Czy tak górnolotne sformułowanie ma prawo bytu? Wygląda na to że tak! Kto by przypuszczał że w takim tyglu kulturowym i wyznaniowym jak terytorium pogranicza Izraela i Jordanii da się przeprowadzić wspólną sportową inicjatywę?! Znowu tak! W dniach 08-14 Marca 2019 odbędzie się wyścig kolarski prowadzący z Ammanu (Jordania) do Jerozolimy (Izrael).

Podzielony na 7 etapów (+1 dzień przerwy) prowadzi wzdłuż Morza Martwego, Pustyni Negew, Morza Czerwonego oraz przez terytorium Palestyny a łączny dystans do pokonania to 621 km. Pomysł który zrodził się w głowach organizatorów szybko znalazł swoje poparcie wśród włodarzy UCI oraz wielu światowej klasy kolarzy. W wyścigu może wystartować każdy chętny, ale swoją chęć uczestnictwa w tym szczytnym przedsięwzięciu zadeklarowało również wielu zawodników Pro. Teraz kiedy dzięki setnej edycji Giro niemal cały świat dowiedział się że w Izraelu jest wiele pięknych tras do uprawiania kolarstwa to idealny moment aby pójść za ciosem i pokazać że nie tylko wielka impreza ma prawo bytu na tych terenach, ale i mniejsza inicjatywa dwóch tak bliskich, a jednak odległych sobie narodów ma sens. Mam nadziej że kolarstwo znów da jasny przekaz, pokaże że jest czymś co łączy, a nie wznosi mury - tak już częste w tym regionie.

Dodatkową atrakcją całego przedsięwzięcia jest fakt, że trasa zorientowana jest tak, aby przybliżyć uczestnikom najpiękniejsze miejsca tego regionu, dając w wolnym czasie możliwość ich zwiedzania. Mowa o miejscach takich jak Amman, Petra, Eliat, Mitzpe Ramon, Morze Martwe, Jerycho czy Jerozolima.


Do 30 września trwa specjalna promocja, obniżająca koszt pakietu startowego o 400 euro! Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na stronie organizatora: Więcej na www.metour.info


Dodano: 2018-09-25

Autor: Mateusz Skarżyński, foto: archiwum organizatora

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920