Jak można na cienkich oponach objechać granitowy giewont nie będąc posądzonym o szaleństwo? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Oto jest jedna malownicza pętla, na której będą walczyć kolarze- taternicy. Liczy sobie 200 kilometrów. To tu rozegrają się Mistrzostwa Europy Środkowej amatorów. Ze Starego Smokovca, podnóżem Tatr Wysokich, z widokiem na Gerlachowsky Stit i Krivan, poprzez Tatrzański Park Narodowy, Liptovsky Mikulas, nad jeziorem Liptovska Mara, później ku Polsce, przez nasz Chochołów, Zakopane, z widokiem na charakterystyczny Giewont ku Łysej Polanie i dalej ku słowackim górom. Na terenie Słowacji aż 153 kilometry, w Polsce tylko 47 i to w drugiej części dystansu, ale właśnie taki profil jest dla polskich zawodników ciekawszy. Po długiej tułaczce "na obczyźnie" i po słowackim dopingu polskie okrzyki kibiców powinny być jak orzeźwiająca woda w upalny dzień.
Na stronie organizatora www.eubike.sk/portal/pl/ są już wyniki maratonu.
Dodatkową atrakcją wyścigu będzie obecność Maurizio Fondriesta- Mistrz Świata na szosie, wielokrotny zwycięzca wyścigów etapowych, między innymi Giro di Italia i Tor de Pologne, który również wystartuje w tym wyścigu. Jeżeli nie paraliżuje Cię sława mistrza, jeżeli nie boisz się zmierzyć z setkami innych kolarzy z całej Europy Środkowej, jeżeli nie przeraża Cię dystans to nie możesz odpuścić takiej okazji. Zwłaszcza, że na Słowację mamy przysłowiowy "rzut beretem". Nasza redakcja patronuje tej imprezie i nas na pewno nie zabraknie na starcie w Starym Smokowcu. Więcej informacji (także w języku polskim) można znaleźć na stronie internetowej organizatorów www.eubike.sk  Relację z turystycznego przejazdu trasy wyścigu dookoła Tatr można przeczytacie w numerze 01/2005 bikeBoardu.
Termin: 30 lipca
Start: godzina 9:00 Stary Smokowiec
Zgłoszenia:
Od 15.03 za pośrednictwem strony internetowej www.eubike.sk
W przeddzień zawodów:
29 lipca od 12.00 do 22.00
W dniu zawodów:
30 lipca od 7.00 do 8.00
Kategorie:
18-23 lat
24- 39 lat
40- 49 lat
50- 54 lat
55 lat i więcej  
Wpisowe:  
500,- Sk wpłata do 19.07.2005
600,- Sk po 19.07.2005
 
Trasa: 200 km 
St.Smokowiec- Podbanské - Jamník - L.Mikuláą - Zuberec - Habovka - Oravice - Suchá Hora - Zakopane - Łysa Polana - Ždiar - Tatranská Lomnica - St. Smokowiec
 
Premia Górska: Štrbské pleso / przełęcz /, Ostrá, Prislop - 3,2,1 punkt
Premia szybkościowa: Jamník, Suchá Hora, Tatr.Kotlina - 3,2,1 punkt

Dodano: 2005-05-29

Autor: (JF)

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje