Kolarze słyną z wielkich serc. Ogromny wysiłek, jakiemu są poddawani na treningach i wyścigach sprawia, że ten organ rozrasta się ponadprzeciętnie. Oznacza to, że są oni również chętni do pomagania. Przykład daje najlepszy kolarz Warmii i Mazur, Cezary Zamana, który pomaga i zachęca do pomocy choremu na serce Szymkowi.

7-letni chłopiec z Ełku zmaga się z poważną, bo zagrażającą jego życiu dolegliwością. To HRHS – Szymek urodził się tylko z połową serca. Konieczne było przeprowadzanie wielu skomplikowanych operacji. Jedna z nich zakończyła się groźnymi komplikacjami: serce chłopca przestało bić na niemal 30 minut, a gdy dzięki reanimacji odzyskał przytomność, dosięgły go kłopoty neurologiczne spowodowane niedotlenieniem mózgu.


Dziś Szymek porusza się na wózku i zmaga się z czterokończynowym niedowładem. Przechodzi niekończącą się rehabilitację, pomagającą mu w codzienności. By odzyskać zdrowie i należne mu beztroskie dzieciństwo, potrzebne jest cewnikowanie serca. To zabieg, który pozwoli dokładnie ocenić stan układu krążenia i zaplanować operację korekcji wady serca. Oszczędności rodziców trafiają na bieżące potrzeby syna, więc na kosztowny zabieg potrzebne są pieniądze z innego źródła.


Dlatego właśnie do wsparcia 7-letniego Szymka zachęca Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne, a także – rodowity ełczanin. „Nie trzeba wiele. Wystarczy wejść na internetową stronę Fundacji Siepomaga, odnaleźć tam zbiórkę na rzecz Szymona Kalinowskiego i wpłacić dowolną kwotę” – przekonuje kolarz. Ale na tym nie kończy się jego zaangażowanie. By pomóc w zebraniu potrzebnej stawki, Cezary Zamana przeznaczył pełen pakiet startowy przyszłorocznej Gwiazdy Północy (15-18 sierpnia 2019). To świetnie znana wśród rowerzystów wakacyjna etapówka, prowadząca przez najpiękniejsze rejony Mazur. Ten, kto zapłaci najwięcej, wystartuje w Gwieździe Północy z numerem 14 – jako że będzie to już 14. edycja tego wydarzenia. W skład pakietu wejdzie także t-shirt oraz strój kolarski z tegorocznej kolekcji Mazovia MTB Marathon. Kwota ze sprzedaży zostanie w całości przekazana na wsparcie Szymka.
„Chciałbym, aby Gwiazda Północy zabłysła dla niego z pełną mocą i by zdrowy już maluch przyjechał do nas choćby na jeden etap kolarskich zmagań” – dodaje Cezary Zamana.
Aukcja dotycząca pełnego pakietu Gwiazdy Północy oraz kolarskich upominków trwa tutaj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1955193174561658&set=gm.252051948973899&type=3&theater&ifg=1

Dodano: 2018-08-29

Autor: Źródło: Zamana Group

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920