Bike-RS, Blfizjoterapia, oraz Medicycling.eu mają zaszczyt zaprosić kolarza zawodowych jak i amatorów, triatlonistów, trenerów oraz wszystkich tych którym zależy na swoim zdrowiu na II Ogólnopolską konferencję Zotsań Swoim Trenerem w dniach 5-6 listopada do Łodzi do Hotelu Campoverde. Konferencja kolarska poświęcona treningom, regeneracji, medycynie sportowej, oraz żywieniu.


Jak skutecznie trenować? Kiedy trenować dużo a kiedy intensywnie? Kiedy odpoczywać? Jak wykorzystywać miernik mocy? Na te pytania odpowie Jakub Pieniążek trener zawodowej grupy kolarskiej Verva ActiveJet oraz Reprezentacji Polski Handbikeowców w tym 3 krotnego złotego medalisty Rafała Wilka


W trakcie konferencji wiele czasu poświęcone będzie tematyce regeneracji, optymalizacji pracy organizmu czyli wydobywania z niego dodatkowej ukrytej mocy. Jeśli w zeszłym roku byliście zaskoczeni tym jakie niesamowite jest nasze ciało i jakie drzemią w nim moce to w tym roku musimy być lepsi i zaprezentujemy badania i doniesienia nie publikowane jeszcze w żadnym ze źródeł.


Na konferencji nie zabraknie tematów poświęconych leczeniu kontuzji i przywracaniu organizmu do pełnej sprawności. Tematyką medycyny sportowej zajmie się Piotr Kosielski. Lekarz CCC Sprandi, członek sztabu szkoleniowego Mai Włoszczowskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
O diecie i jej wpływie na regenerację zawodnika opowie Dr Jakub Czaja dietetyk zawodowej grupy Activejet.


Chcemy popularyzować kolarstwo i podnosić jego poziom zarówno na szczeblu amatorskim jak i zawodowym. Chcemy rozwijać świadomość wśród zawodników i trenerów tak aby sport, który jest naszą wspólną pasją rósł w siłę

Spotkanie poprowadzą dziennikarze Eurosportu Adam Probosz i Tomasz Jaroński.

Konferencja to także okazja zdobycia praktycznych wskazówek treningowych, oraz wiadomości z samego środka peletonu. Gośćmi konferencji będą czołowi Polscy zawodnicy


Prelegenci

Dominik Omiotek - Absolwent wydziału wojskowo - lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Międzynarodowy terapeuta wielu metod terapeutycznych. Propagator holistycznego podejścia do organizmu i indywidualnego podejścia do pacjenta (www.blfizjoterapia.pl). Ogromną wiedzę teoretyczną popiera dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z kolarzami. Zaufali mu zarówno amatorzy, jak i osoby zawodowo zajmujące się sportem. Prywatnie mąż swojej żony i ojciec swojego syna. Kocha naleśniki na wodzie i twaróg z brzoskwiniami. W jego sercu szczególne miejsce zajmują knedle ze śliwkami, ale nie pogardzi też konkretnym krwistym stekiem. Pięciokrotny Mistrz Polski Cyklosport.

Piotr Kosielski - Uczestnik XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, lekarz zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice, członek sztabu szkoleniowego Mai Włoszczowskiej, pomysłodawca i założyciel projektu i stowarzyszenia medicycling.eu, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista ds. badań wydolnościowych w Laboratorium Ruchu i Wydolności Fizycznej Człowieka. Prywatnie amator kolarstwa.

Jakub Pieniążek - Trener zawodowej grupy kolarskiej Verva ActiveJet oraz reprezentacji polski handbike. Swoje wykształcenie i doświadczenie zdobywał w Stanach Zjednoczonych. Jeden z pierwszych polskich trenerów pracujących w oparciu o mierniki mocy. Pierwszy w Polsce trener pracujący w oparciu o TrainigPeaks

Jakub Czaja - Doktor Farmacji ze specjalizacją w dziedzinie bromatologii (nauki poświęconej badaniu żywności). Dietetyk zawodowej grupy kolarskiej Verva AcitveJet. Niegdyś zawodowy sportowiec, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy. Konsultant z zakresu żywienia i suplementacji dla czołowych polskich sportowców. Zajmuje się także poradnictwem z zakresu treningu sportowego dla osób aktywnych, ludzi z nadwagą, cukrzycą, zespołem metabolicznym i szeregiem innych jednostek chorobowych. Pracę zawodową nieprzerwanie łączy z amatorskim uprawianiem triathlonu.


Agenda

9.00 Podstawowe oraz zaawansowane rodzaje periodyzacji treningowej w kolarstwie. Czyli jak systematycznie budować formę.

Jakub Pieniążek

11.00 Likwidacja przeciążeń, leczenie dolegliwości bólowych oraz kontuzji. Stabilizacja czyli poprawa pozycji i jakości ruchu podczas jazdy

Dominik Omiotek

13.00 przerwa obiadowa

14.00 Najczęstsze problemy zdrowotne wśród kolarzy i ich wpływ na kondycję zawodnika

Piotr Kosielski

16.00 Żywienie a regeneracja Kolarza

Jakub Czaja

18.00 Media społecznościowe jako źródło wiedzy kolarskiej

Adam Probosz Tomasz Jaroński

18.00 Jak się przygotowywać do zawodów jeśli posiada się mało czasu na trening

Jakub Pieniążek


9.00 Jak się przygotowywać do zawodów jeśli posiada się mało czasu

Jakub pieniążek

11.30 Wpływ przeciążeń układu ruchu na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i ich wpływ na generowaną moc.

Dominik Omiotek

13.30 Treningu wysokościowym, zgrupowania kolarskie

Piotr Kosielski


15.00 kluczowej idei stojącej za zaawansowanymi softwerami treningowymi w kolarstwie. Szczegółowa analiza treningu ( TrainigPeaks )

Jakub Pieniążek

16.30 Otwarta dyskusja. Pokazy Praktyczne.

Koszt uczestnictwa w konferencji to 160 PLN poza ogromna dawką wiedzy, której nie znajdzie się nigdzie indziej zapewniamy 2 dniową ciągłą przerwę kawową. Oraz skrypt z zajęć.

Dodano: 2016-09-23

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje