Jest takie miejsce koło Zabrza. Nazywają je Hasiok.
Legenda głosi, że gdy tylko okazało się że mogą tam powstać Singletracki, Rząd zbudował tam strategiczne skrzyżowanie autostrad A1 i A4, a lokalni inwestorzy centrum handlowe Europa Centralna. Przypadek? Teraz przyszła pora na trasy rowerowe.


Jak tylko lokalni rowerzyści zgłosili się do POMBY z prośbą o pomoc w wybudowaniu singletracków, ekipa ruszyła zobaczyć hałdę. Szybko okazało się że teren ma potencjał, są możliwości. Decyzja zapadła „jedziemy z tym koksem”.


Pomysłodawcy tras, Paweł i Bartek, chcą aby w Zabrzu powstało miejsce, gdzie po pracy będzie można wyskoczyć na rower i poczuć się jak w małych górach. Mają w planach, aby powstało kilka kilometrów tras o różnej skali trudności. Na początku trzeba się jednak skupić na pierwszym „pilotażowym” odcinku, który pokaże potencjał miejsca i pomoże pozyskać fundusze na dalszą rozbudowę miejscówki. Od czegoś trzeba zacząć!


Zapraszamy więc na kolejną odsłonę Buduj z POMBA.


Buduj z POMBA to cykliczne spotkania mające na celu budowanie, naprawianie i przebudowywanie tras rowerowych. Można się na nich nauczyć trochę teorii budowania ścieżek, popracować na świeżym powietrzu i zbudować kawał dobrej ścieżki ku chwale MTB. Integracja środowiska murowana.


Przyjeżdżajcie pełni energii. Nie musicie zabierać ze sobą narzędzi – będą na miejscu. Dla każdego pracującego znajdzie się też woda czy coś do przegryzienia. Po prostu zabierzcie ze sobą znajomych, ciuchy i rękawiczki robocze, no i rowery.


21-22 maja spotykamy się w Zabrzu na Hasioku – hałda górnicza znajdująca się między autostradami A4, A1 i Parkiem Leśnym im. Powstańców Śląskich w Zabrzu.


Miejsce zbiórki podamy bezpośrednio przed akcją.
Wszystkie aktualności dotyczące wydarzenia śledźcie na FaceBooku  POMBA i wydarzeniu na FB
Zapisy/zgłoszenia uczestnictwa na końcu strony http://pomba.pl/buduj-z-pomba-w-zabrzu-21-22-maja/

Dodano: 2016-05-13

Autor: Źródło: POMBA

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje