Już w najbliższą sobotę szykuje się kolejna odsłona DARE2b MTB Maraton. Tym razem przyjdzie się ścigać po Pogórzu Rożnowskim. Trasa w Zakliczynie znana od trzech lat ulega co roku drobnym korektom ale trzon pozostaje bez zmian.

Do wyboru mamy jak zwykle trzy dystanse więc każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na stopień wytrenowania. Dystanse różnią się miedzy sobą długością ale każdy z nich serwuje niezapomniane doznania i emocje prawdziwie górskiej trasy. Znajdziemy tam długi podjazdy wśród leśnych głuszy i zjazdy w stylu "latino amerycano" a wszystko poprzeplatane wspaniałymi widokami. Wszystkie trzy dystanse docierają na Jamną pokonując wcześniej kilkaset metrów przewyższenia. Tu dystans Quarter zawraca do mety ale tylko po to by znów pokonać kolejne wzgórza i cieszyć oczy ''prawie beskidzkim " klimatem.


Na dłuższych dystansach nie zabraknie również malowniczych odcinków w rejonie Bukowca i Ostryża a ponowny podjazd na Jamną pozwoli definitywnie udowodnić kto ma siłę w nogach. A dla tych którym będzie za mało znajdą sie jeszcze dwa "weryfikatory mocy " ze słynną już "łąką do nieba". Organizator konsekwentnie pokazuje że ambitną i treściwą trasę można wyznaczyć również i na Pogórzu. Start i meta maratonu pozostaje bez zmian, Zakliczyn ul. Klasztorna 2 na terenie przyległym do zakonu Franciszkanów przy drodze wojewódzkiej biegnącej z Zakliczyna do Nowego Sącza.


Poniżej kilka cyfr opisujących poszczególne dystanse.
Dystans Quarter to zaledwie 33 kilometry i ok 1000 metrów do podjechania przebieg trasy zawiera się pomiędzy Zakliczynem a Jamną , Olszową i Bruśnikiem.
Dystans Half to już ok. 47 km i aż 1500 metrów przewyższenia które uzyskuje się po przejechaniu pętli zaliczając Jamną , Bukowiec, Ostryż i dla przypomnienia Jamną ponownie a potem już śladem dystansu Quarter poprzez pozostałe malownicze odcinki zwiedzane również w pionie.
Na deser dystans Full czyli podwójna pętla między Jamną a Bukowcem, dla utrwalenia topografii terenu Pogórza Rożnowskiego, ten zabieg daje nam w efekcie 64 km i około 2000 metrów w górę.


Tradycyjnie już obok maratonu rozegrane zostaną specjalne zawody dla dzieci w wieku do lat 12-tu. Zapisy dla dzieci na miejscu od godziny 12-tej.


DARe2b MTB Zakliczyn 2018 odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Zakliczynie pod Honorowym Patronatem Starosty Tarnowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Partnerem Strategicznym Cyklu jest Spółka Elzat a Partnerem Głównym marka Vemont.
Wśród sponsorów znajdują się Decathlon, DARE2B, Token, Mosso Polska i Ekfan, Serwis Rowerowy "U Żaby" z Nowego Sącza, Firma Aljot dostrybutor marek Kenda i ProX, Shimano Polska.

Dodano: 2018-07-16

Autor: Źródło: Dare2b MTB Maraton

Tagi: maratony

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje