39 km bezdrożami Śląska Cieszyńskiego. 10 września 2017 r. po raz dziewiąty w Zamarskach (powiat cieszyński, województwo śląskie) wystartuje Lutnia Bike Marathon. Wydarzenie co roku przyciąga miłośników terenowej jazdy na rowerze. Także tych zaledwie kilkuletnich.

W zawodach mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Przedszkolaki sprawdzą się na dystansie 100 m. Przygotowano też trasy 300 m, 600m i 1 km dla dzieci ze szkół podstawowych. Gimnazjaliści mogą wystartować w kategorii młodzieżowej na dystansie 13 km. Wyścigi młodzieżowe rozpoczną się o 12:00. Godzinę później wystartują dorośli. Przed nimi do wyboru dwie trasy: 13 i 39 km. W każdej kilka kategorii wiekowych.


Trasa wyścigu poprowadzona zostanie bocznymi, polnymi drogami głównie na terenie wsi Zamarski. Zadaniem zawodników będzie zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych wyznaczonych na trasie. Elektroniczny pomiar bezpośrednio po wycigu wyłoni zwycięzców.
Zapisy do Lutnia Bike Marathon już ruszyły. Wystarczy wejść na http://my6.raceresult.com/79159/registration?lang=pl i zarejestrować sie elektronicznie.


W biurze zawodów zagłosić się można najpóźniej pół godziny przed wyścigiem.
Pomysłodawcą wyścigu jest Stowarzyszenie Lutnia z Zamarsk, które wśród wielu zadań statutowych ma również promocję miejscowości przez sport. To zadanie z powodzeniem udaje się od lat, bo pierwszy wycig wystartował w 2009 r. Od tej pory terenowa jazda po Śląsku Cieszyńskim przyciąga coraz więcej zainteresowanych tą formą sportu.


Wspólnie ze Stowarzyszeniem Lutnia wydarzenie organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu.
Szczegóły dotyczące zawodów znajdują się na www.mtb.zamarski.pl

Dodano: 2017-08-08

Autor: Źródło: Lutnia Bike Marathon

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920