Już po raz trzeci w dniach 1-3 czerwca odbędzie się kolarski wyścig szosowy Nowy Targ Road Challenge. Każdy etap charakteryzować się będzie inną specyfiką – I. etap to czasówka górska z morderczym finałowym podjazdem do Studzionki, liczący 11,6 km z przewyższeniem 514 m. II. etap – poprowadzony po przepięknym Spiszu z najbardziej widokową metą w Polsce!

Tu zawodnicy dłużej będą się cieszyć jazdą, bo na odcinku 106 km z bagatela, 2050 m przewyższenia, ze startem i metą w Dursztynie. Dla tych co wytrwają na III. interwałowym etapie (105 km, 1260 m przewyższenia) organizator przygotował 6 rund z finałem w centrum Nowego Targu i metą na Stadionie rolkowym!


Zawodnicy nie tylko będą rywalizować na wyznaczonych trasach, ale jednocześnie walczyć na premiach górski o miano najlepszego górala (sponsor klasyfikacji górskiej – stacja narciarska Kotelnica Białczańska), ponadto na każdym etapie – w klasyfikacji drużynowej, do której liczy się czas najlepszych trzech kolarzy z teamu (sponsor Terma Bania), a dodatkowo przygotowane będą premie specjalne, na których czekać będą atrakcyjne nagrody. Organizator (Tatra Cycling Events Cezary Szafraniec, który w swoim portfolio oprócz etapówki ma także kultowy już Tatra Road Race i dla odmiany etapowy MTB 4Towers w pięknych Gorcach z bazą w Ochotnicy) zapewnia niezapomniane widoki na trasie oraz możliwość poczucia niepowtarzalnej atmosfery prawdziwych wyścigów etapowych. Dodatkowo, przy okazji III. etapu, zaprasza dzieci z roczników 2012-2004 na zawody na odcinku 400 m wokół stadionu, gdzie będą finiszować uczestnicy etapówki. Wyścig upamiętni ponadto 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wobec czego będzie wiele biało – czerwonych akcentów.


Więcej informacji na: http://nowytargroadchallenge.pl/

Dodano: 2018-05-23

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

  • Sportful Dolomiti Race
  • Rajdy dla Frajdy 2018
  • Jazda na rowerze a smog
  • Jak przygotować rower do sezonu zimowego?
  • Sygnalizacja w garści