W dniu 12 maja w Warszawskim WUM-ie odbyła się inauguracja dwóch inicjatyw sportowych - ogólnopolskiej kampanii sportowej „Polska Goni Europę” oraz innowacyjnej platformy treningowej i-Sport.

W ramach otwarcia inauguracji sławni sportowcy, m.in. Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki – mistrzowie świata w pływaniu, Katarzyna Bachleda- Curuś – dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim czy też Kacper Adam – mistrz Polski w triathlonie, opowiedzieli o zaletach swojej pracy i poruszyli temat aktywności fizycznej wśród Polaków.

„Polska Goni Europę” to ogólnopolska kampania sportowa, która ma zachęcić Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej. Kampania startuje 23 maja i jest pierwszą z pięciu edycji kampanii społecznej „Polska Goni Świat”, której finał zaplanowany jest na 2020 rok. Data planowanego finału jest nieprzypadkowa – wtedy odbywają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W ramach I edycji kampanii „Polska Goni Europę” od maja do listopada w całej Polsce przeprowadzone zostaną konkursy, które mają zachęcić Polaków do wyjścia z domu i podjęcia wspólnego wyzwania, którego celem jest „zdobycie Europy”. Każdy z uczestników, który podejmie wyzwanie i weźmie udział w konkurencjach, będzie zbierał gwiazdki, które trafią na wspólne konto zawodników. Każda gwiazdka oznacza zdobycie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Uczestnicy konkursu muszą więc działać razem. Dopiero po zebraniu 12 odznaczeń otrzymają oni flagę Unii Europejskiej – synonim wspólnego „zdobycia Europy”.

Temat aktywności fizycznej stał się istotny dla wszystkich Polaków i Europejczyków. W Europie coraz więcej osób cierpi na nadwagę, 59% mieszkańców starego kontynentu wcale nie uprawia sportu, a 37% spędza na fotelu ponad 6 godzin dziennie. Z otyłością zmaga się również coraz więcej dzieci. Polska jest niemal na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o aktywność fizyczną w krajach europejskich. Z tego właśnie względu powstała inicjatywa „Polska Goni Europę”, która ma zmienić tę negatywną tendencję.

Składowymi I edycji kampanii „Polska Goni Europę” jest „MoveWeek” – europejski tydzień ruchu oraz Autorskie Główne Konkursy – „Zdobywanie Krajów Unii Europejskiej”, których uczestnicy rywalizować będą w 3 konkurencjach: biegu indywidualnym, rywalizacji grupowej i konkurencji firmowej. Każda z konkurencji obejmować będzie dwie dyscypliny sportowe: biegi i jazdę na rowerze. W konkurencjach mogą wziąć udział zarówno fani i amatorzy konkretnej dyscypliny sportowej, jak i zaawansowani profesjonaliści. Do konkursu można również przystąpić w każdej chwili – głównym celem kampanii jest bowiem zmotywowanie Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę.

Wielki finał I edycji kampanii „Polska Goni Europę” odbędzie się 11 listopada 2016 roku, a jego symbolem stanie się 28. Bieg Niepodległości.

Organizatorem i narzędziem aktywnie wspierającym kampanię „Polska Goni Europę” jest firma i-Sport. Jest to innowacyjna platforma treningowa, łącząca funkcję aplikacji i trenera personalnego. i-Sport powstał z myślą o osobach, którym brakuje czasu, motywacji i profesjonalnego wsparcia do zwiększenia aktywności fizycznej i uprawiania ulubionego sportu. Każdy, kto skorzysta z aplikacji, ma do dyspozycji własnego trenera personalnego, rozpisany trening i dietę oraz aż pięć dyscyplin do wyboru: bieganie, triathlon, fitness, rower i pływanie. i-Sport to zapowiedź całkowicie nowego wymiaru sportu – dzięki platformie konsumenci otrzymają kompleksową usługę w zakresie opieki treningowej dla klienta indywidualnego i firmowego.
Patronami honorowymi 5-letniej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Polska Goni Świat” są Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz międzynarodowa organizacja ISCA – International Sport and Culture Association.

***
Więcej o i-Sport: www.i-sport.pl
Więcej o kampanii „Polska Goni Europę”: www.facebook.com/PolskaGoniEurope/

Więcej o „MoveWeek”: www.poland.moveweek.eu

Dodano: 2016-05-18

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • Czy CCC Team zaspokoi oczekiwania polskiego kibica?
  • Mistrzostwa Europy adventure racing w Polsce
  • Żywienie w kolarstwie górskim
  • Zaburzenie wzorca oddechowego i jego możliwe konsekwencje