Zaczęło się!!! Ruszyły zapisy do 5. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BDC Tour de Rybnik 2012. Przykładem lat ubiegłych nasza impreza podzielona została na trzy oddzielne wyścigi. Startujemy już 2 września.

Pierwszy z nich przeznaczony jest dla kobiet oraz zawodników kat. Masters (nie jest wymagana licencja). Zawodniczki i zawodnicy wspólnie pokonają 6 okrążeń, każde po 5,2 km. Drugi wyścig to zmagania amatorów kat. Junior, Orlik oraz Elita.
Na kolarzy czeka 10 okrążeń po 5,2 km. Ponadto dla wzbogacenia rywalizacji na co 3 okrążeniu do zdobycia będą punkty klasyfikacji najaktywniejszego.

Na sam koniec rywalizować będą zawodnicy z licencją UCI / PZKol w kat. Orlik oraz Elita. Trzeci z wyścigów jest najdłuższy to łącznie 78 km – 15 okrążeń. Tutaj co trzecie okrążenie będzie punktowane, co na pewno sprawi, że kibice będą świadkami zaciętej rywalizacji.

Na najlepszych kolarzy w każdej klasyfikacji czekają koszulki, puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe.

Każdy zawodnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem wyścigu, dostępnym na stronie www.tourderybnik.pl Następnym krokiem jest skorzystanie z formularza zapisu, dostępnym na tej samej stronie w zakładce wyścig-zapisy, lub pod linkiem http://www.tourderybnik.pl/zapisy/. Wszystkie osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w wyścigu oprócz zapisu muszą mieć ważne oświadczenie rodziców, wyrażających zgodę na start. Wzór oświadczenia również znajduje się na stronie internetowej w zakładce wyścig-pliki do pobrania.

Jest również możliwość zapisania się w dniu wyścigu. Jednak w kategorii open tylko pod warunkiem, że będzie odpowiednia liczba wolnych miejsc.


Program zawodów:

0830 Otwarcie biura zawodów. Rozpoczęcie weryfikacji zawodników

1000 Zakończenie weryfikacji zawodników kat. Kobiet oraz Masters

1030 Start wyścigu Kobiet oraz Masters (6 x 5,2 km)

1100 Zakończenie weryfikacji zawodników kat. Junior, Orlik, Elita

1130 Start wyścigu Junior, Orlik, Elita (OPEN) (10 x 5,2 km)

1245 Start wyścigu Orlik, Elita (Licnecja PZKol) (15 x 5,2 km)

1445 Dekoracja zwycięzców wszystkich kategorii + konkurs dla kibiców

1500 Zakończenie wyścigu kolarskiego Tour de Rybnik 2012


Zachęcamy do przybycia do Rybnika nie tylko zawodników, ale również wszystkie osoby, pasjonujące się kolarstwem. Wyścig rozgrywany jest na pętlach,
co na pewno jest dużym ułatwieniem dla widzów, którzy będą mogli kilkanaście razy zobaczyć przejeżdżających kolarzy. Poza emocjami kolarskimi na kibiców czekają emocje konkursowe. Do wygrania są 2 rowery. Wystarczy zgłosić się do konkursu podczas trwania imprezy, po wylosowaniu wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie by być szczęśliwym posiadaczem nowego roweru!


Patroni honorowi:

Czesław Lang - Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour
Wacław Skarul – Prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Jerzy Chachuła - Prezes Zarządu Elektrowni Rybnik S.A.
Adam Fudali – Prezydent Miasta Rybnika
Damian Mrowiec - Starosta Rybnicki
Dariusz Działo- Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach
Teofil Marcinkowski - Komendant Miejski Policji w Rybniku

Dodano: 2012-08-09

Autor: Źródło: Tour de Rybnik

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920