Przyjeżdżając po raz pierwszy do Srebrnej Góry można odnieść wrażenie, że całe miasteczko jest podporządkowane kolarzom, a dzięki pasji i staraniom wszystkich osób zaangażowanych w projekt, Strefa MTB Sudety ma szansę stać się rowerowym centrum Polski.


Już dziś na stronie internetowej tego przedsięwzięcia możemy przeczytać, że jest to największy w Polsce system szlaków górskich, z czym trudno się nie zgodzić przeglądając mapę. Dla odwiedzających Srebrną Górę przygotowano 3 trasy, które roboczo nazwano A, B i C. Wszystkie zaczynają się mniej więcej w tym samym miejscu, a ich charakterystykę najlepiej opisuje słowo ENDURO. Każda z nich została wykopana od zera, często z pomocą ciężkiego sprzętu, dzięki czemu rowerzyści mają do dyspozycji same single. Poziom trudności jest wysoki, nie trzeba się mocno naszukać, żeby znaleźć duże kamienie, wystające korzenie i strome zjazdy.


Widać ogromny wysiłek, jaki inicjatorzy pomysłu włożyli jego realizację, tym bardziej, że odwalili kawał dobrej roboty przy zerowej pomocy finansowej. Aby Srebrna Góra mogła się rozwijać, potrzebne są dodatkowe fundusze, które pozwolą na utrzymanie i stworzenie nowych tras. W tym celu zorganizowana została zbiórka internetowa, dzięki której każdy z nas może wesprzeć chłopaków w dalszym tworzeniu tej wspaniałej miejscówki.


Link do zbiórki: https://polakpotrafi.pl/projekt/srebrna-gora-enduro

Dodano: 2015-09-22

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje