W ostatnią niedzielę w Gdańsku odbył się pierwszy etap cyklu Garmin MTB Series, który składa się z 3 etapów, rozgrywanych tydzień po tygodniu. Drugi etap będzie gościło miasto Rumia już w najbliższą niedzielę, natomiast 11 października finałowy etap odbędzie się w Redzie.

W Gdańsku rozegrane zostały 2 dystanse (MINI 25km i MIDI 50km), a na linii startu stanęło 538 kolarzy, w tym m.in. ubiegłoroczny zwycięzca cyklu Krzysztof Krzywy, który z defektem roweru wjechał jako 5 na metę i drugi w ubiegłorocznym zestawieniu Przemysław Ebertowski, który w niedzielnym starciu zajął 4 miejsce. Obaj panowie musieli uznać wyższość zwycięzcy etapu w Gdańsku Piotra Rzeszutka (Hotel Cztery Brzozy), drugiego na mecie Andrzeja Kaisera (Eurobike Kaczmarek Elektric Team) i trzeciego Michała Bogdziewicza (Nexus Team). Wszystkich trzech Panów dzieli zaledwie sekundowy odstęp od siebie, co zapowiada pasjonującą walkę na drugim etapie w Redzie o prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Wśród mężczyzn na dystansie mini pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Petka (Lew Lębork).

W rywalizacji Pań na dystansie 50km nie miała sobie równych Katarzyna Łysek z Procycling, która wyprzedziła o ponad 7 minut Małgorzatę Ziemińską (AZS WSG Bydgoszcz) i 10 i pół minuty Joannę Banaszek (Cyklo Team). Na dystansie o połowę krótszym swoje zwycięstwo świętowała Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów).

„Cieszy nas fakt, że cykl Garmin MTB Series robi się coraz bardziej popularny na północy kraju, a ilość startujących zawodników w samym Gdańsku wzrosła w stosunku do roku ubiegłego niemal o 100%!” – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska.

Aktualnie trwają zapisy do Garmin MTB Series na zawody w Rumii (04.10.2015) i Redzie (11.10.2015). Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.mtbseries.pl/ , a także w dniu imprezy w biurze zawodów. Zapraszamy też na facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries/ .

Garmin MTB Series to cykl imprez MTB w formule maratonu MTB na północy kraju. Inauguracja cyklu odbędzie się w Gdańsku, drugi etap w Rumii, a finał cyklu w Redzie. Na każdych zawodach z cyklu Garmin MTB Series zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: „MINI” (ok. 25 km), „MIDI” (ok. 50 km). Organizatorem Garmin MTB Series Gdańsk jest firma LaboSport Polska s.c.

Dodano: 2015-09-30
Tagi: garmin, Beko, Garmin MTB Series, Labosport

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920