Tegoroczne Giro d'Italia rozpocznie się trzema etapami w Izraelu, począwszy od 4 maja w Jerozolimie. Po raz pierwszy jeden z trzech wyścigów Grand Tour (Giro d'Italia, Tour de France, Vuelta a Espana) odbędzie się poza Europą.

The Big Start of Giro d'Italia będzie jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii Izraela i ma przyciągnąć tysiące turystów, oprócz setek milionów widzów na całym świecie, którzy będą śledzić transmisje z Izraela przez Internet odraz przed telewizorami - powiedział Avital Kotzer Adari, Radca ds. Turystycznych Ambasady Izraela.


Trzy etapy "Wielkiego Startu" w Izraelu są następujące:

- Pierwszyego dnia zawodnicy rozpoczną wyścig na tle słynnego Starego Miasta w Jerozolimie podczas 10 km czasówki.

- Dzień drugi rozpoczyna się w Hajfie, potem przechodzi przez historyczne Akki i Cezarei, później kolarze udadzą się do mety przy nadmorskiej promenadzie w Tel Awiwie. Łączna długość: 167 km.
 
- Dzień trzeci zaczyna się w Beer Sheva i obejmuje niesamowite krajobrazy południowego Izraela, w tym zapierający dech w piersiach krater Ramona. Zakończący się w kurorcie Eilat, łączna długość: 226 km.


Pierwsza zawodowa drużyna kolarska pochodząca z Izralela o nazwie „Israel Cycling Academy” dostała dziką kartę i wystartuje w tegorocznym Giro. To dla zespołu duży zaszczyt, tym bardziej, że pierwsze etapy odbędą się na ich ziemi. W ostatecznym składzie ma być jeden kolarz z Izraela, który zostanie wytypowany spośród trzech pretendentów (Roy Goldstein, Guy Niv oraz Guy Sagiv). Muszą oni spełnić takie same kryteria co inni zawodnicy by znaleźć się w składzie. Bardzo doświadczeni koledzy z ekipy Rubén Plaza i Ben Hermans wnieśli sporo wiedzy do zespoły. Pewnym występu na Giro jest jeszcze Łotewski mistrz kraju, Krists Neilands. Cała ekipa ma nadzieję pokazać się z dobrej strony podczas wyścigu. To dla wszystkich ogromna szansa na dalszy rozwój.

Dodano: 2018-04-16

Autor: Zdjęcia: Noa Arnon, Israel Government Tourism Office

Tagi: szosa

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920