- Wiesz, szukam partnera, w końcu spędziliśmy tyle czasu razem w górach. Pojedziesz? Owszem, owszem, przymierzałem się do etapówek, tak trzy dni by mi pasowały. W końcu kiedyś trzeba zacząć. Ale dziewięć? No i kolana wytrzymują maksimum parę godzin. A co tam, k@#$%a. Pojadę!

Poniżej znajdziecie praktyczne informacje od autora tekstu. Dodatkowo zamieszczemy porcję niepublikowanych w wydaniu papierowym zdjęć.

JoBerg2C 2012: 27 kwietnia - 5 maja

Można wziąć udział w trzech kategoriach:

Zespół 2-osobowy - ZAR 12 300 / zawodnika
Zespół - osobowy - ZAR 36 900 / zespół

Pojedynczy zawodnik, niestety nie liczy sie w klasifikacji - ZAR 13 500

W opłate wliczone są trzy posilki dzienie, bufety, zakwaterowanie w namiotach, 2 osoby / namiot. Nie są natomiast wliczone noclegi bezpośrednio przed startem i po ukonczeniu. Organizatorzy zapewniają je za dodatkową oplatą, jak również transfery rowerów i zawodników z portu lotniczego w Johannesburgu i na lontnisko w Durbanie. Bardzo dobra organizacja. Opcjonalnie moża dodać mechanika (+/-ZAR 2000) i masażystke (+/-ZAR 1000), co gorąco polecam.

Przelot do Johannesburga (+/-ZAR 10 000 - powrot), powrót do Johannesburga z Durbanu liniami lokalnymi (+/- ZAR 1000).

Co zabrać: rower (:-)) plus nietypowe cześci rowerowe, ulubione batoniki energetyczne i napoje, jak kolwiek bufety są bardzo obfite (co widać na zdjęciach). Pranie jest zapewnione na dwóch postojach, tak że 4 zestawy ubrań powinny być wystarczające. Organizatorzy zapewniają wygodne materace, uczestnicy śpiwór i poduszke. Temperatury od przymrozka do plus 20, także krem przeciwsloneczny jest wymagany. Powinno być sucho, nie mniej pod koniec, w pobliżu morza mogą się zdarzyć opady.

Generalnie dla wiekszości jest to wycieczka raczej nie wyścig, i choć dłuższa niz słynny Epic to zdecydownie mniej brutalna i wymagająca.

WWW: joberg2c.co.za
Mail: Kelly@joberg2c.co.za

Autor artykułu chętnie pomoże i odpowie na pytania wybierających się na joBerg2c: pawel.wuzyk@gmail.com

Są to materiały dodatkowe do artykułu opublikowanego w miesięczniku bikeBoard 1-2/2012 (gdzie kupić).

Dodano: 2012-02-01

Autor: Tekst: Paweł Wużyk, foto: Kelvin Trautman from Media and Kelvin

Tagi: etapówka, wyścig

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.