Kolejna edycja Bike Atelier MTB Maratonu, w Jastrzębiu-Zdroju, będzie wyjątkowa z kilku powodów. To, że będzie to debiut tej miejscowości w cyklu jest jednym z nich.

Po 4 rozegranych imprezach, Bike Atelier MTB Maraton jest na półmetku, a zawody w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczną drugą część serii zmagań w kolarstwie górskim. Zawodnicy przystąpią do rywalizacji 30 lipca, na nowych dla uczestników terenach. Po raz pierwszy w historii cyklu, trasa wyścigu poprowadzi przez dwa kraje – Polskę oraz Czechy. Na obszarze naszych południowych sąsiadów peleton przejedzie kilkukilometrową pętlę, korzystając z uroków tamtejszych lasów.


Tradycyjnie do wyboru będą dwa dystanse – PRO i HOBBY. Ten dłuższy liczyć będzie 60,5 kilometra, a krótszy, z którym zmierzą się również ci startujący w kategorii FAMILY, 26 kilometrów.


- Na trasie nie zabraknie odcinków po leśnych ścieżkach, szutrze, asfalcie, czy też przejazdu po starym torowisku, po grząskich kamieniach. Profil jest mocno pofałdowany, z licznymi wzniesieniami, na których stawka powinna się rozciągnąć. Na dystansie PRO czeka też kilka tzw. singli i trudnych technicznie fragmentów, przypominających te z wyścigów cross-country. Zarówno start, jak i meta będą usytuowane na Stadionie Miejskim. Zawodnicy będą mogli się zatem poczuć jak kolarze startujący w Wyścigu Pokoju, wjeżdżający tunelem na finiszowe metry i walczący o jak najlepsze miejsce po sprincie na stadionowej bieżni – opowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.


- Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego stylu życia. Jest to ciekawa propozycja na wakacyjny weekend dla całych rodzin, gdyż wystartować może każdy – kontynuuje Dariusz Leśniewski. – Dla starszych dzieci przygotowaliśmy kategorię FAMILY, w ramach której mogą przystąpić do rywalizacji na dystansie HOBBY, w towarzystwie swojego opiekuna. Na najmłodszych czekają natomiast wyścigi KIDDY, rozgrywane na terenie miasteczka zawodów, na krótkich dystansach, dopasowanych do wieku startujących.


Zapisy on-line trwają za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl, do czwartku poprzedzającego imprezę. Tam też można znaleźć regulamin oraz wszystkie potrzebne informacje – dotyczące m.in. trasy, dojazdu, programu, itp. Zgłoszenia do wyścigów KIDDY przyjmowane są jedynie na miejscu, w dniu zawodów.


- Mamy nadzieje, że 30 lipca będzie wyjątkowym dniem dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i kolarzy, którzy staną na starcie na Stadionie Miejskim. Liczymy, że piąta edycja Bike Atelier MTB Maraton 2017 przeprowadzona będzie na przysłowiową „piątkę” – zaprasza Michał Szeląg, zastępca dyrektora MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju.

Dodano: 2017-07-21

Autor: Źródło: Bike Atelier MTB Maraton

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920