Jako że międzynarodowy sezon wyścigów szosowych 2017 niebawem się rozpocznie, Giant podjął ścisłą współpracę z Zespołem Sunweb, dostarczając członkom ekipy UCI WorldTour i kontynentalnego teamu Development najnowsze rowery i akcesoria, aby zapewnić im przewagę nad konkurencją w trakcie sezonu. Ponadto marka Liv została sponsorem kobiecego Zespołu Sunweb.


Wszystkie trzy teamy będą rywalizowały pod nazwą Sunweb i będą nosiły czarno-białe stroje z czerwonymi elementami. Wzory z dwoma paskami odzwierciedlają filozofię „Keep Challenging”. Jeden pasek symbolizuje nieustanny rozwój sportowców, a drugi ich technologiczne podejście do sportu.


Od momentu podjęcia współpracy z zespołem trzy lata temu Giant stale zwiększał swoją rolę partnera technicznego, współpracując z niektórymi z czołowych zawodników nad tworzeniem, budowaniem i testowaniem nowych rowerów oraz akcesoriów.


Gdy pod koniec tego miesiąca rozpocznie się sezon WorldTour od Tour Down Under organizowanego w Australii, zawodnicy Zespołu Sunweb będą mieli do dyspozycji pełen zestaw rowerów Gianta odpowiedni do wszystkich rodzajów wyścigów, warunków i rodzajów terenu. Zawodnicy Sunweb będą w 2017 roku używali także kasków, siodełek, mostków, kierownic i liczników Gianta. Zespół Development będzie korzystał w WheelSystems Gianta i z bezdętkowych opon.


Podczas klasycznych wyścigów, do których należy Tour de France, takie modele jak TCR Advanced SL czy Propel Advanced SL pomogły wyczynowym zawodnikom wygrać najbardziej wymagające konkurencje. A takie przełomowe akcesoria jak kaski Rev, Rivet, Rivet TT i Pursuit stały się nieodzownym składnikiem ich przepisu na zwycięstwo.


Oto lista rowerów i akcesoriów Gianta, które będą wykorzystywane przez takich zawodników Zespołu Sunweb jak Tom Dumoulin, Michael Matthews czy Warren Barguil podczas sezonu 2017:


ROWERY

TCR Advanced SL: Ten znany jako „totalny rower wyścigowy” model został wybrany przez takich członków Zespołu Sunweb jak Dumoulin i Barguil, biorących udział w wyścigach etapowych, górskich wspinaczkach, czy zmaganiach w zmiennych warunkach terenowych. Dzięki najlepszemu stosunkowi sztywności do wagi spośród wszystkich rowerów szosowych dostępnych na rynku stanowi on idealny wybór na całodniowe treningi, najważniejsze etapy, czy wyścigi w trudnych warunkach.


Propel Advanced SL: Ta szosowa aeromaszyna to zwycięzca kilku etapów Tour de France, a także wielu ważnych klasyków i szybkich finiszy na całym świecie. To pewne, że sprinterzy z zespołu wybiorą najnowsze modele Propela w szczycie letniego sezonu.


Defy Advanced SL: Zawodnicy Zespołu Sunweb mogą wybrać ten opływowy i wytrzymały rower szosowy do najtrudniejszych zawodów w najbardziej wymagających warunkach, takich jak klasyki Paris-Roubaix czy Tour of Flanders odbywające się po brukowych drogach. Model ten został zaprojektowany z myślą o maksymalnej elastyczności w połączeniu z lekkością i wydajnością, które gwarantują większą wygodę i kontrolę.


Trinity Advanced Pro TT: Na tym zaprojektowanym i stworzonym we współpracy ze specjalistami od czasówek modelu Tom Dumoulin zdobył mistrzostwo Holandii i medal olimpijski w Rio w zeszłym roku. Ten rower, który został skonstruowany po to, aby pokonywać granice aerodynamiki to idealny wybór, gdy każda mikrosekunda jest na miarę złota.


KASKI

Pursuit: Pursuit został wprowadzony podczas sezonu wyścigowego w 2016 roku i łączy w sobie szybkość opływowego kasku do jazdy na czas i odpowiednią wentylację charakterystyczną dla bardziej uniwersalnych modeli. Ten przetestowany i sprawdzony podczas najcięższych zmagań kask to idealny wybór dla kolarzy poszukujących aerodynamiki.


Rev: Rev to lekki i wygodny kask, który zapewnia maksymalną wentylację. Jest to idealny wybór na finisze na szczytach, a także długie i gorące górskie etapy. Tom Dumoulin miał na sobie Rev, gdy wygrał najbardziej prestiżowy etap Tour de France w 2016 roku – finisz na szczycie w Andorze.


