To był dopiero debiut! Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon pierwszy raz w historii zawitał do podwarszawskich Ząbek. Ta miejscowość była areną dwunastego etapu cyklu wyścigów amatorów MTB, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Debiut wypadł znakomicie. W Ząbkach rywalizowało aż 800 miłośników jazdy na rowerach górskich.

- Debiut Ząbek na mapie Poland Bike okazał się strzałem w dziesiątkę - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Dopisała frekwencja, a trasa została wysoko oceniona przez uczestników. Wyścigi przebiegały przez malownicze Lasy Drewnickie z wykorzystaniem m.in. trasy Memoriału Bercika. Było technicznie i atrakcyjnie.


Na dystansie MAX (45 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), przed Kamilem Kuszmidrem (KK Catena Wyszków) i Ernestem Kurowskim (AGK Nexelo Kurowski Team). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Radziszewska, wyprzedzając Magdalenę Kosko (obie z MCP Bike Team) i Izabelę Żeszczyńską (Sklep Rowerowy Dirty40).


Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Kacper Skalski (Absolute Bikes Team), finiszując przed Sylwestrem Szturnogą (Niewiadów Boro) i Adamem Płoskim (T4B Bike Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Olgę Niewiarowską z Warszawy i Martę Bazańską (Rafbike.pl Sklep Rowerowy).

Na dystansie FAN (8 km) wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szczepański (V-Max Mińsk Mazowiecki), przed Bartoszem Węgrzynowskim (Go Sport AK Sped Team) i Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Zuzanna Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Alicją Surdyk i Natalią Dobrzyńską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Ząbkach triumfował KK Catena Wyszków, przed MGG Dobry Kurs Team i MCP Bike Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Bike Concept. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Surdykami i Grucami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).

LOTTO Poland Bike Marathon w Ząbkach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Ząbki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejna okazja do rywalizacji już w najbliższą niedzielę 23 września w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Start i meta wyścigów oraz Biuro Zawodów znajdą się w konstancińskim Parku Zdrojowym, tuż przy tężniach, w sercu jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodano: 2018-09-19

Autor: informacja prasowa, Foto: Poland Bike

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920