W dniach 30.06-3.07.2018 W Szklarskiej Porebie w ramach festiwalu Bike Week odbyła się kolejna edycja Bike Adventure. 4- dniowej etapówki MTB przebiegającej przez Karkonosze oraz Góry Izerskie. Frekwencja jak zwykle dopisała, a limity zgłoszeń zostały osiągnięte na długo przed startem.

Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: PRO o całkowitym dystanie 230 km i ponad 7000 m sumy podjazdów oraz FUN z dystansem 114 km i 3350 m sumy przewyższeń. Dwa etapy zostały rozegrane w Karkonaszach oraz dwa w Górach Izerskich. W tym roku jednak etapy zostały przemieszane i tak w pierwszy i trzeci dzień rywalizacjia toczyła się w Górach Izerskich a w drugi i czwarty w Karkonoszach. Na trasach nie zabrakło technicznych ścieżek, szybkich zjazdów i długich podjazdów. Każdy mógł odnaleźć się w zwoim żywiole, ale też na pewno musiał zmierzyć się z własnymi słabościami.

W tym roku rangę imprezy dodatkowo podniósł fakt, że została wpisana do kalendarza UCI z kategorią S2, co sprawiło, że do rywalizacji przystąpili również licencjonowani zawodnicy klasyfikowani w osobnych kategoriach. Pojawiło się sporo osób z zagranicy m.in. z Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Białorusi przez co śmiało można stwierdzić, że impreza zyskała miano międzynarodowej. Przełożyło się to nie tylko na wyższy poziom sportowy, ale też lepszą i skrupulatniejszą organizację. Trasy były świetnie przygotowane i oznakowane, bufety działały sprawnie a do dyspozycji startujących dostępne były profesjonalne stanowisko serwisowe oraz specjalna strefa regeneracyjna.

Na systansie PRO w klasyfikacji UCI zwyciężył Adrian Brzózka z JBG-2 CRYOSPACE MTB TEAM oraz Janka Keseg Stevkova z Slovak National Team. W klasyfikacji PRO OPEN zwyciężył Mathias Frohn z Niemiec z drużyny Team Firebike Handelshof oraz Nadia Kolomiiets z Ukrainy z dzużyny Ghost team Ukraine. Na dystanie FUN zwyciężyli Janik Kossack z Niemiec z Focus Rapiro Racing oraz Zuzanna Krystała- Stępień z Sup Lifting Team Bugla Bike Srevice.

Dodano: 2018-07-13

Autor: Tekst: KC, zdjęcia: Bike Adventure