Zbliża się kolejny weekend z GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – „Rowerem przez Polskę”, czyli cyklem organizowanych na terenie całego kraju 16 rajdów dedykowanych miłośnikom sportowo-rekreacyjnej jazdy w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody.

Proponowana formuła rajdu ma przede wszystkim zachęcić do aktywnej turystyki i wspólnej przygody, jednocześnie zostawiając odrobinę przestrzeni dla sportowej rywalizacji. Ciekawie poprowadzone trasy o dystansie ok. 100 km pozwolą solidnie zmęczyć nogi, dotlenić ciało i umysł oraz nacieszyć oczy widokami najpiękniejszych zakątków Polski. W uznaniu dla rowerowych zmagań z urokami krajobrazu na Uczestników każdego etapu czekają wyróżnienia i upominki w rozmaitych klasyfikacjach (nie tylko dla Najszybszych!).


Po etapach wielkopolskim i lubuskim czas poddać się przeważającym w Polsce wiatrom zachodnim i dać ponieść się na wschód! Dlatego na VII tegoroczny rajd zapraszamy 9 czerwca na Lubelszczyznę, a konkretnie do przepięknie położonego Zwierzyńca, który stanowi znakomity punkt startowy na rowerowe zwiedzanie Roztocza i Krainy Chrząszcza. Trasa zapowiada się niezwykle urokliwie i malowniczo, a wbrew obiegowym opiniom o regionie wcale nie będzie taka zupełnie płaska i łatwa (ale i specjalnie trudna również nie)! Na liczącą 106 km pętlę (istnieje możliwość jej skrócenia do 70-80 km) wyruszyć będzie o tyle przyjemniej, że z Lublina i okolic pochodzi wielu sympatyków i stałych Uczestników zabawy, zawsze pełnych dobrego humoru i fantastycznej energii.


Z kolei VIII rajd w Edycji 2018 odbędzie się dzień później (10 czerwca) i zawita na Podkarpacie, do Dybawki koło Przemyśla. Stamtąd kolorowa kolumna kolarzy wyruszy na niecodzienny szosowy trawers malowniczym i wciąż mało znanym szlakiem wgłąb Pogórza Przemyskiego (na trasie m.in. Huwniki, Arłamów czy nadleśnictwo Bircza). Patrząc na przebieg i profil trasy (108 km i blisko 2000 m przewyższenia), niewątpliwie będzie to jeden z najbardziej wymagających tegorocznych etapów. I choć tych kilka solidnych podjazdów nawet dla okazjonalnych kolarzy nie powinno stanowić zbyt wielkiej przeszkody, to już tempo ich pokonywania może się tu bardzo różnić… A ponieważ okolica jest wyjątkowa i aż żal odmawiać sobie jej uroków, to dla mniej wprawionych amatorów kolarstwa przygotowana została wersja MINI wynosząca 72 km.


WAŻNE! W Cyklu GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – „Rowerem przez Polskę” jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez nadmiernej presji. Te Rajdy są dla Frajdy!


Cała zabawa trwa od kwietnia do września, a wystartować można w dowolnej liczbie rajdów. Harmonogram, zapisy oraz więcej informacji można znaleźć na:

www.rajdydlafrajdy.pl
facebook.com/rajdydlafrajdy
www.strava.com/clubs/287421

Dodano: 2018-06-07

Autor: Źródło: Rajdy dla frajdy

Tagi: szosa

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.