Rivet: Ten opływowy szosowy kask sprawdzony podczas licznych zwycięstw przez czołowych sprinterów został opracowany w tunelu aerodynamicznym i dopracowany podczas wyczynowych zmagań. Ma lepsze właściwości aerodynamiczne, ale jednocześnie charakteryzuje się doskonałym dopasowaniem, przewiewnością i lekkością.


Rivet TT: Od przodu aż po tył, każdy łuk kasku Rivet TT został dopracowany za pomocą obliczeniowej mechaniki płynów, aby zapewnić idealne właściwości aerodynamiczne podczas czasówek. Mając na koncie zwycięstwa w krajowych mistrzostwach, etapach największych wyścigów i olimpijskie medale, Rivet TT pomaga zawodnikom Sunweb „ciąć” cenne sekundy podczas wyścigów na czas.


SIODEŁKA

Siodełko Contact SLR: Po kilku latach testów i udoskonaleń, model ten debiutuje w tym roku w Zespole Sunweb. To wysokiej jakości siodełko stworzone zgodnie z filozofią Dynamic Cycling Fit Gianta, która pomaga rowerzystom osiągnąć idealne dopasowanie do sylwetki, pozycji i stylu jazdy zostało wyposażone w pręty z kompozytu węglowego i ma ogromny wpływ na zwiększenie wygody i wydajności podczas długich i ciężkich dni „w siodle”.


Siodełko Contact SL: Zawodnicy Zespołu Sunweb Development będą korzystali z siodełek Contact SL, które także zostały zaprojektowane zgodnie z filozofią Dynamic Cycling Fit i wyprodukowane przy użyciu technologii Particle Flow, co zapewnia zmniejszenie nacisku w newralgicznych punktach o ponad 20 procent. Pręty modelu SL zostały wykonane z nierdzewnej stali.


KOKPIT

Kierownica Contact SLR: Ta kierownica stworzona z ultralekkiego pełnego kompozytu, dostępna w wielu kształtach i rozmiarach także debiutuje w tym Zespole.


Mostek Contact SLR: Lekki i ultrasztywny mostek z pełnego kompozytu zapewnia niezrównane osiągi podczas sprintów, zakrętów, wspinaczek i zjazdów.

LICZNIKI

Licznik NeosTrack GPS: Zawodnicy Zespołu Sunweb korzystają z licznika Gianta najnowszej generacji, który zapewnia zarówno nawigację jak i funkcje treningowe. Jest kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami treningowymi, np. miernikami mocy, paskami do mierzenia tętna, czujnikami prędkości/kadencji, czy inteligentnymi urządzeniami treningowymi i zapewnia profesjonalnym zawodnikom wszystko, czego tylko potrzebują. A funkcja Shimano Di2 pokazuje w rzeczywistym czasie zmiany przerzutek i ich kombinacje, a także poziom naładowania akumulatora. Najnowszy licznik NeosTrack GPS będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.


KOŁA I OPONY

Dzięki rozszerzaniu asortymentu systemu opon bezdętkowych Giant, zawodnicy Zespołu Sunweb Development będą mieli dostęp do wszystkich rozwiązań WheelSystems Gianta i opon Gavia SLR Tubeless Ready w trakcie całego sezonu wyścigowego. Zawodnicy tej kontynentalnej ekipy UCI będą korzystali z SLR 0 WheelSystem wyposażonego w technologię Dynamic Balanced Lacing, gwarantującą najlepszą w tej klasie sztywność przeniesienia i najwyższą wydajność.


Zawodnicy Zespołu Sunweb Development także będą korzystali z nowych opon Tubeless Ready Gavia SLR, które zostały wyposażone w giętki oplot 170 TPI i są przystosowane do rozwiązania WheelSystems Gianta. Dodatkowo członkowie Zespołu Sunweb WorldTour w trakcie treningów będą używali opon Gavia SLR Tubeless Ready.


STROJE KOLARSKIE DRUŻYNY

W tym roku Giant zostanie także oficjalnym dostawcą strojów dla zespołu. Zostały one zaprojektowane we współpracy z teamem i wyprodukowane przez Etxeondo, legendarnego producenta wysokotechnologicznych tkanin i strojów wyścigowych. Giant wyposaży zawodników Zespołu Sunweb w najnowsze produkty, aby pomóc im poprawić osiągi i zapewnić wygodę podczas treningów i wyścigów.


Aby dowiedzieć się więcej o rowerach i akcesoriach jakich używa Zespół Sunweb, prosimy odwiedzić stronę giant-bicycles.com. Najnowsze informacje na temat zespołu znajdują się na stronie: TeamSunweb.com.

Dodano: 2017-01-09

Autor: Źródło: Giant Polska

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje