i Marek Konwa na drugiej rundzie zaliczył upadek, co pozwoliło mu ostatecznie dojechać do mety na 22. pozycji.

Komentarze zawodnika:

Marek Konwa – 33. miejsce w Pucharze Świata w Taborze
Drugi Puchar Świata tym razem u naszych czeskich sąsiadów w Taborze. Byłem w dobrej dyspozycji i czułem się tego dnia bardzo dobrze. Po starcie na krótkim podbiegu trochę się zakorkowało i czołówka odjechała. Nadrabiałem co rundę po kilku zawodników, co ostatecznie wystarczyło na 33. miejsce. Odczuwam jednak niedosyt, ponieważ mogłem dziś walczyć spokojnie o czołową 25. Może następnym razem.

Marek Konwa – 22. miejsce w EKZ Cross Tour w Hittnau
3. edycja EKZ Cross Tour odbyła się w nieco zimowej aurze. W Hittnau przywitała nas temperatura poniżej zera oraz widowiskowa trasa dla kibiców. Duża część zawodników z Pucharu Świata w Taborze także postanowiła wystartować w Szwajcarii. Po starcie zapowiadało się dobrze, jechałem dosyć wysoko w okolicach 12. miejsca. Niestety moje nogi były trochę zmęczone po wczorajszej walce na Pucharze Świata i długiej podróży, dlatego na drugiej rundzie miałem dosyć poważny upadek, co wyeliminowało mnie z walki. Jak się pozbierałem byłem w okolicach 30. pozycji. Ostatecznie na metę dojechałem na 22. lokacie. Za tydzień kolejna szansa!


O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada sześć modeli: Caravelle, California, Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży Większość modeli marki produkowana jest w Polsce, w nowoczesnych fabrykach w Poznaniu oraz Białężycach k. Wrześni.


Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Anna Urban Marek Konwa, Michał Ficek, Jakub Zamroźniak i Bartosz Janowski. Trenerem drużyny jest Bogdan Czarnota.

Dodano: 2018-11-19

Autor: Informacja prasowa Vokswagen Group Polska

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje