W niedzielę 30 sierpnia 2015 r. w Warszawie ruszy Rajd Światowej Solidarności Liv 2015, który przejedzie w tym samym czasie, co kobieca kolarska drużyna narodowa w Afganistanie. Kolarki Liv ruszą spod Kolumny Zygmunta w Warszawie ok. g. 11. Jedną z uczestniczek akcji będzie Beata Sadowska, dziennikarka radiowa i telewizyjna, znana m.in. z Radia ZET i Polsatu.


Kolarki z afgańskiej drużyny narodowej mają misję: poprzez jazdę na rowerze przełamać bariery płciowe, które funkcjonują nie tylko w ich kraju. Liv wspiera te wysiłki. Pod auspicjami tej marki 30 sierpnia odbędą się w różnych miejscach na świecie Rajdy Światowej Solidarności Liv, aby pokazać wszystkim Afgankom, że nie są same w podejmowaniu swoich rewolucyjnych działań.
Shannon Galpin, ambasadorka Liv pomaga w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Shannon to założycielka Mountain2Mountain, organizacji non-profit zajmującej się polepszaniem warunków życia kobiet i dziewcząt w regionach, w których odbywają się zbrojne konflikty. Shannon wraz z kobietami z afgańskiej drużyny ruszy w trasę 30 sierpnia. Możemy dołączyć do nich i solidaryzując się z Afgankami, wziąć udział w polskim przejeździe.


W Polsce akcję wspiera Beata Sadowska, znana dziennikarka radiowa i telewizyjna: -Poprzez tę akcję chcemy wesprzeć Afganki. Dla nas to nie do pojęcia, ale w Afganistanie tego typu przejazd jest aktem niezwykłej odwagi. Kolarki z Afganistanu pokazują, że rower może być narzędziem w walce o sprawiedliwość społeczną i równe traktowanie.


Kolarki Liv wraz z Beatą Sadowską ruszają 30 sierpnia (niedziela) o g. 11 spod Kolumny Zygmunta w Warszawie. W czasie przejazdu odbędzie się sesja fotograficzna. Trasa przebiegnie przez tereny nadwiślańskie i dalej na Pole Mokotowskie lub do Lasku Bielańskiego i Młocińskiego.

Dodano: 2015-08-25

Autor: Źródło: Content Zone

Tagi: Giant, Liv

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920