Wiele jest długich rowerowych imprez i wiele z nich to rajdy iście epickie, ciągnące się przełęczami, szczytami, i graniami. A gdyby tak zorganizować coś takiego w Polsce?

3 lata temu stworzyliśmy wyjątkową imprezę biegową – STUMILAKA. Z założenia trasa miała mieć 100 mil, wieść najpiękniejszymi zakątkami Beskidów i być niewiarygodnie trudna.
Udało się.


W tym roku zdecydowaliśmy, że podobną trasę zaproponujemy fanatykom rajdów MTB. Ale nie takich zwykłych rajdów. Po drodze 71 szczytów, 180 km i prawie 9000m+/-.Stumilak niestety ze względów formalnych omija Babiogórski Park Narodowy ale reszta trasy jest identyczna z biegową. Oznacza to, że części po prostu nie da się podjechać i trzeba będzie taszczyć rower ze sobą.


To nie rajd per se ale raczej pełna wyzwań przygoda na wyścigi. Oczywiście trasa jest całkowicie oznakowana, są punkty odżywcze, każdy zawodnik ma nadajnik GPS i będzie go można śledzić na stronie przez 24h a na mecie wzorem amerykańskich wyścigów stumilowych na każdego, kto ukończy czeka specjalna sprzączka do pasa a nie medal.


Ruszamy 1 czerwca z Zawoi a kiedy widzimy się Szczyrku zależy od Was :)


www.stumilak.pl

www.facebook.com/stumilak

Dodano: 2018-03-29

Autor: Źródło: Stumilak

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB