Po bardzo udanej inauguracji w Rybniku, na zawodników czeka drugi wyścig zaliczany do cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Odbędzie się on 13 maja, w Żywcu.

- W przeciwności do rybnickich zmagań, gdzie ścigaliśmy się na stosunkowo szybkiej, płaskiej trasie, tym razem zawodnicy rywalizować będą w ciężkim, górzystym terenie – tłumaczy Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Decydując się na organizację imprezy w Beskidzie Żywieckim, postanowiliśmy wyjść naprzeciw prośbom wielu naszych uczestników, którzy preferują jazdę po górach i często o to się dopytywali. Będzie zatem ciężej, ale też trasy będą krótsze, by każdy chętny był w stanie przejechać cały, wybrany dystans.


- W pierwszych naszych zawodach w tym sezonie, na starcie stanęło blisko 1100 uczestników. Dopisała też pogoda. Liczymy, że uda nam się zbliżyć do tego rekordu frekwencji lub go pobić, a warunki do ścigania też będą znakomite – dodaje Anna Bara, organizator maratonu.


Górskie trasy

Wyścig na dystansie PRO, dla bardziej zaawansowanych kolarzy, liczyć będzie 45,5 kilometra, przy 1438m przewyższenia. W programie jest 5 dłuższych podjazdów i szczególnie ten znajdujący się na półmetku, o długości ponad 5 kilometrów, da się we znaki. Finałowy fragment (6km) prowadzi lekko w dół, więc tam można już wrzucić łańcuch na wyższy bieg i gnać śmiało do mety.


- Trasa jest bardzo wymagająca, selektywna, interwałowa i siłowa. Można powiedzieć, że jest to połączenie wyścigu cross country i maratonu. Szosy nie będzie – mówi Jarosław Miodoński, współautor trasy.


Dystans HOBBY to 24 kilometry po około żywieckich ścieżkach, z trzema wzniesieniami i 685m przewyższenia. Z uwagi na wymagające ukształtowanie terenu zawodnicy startujący w kategorii FAMILY (zawodnik+opiekun) tym razem zmierzą się nie z odcinkiem HOBBY, a krótszą, 10,7km pętlą.


Start i meta wszystkich dystansów zostaną usytuowane przy Amfiteatrze pod Grojcem, a zdecydowana większość zmagań (ok. 80%) poprowadzi po ścieżkach leśnych. W zależności o długości wyścigu, zaplanowano 1 (FAMILY), 2 (HOBBY) lub 3 (PRO) bufety.


Zapisy

Podobnie jak we wszystkich innych imprezach zaliczanych do cyklu Bike Atelier MTB Maraton, w miasteczku zawodów odbędą się też wyścigi dziecięce KIDO, na dystansach dopasowanych do wieku startujących (od 200 m do ok. 3 km).


Rejestracja internetowa dla kategorii PRO, HOBBY i FAMILY prowadzona jest do czwartku, 10 maja (godz. 23:59), natomiast zapisy dzieci odbywają się tylko w dniu zawodów. Więcej szczegółów, dokładny opis trasy, regulamin, program, wskazówki dojazdu i parkingu znajdują się na stronie bikeateliermaraton.pl

Dodano: 2018-05-10

Autor: Źródło: Bike Atelier

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje