Team bikeBoard „Północ” zainaugurował swój sezon gościnnym występem w MTB Pomerania Maraton w Luzinie. Nowy cykl, który pojawił się na Północy naszego kraju składa się
z trzech edycji. Wszystkie starty umiejscowione są w malowniczych okolicznościach Kaszub.

Cykl adresowany jest do szerokiego grona cyklistów od elity po ścigających się okazyjnie amatorów. Postanowiliśmy rozpocząć nasze starty właśnie od dość odległego od nas Luzina, skuszeni kaszubskimi „walorami terenowymi”. Nie rozczarowaliśmy się, na bardzo dobrze przygotowanych trasach nie brakowało przewyższeń (SPEED (26km) 385m, MEGA (42km) 740m i ULTRA (84km) 1480m. Organizatorzy zatroszczyli się, oprócz podjazdów i technicznych zjazdów, o ciekawe single oraz szybkie leśne dukty. Nie obyło się też bez małego błotka. Sprawnie działające biuro zawodów, dobre oznakowanie trasy i bardzo dobrze zaopatrzone bufety umożliwiły uczestnikom w pełni nacieszyć się tym co w MTB kręci najbardziej, czyli jazdą.


Team bikeBoard podzielił się na jadących dystans SPEED (w tym piszący te słowa) oraz MEGA. Przyznać trzeba, że był to dość mocny dla nas początek sezonu. Jak zwykle bawiliśmy się świetnie. Każdy mieszkaniec naszych stron wie doskonale, że góry na Północy naszego kraju leżą na … Kaszubach. Z pewnością możemy polecić MTB Pomerania Maraton wszystkim pasjonatom kolarstwa górskiego.


Sportowa rywalizacja w Luzinie przebiegała na wysokim poziomie, a oto wyniki:
Na dystansie SPEED najszybszą kobietą okazała się Weronika Lorkowska, wyprzedzając Zofię Rzeszutek oraz Edytę Jakubowską. Wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Krzemiński przed Krzysztofem Wentą oraz Dariuszem Skierką.


Metę na trasie MEGA wśród pań jako pierwsza minęła Agnieszka Patoka wyprzedzając Katarzynę Kuczorską i Joannę Bejm. Najszybsi panowie to Michał Przybytek, Michał Różański oraz Sławomir Pituch.


Dystans ULTRA pokonały dwie panie, Anna Świrkowicz zameldowała się na mecie przed Anną Kaczmarek. Najszybszy na najdłuższym dystansie okazał się Łukasz Derheld przed Danielem Majkowskim oraz Przemysławem Blokusem.

Dodano: 2017-04-12

Autor: Tekst: Wojtek Sobiech

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920